پلیس آلمان نمی‌تواند به بیش از ۶۰ میلیون دلار بیت کوین دسترسی پیدا کند

پلیس آلمان نمی‌تواند به بیش از ۶۰ میلیون دلار بیت کوین دسترسی پیدا کند

پلیس آلمان پس از دستگیری یک هکر و ضبط ۱,۷۰۰ بیت کوین، نمی‌تواند به این ارزها دسترسی داشته باشد؛ چراکه هکر رمز کیف پول خود را به آنها نمی‌دهد!

به گزارش «The Block» و به نقل از خبرگزاری رویترز، این فرد آلمانی به اتهام هک‌کردن رایانه‌های افراد مختلف و استخراج بیت کوین با استفاده از آنها، به بیش از ۲ سال زندان محکوم شده است. این در حالی است که پلیس نمی‌تواند به بیت کوین‌های ضبط‌شده دسترسی پیدا کند. ارزش این بیت کوین‌ها در حال حاضر ۶۸ میلیون دلار است.

سباستین مورر (Sebastian Murer)، دادستان این پرونده، در مصاحبه روز جمعه خود گفت:

از او خواستیم که رمز عبور [کیف پول] را به ما بدهد ولی او چیزی نگفت. شاید نمی‌داند.

نکته جالب ماجرا اینجاست که پلیس تقریباً مطمئن است که خود این شخص هم نمی‌تواند به بیت کوین‌ها دسترسی داشته باشد. هنوز مشخص نیست که پلیس چطور به این اطمینان رسیده است.

ماه گذشته هم استفان توماس (Stefan Thomas)، برنامه‌نویس آلمانی که در آمریکا زندگی می‌کند، به سرخط خبرها تبدیل شد. او مدعی بود که نمی‌تواند کلمه عبور کیف پول خود را به یاد بیاورد. در این کیف پول حدود ۷۰۰۲ بیت کوین، معادل ۲۸۱ میلیون دلار، سرمایه وجود داشت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
علیرضا
علیرضا
۳ سال قبل

دمش گرم

علی
علی
۳ سال قبل

از پلیس چین کمک بگیرن ، قطعا میتونن

مجتبی
مجتبی
۳ سال قبل

چجوری FBI پس کلی بیت کوین ضبط شده داره؟

معین
معین
۳ سال قبل

"پلیس نمی تواند به بیت کوین های ضبط شده دسترسی پیدا کند"
مهم اینه که ضبطش کردن😂😂

BTC_VETERAN
BTC_VETERAN
۳ سال قبل
پاسخ  معین

بیت کوین به هیچ عنوان قابل ضبط و مصادره کردن نیست. مگر اینکه کسی رو دستگیر کنن و با شکنجه یا هر روش دیگری کلیدهای خصوصیش رو بگیرن در غیر اینصورت کسی نمیتونه بیت کوینی رو از کس دیگری مصادره کنه. جلوی تراکنش هیچ بیت کوینی رو هم نمیتونن بگیرن یعنی هر کسی که کلید خصوصی مربوط به آدرسی رو که حاوی بیت کوین هست داشته باشه میتونه بیت کوین هاش رو خرج کنه یا بفروشه و یا به آدرس دیگری که باز در اختیار خودشه ارسال کنه.بله اینه که ارزش بیت کوین روز به روز بالا و بالاتر میره. این خاصیتی هست که مربوط به بیت کوین و چند ارز محدود دیگه مثل مونرو و ... هست که کاملاً غیر متمرکز هستن. اما مثلاً در اتریم این امکان نیست چون تو شبکه اتریم میتونن با یه قرارداد هوشمند موجودی هر آدرسی رو بلاک کنن. تو ارزهای دیگه هم که فقط اسمشون غیر متمرکزه این قابلیت وجود نداره یعنی میتونن با کمک تیم توسعه دهنده و یا نودهای محدودی که برای اعتبارسنجی ازشون استفاده میکنن جلوی خرج کردن کوینهای موجود در هر آدرسی رو بگیرن.
اما در مورد شبکه بیت کوین اینطور نیست چون غیر متمرکز واقعی هست. پس پلیس و یا هر نهاد دولتی دیگه فقط میتونن به مزارع ماینینگ بزرگ و یا استخرهای استخراجی که در حوضه استحفاظی اونها هستن دستور بدن تراکنشهای مربوط به یک آدرس رو در بلاکهایی که تایید میکنن قرار ندن. اما نمیتونن این دستور رو به تمام ماینرها بدن. پس نتیجه اینکه بیت کوین قابل مصادره نیست. مگر کسی رو بگیرن و با توسل به زور و یا تهدید و ... کلیدهای خصوصی بیت کوین هاشو ازش بگیرن.

سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
۳ سال قبل

شاید نمیگه بعدداز ازادی بره سراغش
شاید به پلیس ها وعده پول زیاد داده به همین خاطر پلیس میگه خودش هم دسترسی نداره