atlasarzdigital

گزارش نگران‌کننده: افزایش 70 درصدی ارزش بیت کوین‌های ارسالی به بازارهای وب تاریک در سال 2018

گزارش نگران‌کننده: افزایش 70 درصدی ارزش بیت کوین‌های ارسالی به بازارهای وب تاریک در سال 2018

طبق گزارش منتشر شده چین‌الیسیس (Chainalysis) در 18 ژانویه (28دی)، طی سال گذشته استفاده از بیت کوین در بازارهای وب تاریک 70 درصد افزایش داشته است.

در گزارش چین‌الیسیس اشاره شده که فعالیت‌های وب تاریک تحت تاثیر قیمت بیت کوین قرار نگرفته و این فعالیت‌ها لزوماً با ریزش قیمت‌ها کاهش نیافته‌اند.

با استناد به داده‌های ارائه شده در گزارش، رابطه‌ای که بین ارزش تراکنش‌های بازار وب تاریک و عملکرد بازار بیت کوین در سال 2018 مشاهده شده، علی‌رغم انتظارات در خلاف جهت هم بوده است.

طی سال 2018، ارزش کل تراکنش‌ها در بازارهای وب تاریک شاهد رشد قابل‌توجه 70 درصدی بوده و این در حالی است که ارزش اقتصادی تراکنش‌های بیت کوین در بازه زمانی مشابه با کاهش روبرو شده است.

گزارش نگران‌کننده: افزایش 70 درصدی ارزش بیت کوین‌های ارسالی به بازارهای وب تاریک در سال 2018

با استناد به داده‌های چین‌الیسیس، ارزش دلاری تراکنش‌های بازار وب تاریک از سال 2011 به طور مداوم در حال افزایش است. ارزش تراکنش‌ها در سال 2017 به بالاترین خود که 707 میلیون دلار بود، رسید و سپس با کاهش تقریباً 14 درصدی این میزان به 603 میلیون دلار کاهش یافت.

بر اساس این گزارش کاهش اتفاق افتاده از سال 2017 به 2018 مربوط به فروپاشی بازار دارک وب معروف، آلفابی، در اواسط سال 2017 میلادی بوده است که منجر به کاهش 60 درصدی فعالیت‌ بازارهای وب تاریک شد.

در ادامه با فروپاشی آلفاپی، بازارهای دیگری جای آن را گرفتند؛ مشکلی که در گزارش با نام «مشکل ادامه‌دار بازارهای وب تاریک» از آن یاد شده است. این پدیده حتی به میزان تراکنش‌های فزاینده در سال 2018 منجر شد.

در این گزارش همچنین آمده است:

شواهدی وجود دارد که فعالیت‌های وب تاریک پس از فروپاشی‌ها افزایش یافته است.

با این حال طبق داده‌های چین‌الیسیس، حتی در سال 2017 میزان تراکنش‌های تجاری بیت کوین که با بازارهای وب تاریک مرتبط بود، تنها کسری از یک درصد تراکنش‌ها را شامل می‌شد. این در حالی است که سهم تراکنش‌های وب تاریک از کل تراکنش‌ها در سال 2012 به 6 درصد رسیده بود و این میزان از سال 2012 پیوسته در حال کاهش است.

گزارش نگران‌کننده: افزایش 70 درصدی ارزش بیت کوین‌های ارسالی به بازارهای وب تاریک در سال 2018

به گزارش کوین‌تلگراف در ماه دسامبر سال گذشته، تیموتی سی. می (Timothy C. May) بنیان‌گذار گروه سایفرپانک‌ها که ماه قبل به مرگ طبیعی از دنیا رفت، در مانیفست کریپتو آنارشیست پیش‌بینی کرده بود:

کریپتو آنارشیسم اجازه می‌دهد که اسرار ملی به صورت آزادانه مبادله شوند و به معامله اشیای دزدیده شده و نامشروع اجازه می‌دهد.

بنا بر گزارش کوین‌تلگراف که تحلیلی در این خصوص در ماه مارس منتشر کرده بود، با استناد به منابع مختلف، پول نقد و مخصوصاً دلار آمریکا هنوز محبوب‌ترین روش برای پرداخت کالاها و خدمات نامشروع محسوب می‌شود.

در این گزارش آمده است، در حالی که رد نیمی از بیت کوین‌ها در یک برهه زمانی خاص به فعالیت‌های غیرقانونی منتهی می‌شد، 90 درصد دلارهای آمریکا نشانه‌هایی از آلوده شدن به کوکائین داشتند.

در اکتبر 2014، سازنده موتور جستجوی بازارهای وب‌ تاریک اظهار داشت که وب تاریک اساساً برای مبارزه با ظلم و جور دولت‌ها ساخته شده است.

او همچنین در انتها نتیجه گرفت:

وب تاریک وعده‌دهنده آزادی است، نه فعالیت‌های مجرمانه.

منبع: cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
نرگس ولی
نرگس ولی
1 سال پیش

با تشکر از شما ترجمه متن نیاز به ویرایش بیشتری دارد تا روان تر و خواناتر باشد.

هنگامه سعیدی
هنگامه سعیدی
1 سال پیش

همش پست های بدرد نخور میذاره..چرررررررررررررررررررت

حسین بچاری
حسین بچاری
1 سال پیش

فکر میکنم بیشتر فعالیتهای اقتصادی دارک وب در زمینه مواد مخدر باشه. خیلی خوب میشد اگر آماری در مورد این موضوع داشتیم. بالاخره دولتها باید دست از سر مواد مخدر بردارن. چون نه تاثیری توی کاهش مصرفش دارن و بیشتر از هرچیز به یه بازار پرسود برای سوداگران تبدیلش کردن. آینده دارک وب با ارزهای دیجیتال غیر قابل رد یابی مثل دش پررونق تر میشه و بیت کوین کاربردش با افزایش قیمت کمتر خواهد شد. به خصوص که روز به روز به یه دارایی پر ارزش شبیه طلا تبدیل میشه تا یه ارز دیجیتال پرکاربرد و روزمره.

سعید ام
سعید ام
1 سال پیش

وب تاریک یعنی چی؟ زمینه فعالیتش دقیقا به چه صورته؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه گزارش نگران‌کننده: افزایش 70 درصدی ارزش بیت کوین‌های ارسالی به بازارهای وب تاریک در سال 2018 ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
4
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x