بیت کوین نخرید، اگر این ۵ ویژگی اساسی را ندارید!

بیت کوین نخرید، اگر این ۵ ویژگی اساسی را ندارید!

بحث بیت کوین روز‌به‌روز داغ‌تر می‌شود و انتقادهای تند از آن به‌طور پیوسته کمتر می‌شود که می‌تواند نشانه تأثیر‌ جریانات امیدوارکننده در سال ۲۰۲۰ باشد. سیلواین سارل (Sylvain Saurel)، محقق و سرمایه‌گذار بیت کوین، در مقاله‌ای که اخیراً منتشر کرده است، ضمن بیان اهمیت و برجستگی بیت کوین در مقابل سیستم مالی فعلی ایالات متحده، به ۵ ویژگی اساسی اشاره می‌کند که هر سرمایه‌گذار بیت کوین باید در خود نهادینه کند تا به موفقیت برسد.

هر روز، افراد بیشتری به‌‌سراغ بیت کوین می‌روند. افرادی که هنوز گامی برنداشته‌اند حساس‌تر از گذشته هستند، زیرا اکنون تردید‌هایی جدی در خصوص سیستم فعلی پولی و مالی دارند. سرانجام، این افراد نیز چشم خود را به نقایص سیستم مالی کنونی باز می‌کنند، سیستمی که در اوت ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰)، پنجاهمین سالگرد آغاز به کار خود را جشن خواهد گرفت. این سیستم را که به‌طور موقت توسط ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، اجرا شده بود، می‌توان شبیه به آزمایشی دانست که نتیجه مطلوبی نداشته است. بی‌توازنی در این سیستم هر روز آشکارتر می‌شود و بدتر از آن، با آسیب مالی به میلیون‌ها نفر در سرتاسر کره زمین، هر روز ویرانی بیشتری به بار می‌آورد.

بیت کوین؛ تنها جایگزین سیستم مالی در آینده

اعتبار بیت کوین به‌عنوان تنها جایگزین قابل‌اعتماد برای خروج از دور باطل سیستم فعلی که در آن گیر افتاده‌ایم، روز‌به‌روز بیشتر می‌شود.

این چشم‌انداز درست است و بسیاری از افراد را به‌سمت خرید بیت کوین سوق می‌دهد. اگر در شرایطی هستید که برای خرید بیت کوین، احساس آمادگی می‌کنید، باید برای آخرین بار به شما نکاتی را یادآوری کنم تا ورودتان به انقلاب بیت کوین حقیقتاً استثنایی باشد.

برای موفقیت و کسب لذت کامل در دنیای بیت کوین، باید ۵ ویژگی اساسی داشته باشید. اگر این خصوصیات را ندارید، از همین حالا می‌توانم به شما بگویم که خرید بیت کوین برای شما مناسب نیست.

از آنجا که من (نویسنده: سیلواین سارل) طرفدار بیت کوین هستم، هدفم قطعاً دلسردکردن مادام‌العمر شما از خرید این ارز دیجیتال نیست. برعکس، باور دارم که خرید بیت کوین و ورود به این انقلاب بی‌نظیر، زندگی شما را تغییر خواهد داد.

با این حال، برای اینکه انقلاب بیت کوین زندگی شما را تغییر دهد، باید از راه درست آن وارد شوید. این به‌معنای افزایش آگاهی شما در مورد محدودیت‌های فعلی‌تان است. اگر در این زمینه نقاط ضعفی دارید، بهتر است با افزایش سطح دانش و آگاهی خود، روی آنها کار کنید.

سپس، می‌توانید اقدام کنید و بهترین فرصت‌ها را به دست آورید. به‌سراغ ویژگی‌های اساسی یک سرمایه‌گذار موفق بیت کوین برویم:

۱. انگیزه‌داشتن برای یادگیریِ بیشتر

سیستم آموزشی سنتی احتمالاً ذهن شما را اسیر یک شیوه خاص تفکر کرده است. شما در این سیستم هرگز نکته خاصی در مورد پول یا اقتصاد نیاموختید. همه‌چیز در سیستم آموزشی به‌گونه‌ای پیش می‌رود که در مورد این ‌قبیل مسائل، به‌طور کامل ناآگاه بمانید.

هنری فورد مشهور، دلیل این مسئله را به‌خوبی توضیح داد:

بیت کوین نخرید، اگر این ۵ ویژگی اساسی را ندارید!

