مایکروسافت کیت توسعه‌ جدیدی برای بلاک چین مبتنی بر اتریوم خود عرضه کرد

مایکروسافت کیت توسعه‌ جدیدی برای بلاک چین مبتنی بر اتریوم خود عرضه کرد

بنا بر اعلامیه‌ی منتشر شده در بیلد آژور (Build Azure)، وبلاگ اختصاصی مایکروسافت آژور در تاریخ ۶ می (۱۶ اردیبهشت)، شرکت مایکروسافت، کیت توسعه‌ی بلاک چین جدیدی را برای بلاک چین آژور که مبتنی بر اتریوم است، عرضه می‌کند.

گفته می‌شد که این محصول جدید، افزونه‌ای برای کد منبع نرم‌افزار ویژوال استودیو کد (VisualStudio Code) بوده و برای کمک به توسعه‌دهندگانی است که با استفاده از آژور بلاک چین سرویس (Azure Blockchain Service)، پلتفرم جدید بلاک چین به عنوان سرویس (BaaS) مایکروسافت، برنامه ایجاد می‌کنند.

این افزونه‌ی جدید، برای ساخت برنامه روی شبکه‌ی عمومی اتریوم استفاده می‌شود و به توسعه‌دهندگان این اجازه را می‌دهد تا ابزارهای بلاک چین منبع بازی مانند سالیدیتی (Solidity) و ترافل (Truffle) را به کار ببرند.

در حالی که انجمن توسعه‌دهندگان، پیش از این، سالیدیتی و دیگر ابزارهای بلاک چین را برای ویژوال استودیو کد ارائه داده‌‌اند، در این پست آمده است که این محصول، اولین مجموعه‌ی رسمی از چنین ابزارهای توسعه‌ای است که مایکروسافت عرضه می‌کند.

همچنین گفته شده است که:

با انجام چنین کاری، سرمایه‌گذاری و تخصیص زمان شرکت مایکروسافت برای روی آوردن به سوی استفاده از فناوری دفترکل توزیع شده بلاک چین در شرکت و یا حتی شبکه‌های بلاک چین عمومی، بیشتر نشان داده می‌شود.

شایان ذکر است که این افزونه که با سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک‌اواس سازگار است، به صورت منبع باز روی سایت گیت‌هاب قرار داده شده است. طبق اخبار منتشرشده در گذشته، کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای استارباکس (Starbucks) در آمریکا، قرار است که این هفته از سرویس بلاک چین آژور مایکروسافت برای رهگیری تولید قهوه به عنوان بخشی از پروژه‌ی آزمایشی مبتنی بر بلاک چین «bean-to-cup» خود استفاده کنند.

مایکروسافت کیت توسعه‌ جدیدی برای بلاک چین مبتنی بر اتریوم خود عرضه کرد

سرویس بلاک چین آژور، هم اکنون از کوارم (Quorum)، پلتفرم منبع باز مبتنی بر اتریومی که از سوی شرکت جی‌پی مورگان چیس حمایت می‌شود، پشتیبانی می‌کند. همچنین، این شرکت ادعا می‌کند که استفاده از شبکه‌های بلاک چین کنسرسیوم را از مرحله‌ی ایجاد تا اصلاح، تسهیل می‌کند.

در ماه می ۲۰۱۸، مایکروسافت آژور، سرویس ایجاد برنامه‌ی بلاک چین خودش را با نام آژور بلاک چین وورک ‌بنچ (Azure Blockchain Workbench) ارائه داد. این سرویس با ارائه‌ی زیرساخت‌هایی قابل‌دسترس، به ساده‌سازی توسعه‌ی برنامه‌ی مبتنی بر بلاک چین می‌پردازد.

در ماه اکتبر ۲۰۱۸، نزدک نیز اعلام کرد که با امید به سریع‌تر انجام شدن تراکنش‌ها، فناوری بلاک چین آژور را با فریم ‌ورک مالی خود ادغام خواهد کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه