کشورهایی که بیت کوین در آن‌ها قانونی است

کشورهایی که بیت کوین در آن‌ها قانونی است

بیت کوین، ارزی که اگر همین طور به رشدش ادامه بدهد از آن خیلی بیشتر خواهیم شنید. این ارز تقریبا در تمام کشور ها به جز چند کشور که بیت کوین را رسما ممنوع اعلام کرده اند استفاده می شود. در این مقاله به معرفی ۱۰ کشوری می پردازیم که بیت کوین را رسما قانونی اعلام کرده اند.

۱۰ کشوری که دولت بیت کوین را به رسمیت می شناسد.

استونی

استونی-بیت کوین

کشور جمهوری استونی در منطقه بالتیک، در شمال اروپا پیش از این هم سابقه‌ی استفاده از تکنولوژی‌های روز را دارد. دولت استونی به پیاده‌سازی فناوری‌هایی مثل بلاک‌چین (Blockchain) در حوزه سلامت، خدمات بانکی و حتی خدمات دولتی تمایل دارد.

این کشور شناخته شده به عنوان زادگاه اسکایپ، حال با داشتن دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین و استارتاپ‌هایی مثل Paxful، یک سرویس خرید و فروش جهانی بیت کوین، شناخته می‌شود. استونی یکی از بهترین کشورها برای کاربران ارزهای رمزپایه است؛ چون از بالاترین میزان نفوذ در اینترنت برخوردار است.

ایالات متحده آمریکا

بیت کوین در آمریکا

همان طور که چندان هم دور از انتظار نیست، آمریکا میزبان بیشترین تعداد کاربران ارز دیجیتال و بالاترین حجم معاملات بیت کوین در جهان است. این کشور از همان ابتدا با حمایت سیلیکون ولی، که مراکز متعدد ارزهای رمزپایه، استاراتاپ‌های مربوط به بلاک چین و دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در آنجا قرار دارند، در عرصه‌ی ارزهای مجازی پیشتاز بوده است.

علاوه بر این، به عنوان یک ابرقدرت مالی در جهان، دیگر کشورها پیرو سبک این کشور هستند و این پیروی نه تنها از واشنگتن، بلکه از ایالت‌هایی مثل کالیفرنیا، نیویورک و نیوهمپشایر هم وجود دارد. به نظر می‌رسد دیگر کشورها که هنوز تصمیمی در مورد بیت کوین اتخاذ نکرده‌اند، منتظر هستند تا ببینند چه رویکردی بنا به موفقیت آن در آمریکا صحیح است!

دانمارک

بیت کوین

کشور دانمارک از نظر استانداردهای زندگی و استفاده از تکنولوژی روز، جزو پیشرفته‌ترین کشورها است. دانمارک علاوه بر این از پیشتازان طرح حذف پول نقد و استفاده از ارز دیجیتال است، اما این که بیت کوین به عنوان جایگزینی برای حذف پول نقد خواهد بود یا نه، سوالی است که هنوز پاسخ مشخصی به آن داده نشده است. با این حال بانک مرکزی دانمارک، بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در این کشور اعلام کرده است. آمارها در این کشور حاکی از این است که معاملات بیت کوین پس از اعلام طرح حذف پول نقد رشد تدریجی و قابل ملاحظه‌ای داشته است. استارتاپ‌هایی نظیر CCEDK، که از نوآوری‌های قدرتمند در زمینه‌ی ارزهای رمزپایه و به خصوص بیت کوین است، در کشور دانمارک قرار دارد. مدیرعامل این شرکت در سخنانی اظهار داشت:

اساسی‌ترین بخش آموزش در مدارس ما به این مساله اختصاص دارد که آزادی، مسئولیت در پی دارد. اکنون یا این دسترسی آسان به ارزهای رمزپایه، این مسئولیت بر دوش ما است تا این ارز مورد پذیرش باشد. دانمارک به عنوان شادترین کشور جهان شناخته می‌شود و پذیرش ارز رمزپایه با ذهنی باز، تنها یکی از دلایل شاد زیستن در این کشور است.

سوئد

کشورهایی که بیت کوین در آن‌ها قانونی است

سوئد هم همانند دانمارک، طرح‌هایی برای استفاده کمتر از پول نقد و حذف تدریجی آن دارد. با نرخ بهره‌ی منفی بانک‌های سوئدی، افزایش تقاضا برای ارز قانونی بیت کوین در آینده‌ای نه چندان دور می‌تواند راهی برای پس‌انداز و افزایش ثروت شهروندان سوئدی باشد.

اداره نظارت بر امور مالی سوئد، با به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان ارز قانونی و قابل پرداخت، رشد روزافزون صنعت در این کشور را سرعت بخشیده است. سوئد خواستگاه استارتاپ‌های نظیر Safello در زمینه مبادلات بیت کوین و KnCMiner یکی از مهم‌ترین توسعه‌دهندگان سخت‌افزاری برای استخراج بیت کوین است. حجم مبادلات بیت کوین در سوئد با رشد دائمی در میزان تقاضا برای رمزنگاری و استخراج بیت کوین همراه است.

کره جنوبی

کشورهایی که بیت کوین در آن‌ها قانونی است

صنعت تکنولوژی در کشور کره جنوبی، با وجود غول‌هایی مثا سامسونگ و ال‌جی از پیشتازان در سطح جهانی است. با این سطح از تکنولوژی، جای تعجب نیست که بیتکوین به عنوان ارز قانونی در معاملات و سرمایه‌گذاریهای این کشور به چشم می‌خورد.

برای تنظیم استفاده از بیت کوین، استارتاپ‌هایی نظیر Korbit، که یک سرویس امن و جامع برای خرید و فروش با بیت کوین است، به فعالیت می‌پردازند. این شرکت همچنین در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی هم فعال است. کمپانی بیت کوین کره جنوبی اخیرا در کمپینی، مردم را تشویق به خرید بیت کوین می‌کند و به این منظور، امکان خرید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خاصی در سراسر دنیا را با ارز قانونی بیت کوین میسر ساخته است.

کره جنوبی به طور مرتب میزبان کنفرانس‌های بیت کوین است و محیطی دوستانه برای جامعه جهانی بیت کوین به وجود آورده است.

هلند

بیت کوین در هلند

کشور هلند با شهر آرنهم که به شهر بیت کوین هلند معروف است، از معروف‌ترین کشورهای بیت کوین‌دوست در جهان است. قدرت خرید با بیت کوین در این کشور بسیار بالا است. با ارز قانونی بیت کوین می‌توان همه چیز از جمله گاز، مسکن و حتی خدمات دندانپزشکی دریافت کرد. استارتاپ‌های زیادی برای تنظیم استفاده از بیت کوین راه‌اندازی شده‌اند. خودپردازهای متعدد و همچنین سفارت بیت کوین در قلب آمستردام، نشان از موردقبول بودن این ارز رمزپایه در هلند است.

علاوه بر این، سیستم بانکی کشور هلند، از بیت کوین به عنوان راهی برای ارتقای تکنولوژی خود و کاهش هزینه‌ها یاد می‌کنند. میزبانی منظم شرکت‌های جهانی بیت کوین نظیر بیت‌پی در هلند به دفعات صورت می‌گیرد.

فنلاند

بیت کوین

فنلاند هم مانند دیگر همسایگان اسکاندیناوی خود، بر پایه‌ی تکنولوژی‌های روز دنیا عمل می‌کند. این کشور که به زادگاه نوکیا مشهور است، ارز قانونی بیت کوین را به عنوان یک سرویس مالی معتبر و قانونی اعلام کرده است و آن را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده است.

تعداد قابل توجهی از خودپردازهای بیت کوین با توجه به جمعیت در شهرهای مختلف فنلاند وجود دارند. از جمله ۱۰ خودپرداز در پایتخت فنلاند، هلسینکی، برای استفاده شهروندان نصب شده‌اند. مبادلات بین‌المللی بیت کوین با شرکت‌هایی فعال در این زمینه، خواستگاهی فنلاندی دارند. گران‌ترین خرید با بیت کوین در سال ۲۰۱۶ در هلسینکی صورت گرفت که خرید یک وسیله نقلیه لوکس بود.

کانادا

بیت کوین

کانادا با دستگاه‌های خودپرداز متعدد و استارتاپ‌های مربوط به ارز قانونی بیت کوین در این کشور و همراه با همسایه جنوبی‌اش، فضایی بیت کوین دوستانه را فراهم کرده است. تورنتو و ونکوور قطب‌های بیت کوین این کشور محسوب می‌شوند. ونکوور به تنهایی بیست دستگاه خودپرداز بیت کوین دارد و تورنتو میزبان بزرگ‌ترین کنفرانس بلاک چین بوده است. حجم مبادلات بیت کوین از سال ۲۰۱۳ به طور مداوم افزایش داشته است.

استرالیا

بیت کوین در استرالیا

با این که بانک‌های بزرگ استرالیا رویکرد مثبتی نسبت به بیت کوین ندارند، ولی دولت این کشور با حذف مالیات بیت کوین، رشد مبادلات را بیشتر از پیش کرد. هیچ قانونی علیه مبادلات بیت کوین در این کشور وجود ندارد و می‌توان خرید و فروش با این ارز را بدون منع قانونی در استرالیا انجام داد.

بورس اوراق بهادار استرالیا به دنبال آزمایش پروژه‌ای در زمینه تکنولوژی بلاک چین است که به مردم امکان می‌دهد تا ارزهای رمزپایه خود را با هویت دیجیتالی در آن نگهداری کنند.

انگلستان

کشورهایی که بیت کوین در آن‌ها قانونی است

کشور انگلیس اغلب به عنوان مرکز اصلی مالی در جهان شناخته می‌شود. همراه شدن این با نوآوری‌های روز، وجود استارتاپ‌های بیت کوین و بلاک چین را در این کشور تایید می‌کند. بانک انگلستان در مورد بیت کوین بسیار دوستانه عمل می‌کند و حتی برای بهبود سیستم پولی خود به آن نگاه می‌کند.

در حال حاضر بیت کوین در انگلستان به عنوان یک ارز قانونی و همراه با مالیات بر ارزش افزوده به کار گرفته می‌شود. محاسبات سود و زیان و خرید و فروش آن، قوانینی مشابه ایالات متحده در این کشور دارد. موسسات مالی از جمله بارکلیز، به دنبال فناوری‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال هستند تا بتوانند به عنوان یک سرمایه‌گذاری موفق در این زمینه دست پیدا کنند.

 

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
behzad nikzad
behzad nikzad
4 سال قبل

والا من فنلاند زندگی میکنم چندین ساله هیچ خبری از قانونی شدن بیت کوین نیومده.

یبلیلیبل
یبلیلیبل
4 سال قبل

من آلمانمو آلمانم قانونیه؟

علی ریاحی پور
علی ریاحی پور
6 سال قبل

ابتدای مقاله با این عنوان: این مقاله به معرفی ۱۰ کشوری می پردازیم که بیت کوین را رسما ممنوع اعلام کرده اند. شروع شده در حالی که در ادامه کشورهایی که بیت کوین قانونی هستند نام برده شده است
با سپاس