خیلی خوب است که مردم کشور چیزی در مورد سیستم پولی و بانک‌داری ما نمی‌دانند، چون اگر می‌دانستند مطمئن هستم که پیش از صبح فردا، انقلاب می‌شد.

هنری فورد – کارآفرین افسانه‌ای

پیش از خرید بیت کوین، باید خودتان به این نکته پی ببرید که چرا سیستم فعلی پر از عیب و نقص است. باید به‌اندازه کافی تحقیق کنید تا درنهایت، چشم‌تان به این حقیقت زشت باز شود: سیستم فعلی قابل‌اصلاح نیست.

تنها درصورتی می‌توانید به این سطح از درک برسید که همواره مشتاقانه طالب یادگیری نکات بیشتری باشید. 

این مسئله از طریق مطالعه بیشتر امکان‌پذیر است. باید بتوانید زیاد بخوانید. بیت کوین شما را تشویق می‌کند که در مورد مسائل مختلف بیندیشید و تصمیم‌گیری کنید. موفقیت بیت کوین در این حقیقت نهفته است که به‌وسیله بیت کوین، هرکس مختار است هر نظری در مورد حقیقت داشته باشد.

اگر این ویژگی اساسی را ندارید، بهتر است اصلاً بیت کوین نخرید؛ زیرا، دیر یا زود، پشیمان خواهید شد.

۲. اطمینان واقعی به بیت کوین

بیت کوین نخرید، اگر این ۵ ویژگی اساسی را ندارید!

افرادی که تمایل کافی برای یادگیری ندارند و از انتخاب بیت کوین پشیمان می‌شوند، اطمینان واقعی به انقلاب بیت کوین ندارند.

در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸)، هنگامی‌که قیمت بیت کوین به ۳,۸۰۰ دلار رسید و ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داد، باید اعتماد کامل به انقلاب این ارز دیجیتال می‌داشتید.

افرادی که به بیت کوین اعتماد ندارند، به‌هنگام افت قیمت، هر چه بیت کوین دارند، می‌فروشند و ضرر می‌کنند.

باید پذیرای این حقیقت باشید که بیت کوین یک انقلاب واقعی مالی است. بیت کوین، بیش از آنکه یک فناوری باشد، یک پول است. از اینکه ارز دیجیتال دیگری با فناوریِ ظاهراً بهتری عرضه شود و جای بیت کوین را بگیرد، نترسید.

رقابت اصلی نه در مورد فناوری، بلکه در مورد ویژگی‌های پولی و مالی است و در این حوزه، انقلاب واقعی پیش از این با بیت کوین محقق شده است.

بیت کوین یک نوآوری منحصربه‌فرد در تاریخ بشر محسوب می‌شود. از این پس، بیت کوین به‌تدریج بهبود پیدا می‌کند تا هربار به نسخه بهتر و کامل‌تری تبدیل شود.

این اعتماد و اطمینان کامل به بیت کوین به شما کمک می‌کند تا بهترین استراتژی ممکن را اتخاذ کنید. بهترین استراتژی ممکن البته ساده‌ترین است: یک هودلر (HODLer) بیت کوین شوید و برای بلندمدت این ارز دیجیتال را نگهداری کنید.

۳. صبور بودن

برای اینکه یک هودلر بیت کوین باشید، باید بتوانید صبر پیشه کنید. بسیاری هودل‌کردن بیت کوین را یک استراتژی خسته‌کننده می‌دانند. حق با آنها است! و دقیقاً به همین دلیل است هودل‌کردن بیت کوین تا این حد خوب جواب می‌دهد.

جورج سورسِ میلیاردر یک بار گفت:

بیت کوین نخرید، اگر این ۵ ویژگی اساسی را ندارید!

اگر سرمایه‌گذاری سرگرم‌کننده است و اگر در سرمایه‌گذاری به شما خوش می‌گذرد، احتمالاً هیچ درآمدی ندارید. سرمایه‌گذاریِ خوب کسل‌کننده است.

جورج سورس – سرمایه‌گذار بزرگ

بیت کوین بازی نیست، بلکه بیت کوین یک مسئله بسیار جدی است؛ انقلابی واقعی که در مقابل چشمان شما در حال وقوع است. با خرید بیت کوین، آگاهانه از انقلابی حمایت می‌‌کنید که قصد دارد در آینده، جهان بهتری برای همه بسازد.

