آغاز همکاری مایکروسافت و جی‌پی مورگان در بستر بلاک چین اتریوم

آغاز همکاری مایکروسافت و جی‌پی مورگان در بستر بلاک چین اتریوم

مایکروسافت که غالبا از آن به عنوان غول تکنولوژی ها یاد می شود، در تاریخ ۴ می همکاری خود با بانک بزرگ آمریکایی جی پی مورگان را با هدف راه‌اندازی پلتفرمی مبتنی بر اتریوم اعلام کرد. اصلی‌ترین هدف این پلتفرم سرعت بخشیدن و ساده کردن پرداخت‌های بین بانکی و بطور کلی بین تمام شرکت های تجاری مختلف است. 

شرکت مایکروسافت همکاری خود با بانک بزرگ جی‌پی‌مورگان (JP Morgan) را آغاز کرده تا غول تکنولوژی‌های مالی مبتنی بر بلاک چین، Quorum را تقویت کند. Quorum که از طریق Azure، سرویس محاسباتی مایکروسافت، در دسترس است، بخش جدید خدمات مالی جی‌پی‌مورگان و مبتنی بر اتریوم است. این بخش به منظور تقویت پرداخت‌های بین بانکی طراحی شده است.

این مشارکت، جی‌پی‌مورگان را به اولین پلتفرم توزیع شده‌ای تبدیل می‌کند که از طریق سرویس بلاک‌ چینی آژور در دسترس است.

آغاز همکاری مایکروسافت و جی‌پی مورگان در بستر بلاک چین اتریوم

این امر مشتریان مایکروسافت و جی‌پی‌مورگان را قادر می‌سازد تا شبکه‌های مقیاس‌پذیر بلاک چینی را در فضای ابری (Cloud) بکار گرفته و مدیریت کنند.

این پلتفرم، شرکت‌های تجاری را در همه صنایع قادر می‌سازد تا تمرکز خود را از مدیریت زیرساختی به توسعه‌های کاربردی تغییر داده و در نهایت ارزش تجاری کسب و کار خود را بهبود دهند. از آنجایی که مشتریان از طریق سرویس بلاک چینی آژور از هزینه‌های پایین‌تر، بکارگیری ساده‌تر و کنترل داخلی بهتری بهره‌مند می شوند، می‌توانند به سرعت شبکه‌های خود را گسترش دهند.

در ماه اکتبر، این شرکت نشان داد که Quorum برای ایجاد توکن مبتنی بر شمش‌های طلا بر روی شبکه اتریوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اومار فاروق (Umar Farooq)، رئیس بخش نوآوری‌های بلاک چینی بانک جی‌پی‌مورگان نیویورک، می‌گوید:

به عنوان مثال، افرادی در خارج از شرکت ما وجود دارند که از Quorum برای ایجاد توکن بر اساس طلا، استفاده می‌کنند.

آنها یک شمش طلا را درون یک جعبه ضد ضربه که به صورت الکترونیکی برچسب‌گذاری شده است، قرار می‌دهند و سپس این شمش طلا را از معدنی که از آن استخراج می شود تا زمانی که به نقطه نهاییش برسد، ردیابی می‌کنند، با این دید که اگر شما (به عنوان خریداران و فروشندگان طلا در بازار جهانی) بدانید این طلا از یک راه درست (استخراجی بر اساس عدم آسیب به شرایط زیست محیطی یا اجتماعی) استخراج شده است، اختلاف بین بیشترین قیمتی که افراد حاضرند برای خرید آن طلا پرداخت کنند با کمترین قیمتی که حاضرند طلای خود را بفروشند، در مقایسه با اینکه شما ندانید آن طلا از چه طریقی استخراج شده و  از کجا آمده است، افزایش می یابد. الماس‌ها مثال دیگری برای این موضوع هستند.

جی‌پی‌مورگان در ماه فوریه اعلام کرد که در حال کار کردن بر روی ارز دیجیتال باثبات خود به نام JPM Coin است که با نسبت ۱:۱ توسط دلار پشتیبانی می شود. به موجب این گزارش، این توکن برای تقویت تراکنش‌های سریع بین مشتریانی از تمام کسب‌و‌کارها، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آغاز همکاری مایکروسافت و جی‌پی مورگان در بستر بلاک چین اتریوم

آخرین مشارکت مایکروسافت با جی‌پی‌مورگان چیس (JP Morgan Chase) روابط کاری بین این غول تکنولوژی و بزرگترین بانک امریکا را گسترش می‌دهد. لازم به ذکر است جی‌پی‌مورگان با ورود به عرصه ارزهای دیجیتال، با رقبای زیادی از جمله شبکه‌های بانکی مبتنی بر بلاک چین مانند ریپل و شبکه‌های اجتماعی بزرگی مانند فیس‌بوک که به ارائه خدمات مالی با استفاده از تکنولوژی‌ بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال، می پردازند مواجه خواهد شد.

علاوه بر ارائه یک پلتفرم برای مشتریان Quorum به منظور ساختن شبکه‌های بلاک چینی و برنامه‌های آن، این شرکت با هدف تقویت برنامه‌های بلاک چینی جی‌پی‌مورگان و مایکروسافت به راه خود ادامه می دهد. این برنامه‌ها شامل برنامه‌های شخص ثالثی مانند شبکه اطلاعاتی بین بانکی، JPM Coin و فرآیند پرداخت Xbox مایکروسافت می شود.

منبع: dailyhodl
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه