معامله‌گر ۲۱ ساله بیت کوین به جرم پولشویی دستگیر شد !

معامله‌گر ۲۱ ساله بیت کوین به جرم پولشویی دستگیر شد !

معامله‌گر ۲۱ ساله آمریکایی بیت کوین به اتهام چندین فقره انتقال غیرقانونی پول و پولشویی دستگیر شد.

بر اساس اطلاعیه دادگستری کالیفرنیا، پس از دستگیری این فرد وقتی که قصد فرار به مکزیک را داشت، روز جمعه قرار بازداشت جاکوب کامپوس در ارتباط با اتهاماتش بدون وثیقه صادر شد. طبق گزارش دادستان این پرونده، جاکوب کامپوس از ژانویه ۲۰۱۵ تا آوریل ۲۰۱۶، از طریق سرویس صرافی بیت کوین خود، حدود ۷۵۰،۰۰۰ دلار بیت کوین را به ۹۰۰ نفر در ایالات متحده فروخته است.

در این سند آمده است که این فرد صرافی خود را به عنوان یک نهاد فرستنده پول مجاز ثبت نکرده و عمداً در انجام اقدامات ضد پول‌شویی کوتاهی کرده است. به همین ترتیب، وی به چند فقره انتقال پول غیرقانونی و پول‌شویی متهم شد.

 

معامله‌گر 21 ساله بیت کوین به جرم پولشویی دستگیر شد !

علاوه بر این، دادستان‌ها اظهار داشتند که وی به منظور تأمین مالی صرافی بیت کوین غیرقانونی خود، مرتکب ۲۸ فقره پولشویی بین‌المللی شده است. بر اساس این گزارش جاکوب از فوریه ۲۰۱۵ تا فوریه ۲۰۱۶، به‌منظور خرید بیت کوین حداقل ۹۰۰,۰۰۰ دلار را طی ۳۰ تراکنش از حساب بانکی خود در آمریکا به صرافی ارزهای دیجیتال واقع در هنگ کنگ بیتفینکس ارسال کرده است.

گفته می‌شود که این انتقال‌ها برای جلوگیری از فرایند تأیید هویت انجام شده است و این فرد پس از بسته شدن حسابش در صرافی کوین بیس، به صرافی بیتفینکس مراجعه کرده است.

نمونه‌ای دیگر از پی‌گیری جرم در بیت کوین

این خبر بار دیگر حقیقت امکان پی‌گیری جرائم مرتبط با ارزهای دیجیتال را اثبات می‌کند. ژاپن و ایالات متحده با داشتن زیرساخت‌های مناسب ضد پول‌شویی به خوبی خود را با خطرات این حوزه سازگار کرده‌اند.

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مهدی رضوی
مهدی رضوی
۳ سال قبل

😂