برای رسیدن انقلاب بیت کوین به تمام پتانسیل خود، زمان لازم است. اگر نمی‌توانید به‌اندازه کافی صبور باشید، بیت کوین نخرید؛ چون ممکن است به‌خاطر بی‌صبری خود، تصمیم‌های بدی بگیرید.

برخی از این تصمیم‌های نادرست که ممکن است شما را وسوسه کنند، عبارت‌اند از:

  • خرید ارز دیجیتال بی‌ارزشی که ادعا می‌کند بیت کوین بعدی است. بهتر است در خاطر داشته باشید که خود بیت کوین درواقع، بیت کوین بعدی است.
  • معامله‌گریِ بیت کوین (خریدوفروش مداوم) بدون داشتن مهارت‌های لازم برای معامله‌گری
  • فروش بیت کوین‌ها به‌هنگام افت قیمت، با ترس از اینکه قیمت بیت کوین به صفر برسد.

بنابراین، پیش از خرید بیت کوین بهتر است بیشتر تأمل کنید. اگر نمی‌توانید به‌اندازه کافی صبور باشید، شاید در مورد بیت کوین و به‌طور کلی پول، دانش کافی ندارید. در این صورت، نکته اول این مقاله را مجدداً مطالعه کنید.

روزی که آماده ورود به انقلاب بیت کوین باشید، از اینکه هودل‌کردن بیت کوین، استراتژی خسته‌کننده‌ای است، خشنود خواهید بود. این مسئله به شما فرصت بیشتری می‌دهد تا دانش خود را در مورد بیت کوین افزایش دهید.

۴. کنترل احساسات

در نقل قول قبلی از جورس سورس، او به‌خوبی توضیح داد که چرا سرمایه‌گذاری نباید تفریح باشد. یک سرمایه‌گذاری موفق، یک سرمایه‌گذاری خسته‌کننده است. بخش سرگرم‌کننده جریان، جستجو برای مورد سرمایه‌گذاری است. این جستجو تنها ۱ درصد از زمان لازم برای یک سرمایه‌گذاری موفق را تشکیل می‌دهد.

بقیه ۹۹ درصد زمان سرمایه‌گذاری، باید صبور باشید و منتظر تصمیم‌گیری درست بمانید.

با بیت کوین، شما سرمایه‌گذاری موفق خود را پیدا کرده‌اید. اگر به انقلاب بیت کوین، اعتماد کامل داشته باشید، می‌توانید از موفقیت سرمایه‌گذاری خود نیز مطمئن باشید. بقیه فقط به صبر و حوصله شما بستگی دارد. اگر صبور باشید، می‌توانید احساسات خود را کنترل کنید.

مثالی جالب از اشتباهاتی که افراد به‌خاطر کنترل‌نداشتن بر احساسات خود، انجام می‌دهند:

کمی پیش، دیوید پورتنوی (David Portnoy)، شخصیت مشهور اینترنتی، یک ویدیوی بسیار مشهور منتشر کرد و اظهار داشت که بیش از ۲۵۰,۰۰۰ دلار بیت کوین خریده است. او که به هیجانی‌بودن مشهور است، توضیح داد که قصد دارد با این سرمایه‌گذاری، میلیون‌ها دلار سود به دست آورد.

بیت کوین نخرید، اگر این ۵ ویژگی اساسی را ندارید!
دیوید پورتنوی در میان برادران وینکلواس، میلیونرهای بیت کوین

پس از آن، در کمتر از ۱۵ روز، هنگامی‌که قیمت از ۱۲,۴۰۰ دلار به ۱۱,۲۰۰ دلار رسید، دیوید پورتنوی از ترس باختن سرمایه، موجودی بیت کوین‌ خود را فروخت. این میزان نوسان بیت کوین طی چند ساعت، مسئله چندان عجیبی نیست.

افرادی که وقت خود را برای مطالعه بیت کوین و نحوه کارکرد آن صرف می‌کنند، به‌خوبی می‌دانند که نوسانات بیت کوین صرفاً یک ویژگی این ارز دیجیتال است و نه یک عیب.

