دو کانادایی در آمریکا به جرم سرقت ۲۳ بیت کوین به دو سال حبس محکوم شدند

دو کانادایی در آمریکا به جرم سرقت ۲۳ بیت کوین به دو سال حبس محکوم شدند

وزارت دادگستری ایالات‌متحده آمریکا دو کلاهبردار کانادایی را به جرم جا زدن خود به عنوان کارمندان صرافی هیت‌بی‌تی‌سی (HitBTC) در توییتر و سرقت ۲۳.۲ بیت کوین از یک شهروند آمریکایی، به دو سال حبس در زندان فدرال محکوم کرد.

به گزارش TheBlock و طبق بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، کارانجیت خاتکار (Karanjit Khatkar) و جاگروپ خاتکار (Jagroop Khatkar)، از یک حساب توییتری جعلی با نام کاربری «HitBTCAssist» برای جا زدن خود به عنوان تیم پشتیبانی صرافی ارز دیجیتال هیت‌بی‌تی‌سی استفاده کردند و با گول زدن یک قربانی، اطلاعات ورود به حساب در صرافی‌های هیت‌بی‌تی‌سی و کراکن (Kraken) را از او دریافت کردند. سپس ۲۳.۲ بیت کوین از حساب هیت‌بی‌تی‌سی قربانی به کیف پول خود انتقال دادند.

کارانجیت خاتکار در جولای ۲۰۱۹ (تیر ۹۸) در لاس وگاس دستگیر شد اما جاگروپ خاتکار به صورت داوطلبانه در دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۹۸) خود را تسلیم دادگاه کرد. هر دو نفر به جرم کلاهبرداری و پولشویی گناهکار شناخته شدند.

آن‌ها موافقت کردند که مبلغ ۱۸۴,۵۱۰ دلار به قربانی پرداخت کنند و یک چک ۱۴۲,۳۴۹ دلاری هم به عنوان پیش پرداخت تحویل دادند. طبق رای دادگاه، این دو نفر به دو سال حبس در زندان فدرال و سه سال آزادی تحت نظارت محکوم شدند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
ali
ali
۴ سال قبل

مسخرس چه جور ادمی میتونه درک مناسبی از ارز دیجیتال و بیت کوین داشته باشه و بخره و در صرافی کار کنه و از طرفی نتونه بفهمه مورد سواستفاده قرار گرفته به مغز بعضیا شک میکنم!!!

mrیییی
mrیییی
۴ سال قبل
پاسخ  ali

انشالا سرت بیاد