شما می‌توانید نوسانات را تبدیل به بهترین مسیر برای کسب سود کنید، اما فقط درصورتی‌که اعتماد واقعی به بیت کوین داشته باشید. متأسفانه، نوسانات قیمت بیت کوین تبدیل به بدترین دشمن دیوید پورتنوی شد و او بیت کوین‌های خود را با ضرر فروخت. در این جریان، پورتنوی بیش از ۲۵,۰۰۰ دلار ضرر کرد.

نکته جالب اینجا است که پورتنوی دوباره به‌واسطه هیجانات خود، به سراغ بازار سهام رفت و اعلام کرد که بازار سهام بسیار بهتر از بیت کوین است.

برای من (نویسنده)، این نمونه‌ای از کسی است که بیت کوین را بدون درک و آگاهی از انقلاب بیت کوین خریداری کرده است. هنگامی‌که قیمت بیت کوین افت کرد، دیوید پورتنوی به احساسات خود اجازه داد تا بر او چیره شوند و متضرر شد.

اگر نمی‌توانید احساسات و هیجانات خود را کنترل کنید و صرفاً بر اساس حس درونی خود تصمیم‌ می‌گیرید، بیت کوین مناسب شما نیست.

۵. داشتن چشم‌انداز بلندمدت

بیت کوین نخرید، اگر این ۵ ویژگی اساسی را ندارید!

چهار ویژگی اساسی که آنها را مرور کردیم، داشتن ویژگی پنجم را نیز برای شما مهیا می‌کنند: داشتن چشم‌اندازی بلندمدت.

در بازار بیت کوین، باید چشم‌اندازی بلندمدت داشته باشید.

اگر بیت کوین می‌خرید و به این فکر می‌کنید که طی یک سال آینده، بتوانید از آن سود قابل‌ملاحظه‌ای به دست آورید، در اشتباه هستید و به‌زودی با ناامیدی شدیدی روبه‌رو خواهید شد. بیت کوین چیزی بیش از یک نقشه یک‌شبه پولدارشدن است. بیت کوین شما را از دور باطل فقری که سیستم مالی فعلی شما را در آن غرق کرده است، نجات می‌دهد.

ثانیاً، بیت کوین قصد دارد جهانی بهتر برای همه بسازد، جهانی عادلانه‌تر که در آن همه افراد از فرصت‌های یکسانی برخوردار خواهند بود.

این اتفاق یک‌شبه رخ نمی‌دهد. به‌هنگام خرید بیت کوین، باید بتوانید دیدگاهی بلندمدت داشته باشید. به این ترتیب، می‌توانید بهترین استراتژی موجود در جهان بیت کوین را اتخاذ کنید:

  • خرید بیت کوین
  • هودل کردن بیت کوین
  • تکرار دو مرحله قبل

این استراتژی ساده به نظر می‌رسد، اما، از ابتدای پیدایش بیت کوین، کارکرد خود را اثبات کرده است. معمولاً، ساده‌ترین استراتژی‌ها، بهترین استراتژی‌ها هستند. این مسئله در مورد بیت کوین نیز صادق است.

اگر این استراتژی را با تمام جزئیات اِعمال کنید، در طولانی‌مدت مسیر خود را خواهید یافت.

هرچه زمان بیشتری می‌گذرد، بیشتر درک می‌کنید که بیت کوین چگونه در این جهان بی‌سامان، به زندگی شما کیفیتی خارق‌العاده‌ بخشیده است: امکان آینده‌نگری به‌جای اینکه فقط محدود به زمانی کوتاه‌مدت باشید.

جمع‌بندی

بیت کوین زندگی افرادی را تغییر می‌دهد که پتانسیل آن برای جهان آینده را درک می‌کنند و حامیان سرسخت انقلاب بیت کوین هستند. تمام طرفداران بیت کوین به شما خواهند گفت که بیت کوین زندگی آنها را تغییر داده است. با توجه نقایص سیستم مالی فعلی، ما اکنون، با بیت کوین، یک گزینه جایگزین داریم.

اگر ۵ ویژگی اساسی فوق را دارید، می‌توانید بیت کوین بخرید و از لذت شرکت در انقلاب این ارز دیجیتال بهره‌مند شوید. البته، اگر تا به حال بیت کوین نخریده‌اید، اکیداً توصیه می‌کنم که عجله نکنید.

بیشتر یاد بگیرید و هنگامی‌که زمان آن فرا برسد، خواهید دید که بیت کوین تنها جایگزین ما در جهان کنونی است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

28 دیدگاه
علیرضا بحری
علیرضا بحری
2 سال قبل

یک دنیا سپاس از سایت قدرتمند ارز دیجیتال و مطالب مفید خانم مهندس

یاساشین
یاساشین
2 سال قبل

باید پیگیر هم بود و خیلی روش وقت گذاشت

Masiha قاضی فقط خداست ☝️
Masiha قاضی فقط خداست ☝️
3 سال قبل

دوس دارم ولی پول نی با 10میلیون هم چیزی نمیشه 😔 ولی خیلی قشنگ و رووون نوشته بودی ممنونم 🙏 🌹

هیوا
هیوا
3 سال قبل

سلام کسی میدونه چطور از اتومیک والت بایننس رو به کیف لجر انتقال بدم.هرجا نگاه کردم گفته باید از طریق صرافی بایننس این کار رو بکنم راهی نیست مستقیم ازکیف اتومیک واریز کنم به لجر

LinkToSajad
LinkToSajad
3 سال قبل

با احترام
آیا منظور شما از تیتر"بیت کوین؛ تنها جایگزین سیستم مالی در آینده" این بوده که آلت کوین ها در سیستم مالی آینده جایگاهی ندارن؟

آرش
آرش
3 سال قبل
پاسخ  LinkToSajad

خیر ندارند

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
3 سال قبل
پاسخ  LinkToSajad

سلام
این نظر شخصی نویسنده‌س

نویسنده: سیلواین سارل (Sylvain Saurel)

امیر حسین
امیر حسین
3 سال قبل

عالی

حسین اسدی
حسین اسدی
3 سال قبل

سلام.من 3 سال پیش تو بلاک چین والت ساختم اتر خریدم.الان هر چی میزنم بالا نمیاره .دقیق و درست میزنم نمیشه.کسی میدونه والتم و از کجا باید بیارم بالا.اطلاعات و دارم از قبیل والت ای دی...ممنون میشم کمک کنید

علیرضا حیدری
علیرضا حیدری
3 سال قبل

درود ،دوستان برای سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال راه کاهش ریسک استفاده از cold wallet به جای hot wallet است .

علی نورانی
علی نورانی
3 سال قبل

اخه ی خب من بهت میگم
نه متاسفانه نمیدونم ناراحت شدم

محمد انور خاوری
محمد انور خاوری
3 سال قبل

سلام عزیزان چند وقتی هست جسته و گریخته دنباله اینم که تو ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنم لطفا نظرتونو بگید واسه آدمی که سواد درست حسابی نداره جای خوبیه؟

ما هیچ ما نگاه!
ما هیچ ما نگاه!
3 سال قبل

اگر فکر میکنید اطلاعاتتون کافی نیست بهترین راه اینه که فقط و فقط بیت کوین بخیرد و نه ارز دیگه تا زمانیکه به حد خوبی از اطلاعات و سواد برسید تا اون موقع قطعا از بیت کوین سود بسیار خوبی کردید.

میلاد
میلاد
3 سال قبل

قطعا با مشورت با دیگران و ادم کاربلد و قدیمی این حوزه، بله جای خوبیه، اما خودتون نباید تحلیل کنید

توفیق
توفیق
3 سال قبل

سوادتو بالا ببر

امیر کسمائی
امیر کسمائی
3 سال قبل

Good

محمد
محمد
3 سال قبل

سلام
دوستان کسی می‌دونه تو کیف پول تراست ****بجای پول من اومده و جلوی همه قیمت ارز هامم همچین چیزی اومده
مشکل چیه؟

امیر کسمائی
امیر کسمائی
3 سال قبل
پاسخ  محمد

سلام روش بزن باید درست بشه اگه نیومد آبدیتش کن

امانی
امانی
3 سال قبل
پاسخ  محمد

سلام دوست عزیز دوتا بزن روی ستاره از حالت ستاره خارج میشه . اون واسه اینه که کسی موجودیتو نتونه تشخیص بده

علی ن ک
علی ن ک
3 سال قبل
پاسخ  محمد

Hidden / Show

گزینه نشان دادن میزان موجودی یا پنهان کردن

یاساشین
یاساشین
2 سال قبل
پاسخ  علی ن ک

پاسخ مناسبی است و یاساشین