سال ۲۰۲۲ برای ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟ از قیمت بیت کوین تا قانون‌گذاری‌ها

سال ۲۰۲۲ برای ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟ از قیمت بیت کوین تا قانون‌گذاری‌ها

در سال ۲۰۲۱، بازار ارزهای دیجیتال گام‌های بلندی در جهت پذیرش بیشتر برداشت. اکنون که سال ۲۰۲۱ رو به پایان است، تحلیلگران در حال تعیین اهداف قیمتی خود برای سال ۲۰۲۲ هستند.

به گزارش کوین تلگراف، بسیاری از تحلیل‌گران از این ایده که قیمت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید حمایت می‌کردند و با اینکه اکنون دیگر بعید به نظر می‌رسد، بسیاری از سرمایه‌گذاران انتظار دارند که قیمت تا قبل از سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۲ از این سطح کلیدی عبور کند.

در ادامه برخی از پیش‌بینی‌های مربوط به قیمت بیت کوین را برای سال ۲۰۲۲ بررسی می‌کنیم.

بیت کوین همچنان این شانس را دارد که به ۱۰۰ هزار دلار برسد

از زمانی که پلن‌ بی (PlanB)، تحلیلگر مشهور، با استفاده از مدل انباشت به جریان (S2F)، پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین تا انتهای نوامبر (آذر)، به ۹۸,۰۰۰ هزار دلار می‌رسد و اشتباه از آب در آمد، سایر تحلیل‌گران نیز با احتیاط بیشتری درباره پیش‌بینی قیمت بیت کوین صحبت می‌کنند. البته باید این را هم در نظر گرفت که پیش‌بینی‌های مدل انباشت به جریان برای ماه‌های اوت (مرداد) تا اکتبر (مهر) کاملاً درست از آب درآمده بود.

در حالی که برخی از معامله‌گران اعتبار مدل انباشت به جریان را زیر سؤال می‌برند، تحلیلگری با نام مستعار دیکودجار (DecodeJar) در توییتر گفته است همچنان تصور می‌کند بیت کوین در چند ماه آینده به ۱۰۰,۰۰۰ هزار دلار خواهد رسید. طبق گفته‌های این تحلیل‌گر، قیمت بیت کوین تا انتهای سال ۲۰۲۲ ممکن است به ۲۵۰,۰۰۰ دلار هم برسد.

دیکودجار با تکیه بر نظریه امواج الیوت و سطوح اصلاحی فیبوناچی، انتظار دارد که قیمت بیت کوین تا تاریخ ۷ ژوئن (۱۷ خرداد ۱۴۰۱) به ۱۹۰,۲۳۳ دلار برسد.

سال ۲۰۲۲ برای ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟ از قیمت بیت کوین تا قانون‌گذاری‌ها
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل دیکود جار از نمای ۱ هفته‌ای بازار بیت کون/ دلار

او در توییتر خود نوشته است:

پیش‌بینی‌های مربوط به زمان و قیمت آتی فقط یک راهنما هستند؛ اما وقتی جلوتر برویم، ترکیب این دامنه با دیگر شاخص‌ها، کمک می‌کند تا در نزدیکی اوج خروج تمیزی داشته باشیم. من پایان این روند را در سطح ۱۹۰,۰۰۰ دلار که محتاطانه‌تر است، ترجیح می‌دهم.

قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲

 دیوید لیفچیتز (David Lifchitz)، یکی از مدیران شرکت اگزوآلفا (ExoAlpha)، درباره آینده کل اکوسیستم ارزهای دیجیتال گفته است که ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ هم با ما خواهند ماند. منظور اصلی او این است که «دولت‌ها ارزهای دیجیتال را ممنوع نخواهند کرد».

لیفچیتز توضیح داد دولت‌ها می‌خواهند ارزهای دیجیتال را قانونمند کنند تا بتوانند در مقایسه با ارزهای فیات، عرصه را بر آنها تنگ کنند. علاوه بر این، دولت‌ها فکر می‌کنند که ارزهای دیجیتال منبعی از درآمدهای مالیاتی برای پرکردن خزانه‌هایشان هستند.

با رشد مداوم اکوسیستم دیفای و توسعه قابلیت‌های جدید آن، لیفچیتز پیش‌بینی کرد که بانک‌ها و شرکت‌های بیمه مجبور می‌شوند مدل‌های تجاری خود را با این شرایط تطبیق دهند تا همچنان در این رقابت باقی بمانند. این در حالی است که کسب‌وکارهای واسطه‌ای (مثل بانک‌ها) بیشتر در معرض خطر هستند؛ زیرا صنعت دیفای دارد آن را بلااستفاده می‌کند.

درباره شور و هیجان افراطی فضای NFTها، لیفچیتز نگران است که آیا این بخش به اندازه کافی توانایی دارد که با همین سرعت به رشد برق‌آسای خود ادامه دهد یا نه. او همچنین به مشکلات عمیق‌تری اشاره کرد که قانون‌گذاران ممکن است با آنها مواجه شوند.

او گفته است:

این حوزه آن‌قدر داغ‌ شده است که دیگر نمی‌توان فهمید از NFTها برای پول‌شویی استفاده می‌شود یا خیر. این را می‌دانم که به‌لطف بانک‌های مرکزی پول زیادی در بازار ریخته شده است و این پول‌ها باید جایی برای خود پیدا کنند، اما NFTها در سال ۲۰۲۱ مرا به یاد حباب دات کام در اواسط سال ۱۹۹۸ می‌اندازند. هنوز هم احتمال رشد شدید‌تر قیمت‌ها و سپس سقوط بازار وجود دارد.

در رابطه با هیاهوی دنیای در حال ظهور متاورس، لیفچیتز اظهار کرد که به نظر می‌رسد داریم به سوی آینده‌ای می‌رویم که صحنه‌های آن شبیه فیلم «بازیکن شماره ۱ آماده» یا همان «Ready Player One» است و در آن، مردم به‌خاطر وحشتناک‌بودن دنیای واقعی، به دنیای مجازی پناه می‌برند. واقعیت این است که «جهان ما هنوز سال‌ها با چنین جهانی فاصله دارد».

پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد

لوکاس لاگودیس (Loukas Lagoudis) مدیر اجرایی صندوق پوشش ریسک «ARK36» است. او قاطعانه باور دارد که با وجود نشانه‌های ضعف کوتاه‌مدت در بازار ارزهای دیجیتال، روند صعودی این بازار در سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

لاگودیس توضیح می‌دهد پذیرش مداوم دارایی‌های دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران نهادی و تعامل بیشتر آنها با سیستم مالی سنتی، مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث رشد فضای ارزهای دیجیتال در سال آینده می‌شوند. ضمن اینکه سرمایه‌گذاران نهادی در سال ۲۰۲۱ برای حفظ ارزش سرمایه خود شروع به استفاده از ارزهای دیجیتال به‌جای طلا کردند.

لاگودیس گفته است:

علاوه بر این، از آنجا که دارایی‌های دیجیتال همواره عملکرد بهتری نسبت به دارایی‌های سنتی داشته‌اند، پیش‌بینی می‌کنیم سرمایه‌گذاران از اختصاص‌دادن سرمایه به دارایی‌های دیجیتال، به‌عنوان بخشی از استراتژی مدیریت ریسک خود، استفاده کنند. فضای اقتصادی تورمی و کاهش بازده اوراق قرضه از جمله دلایلی هستند که سرمایه‌گذاران را به انجام این کار تشویق می‌کنند.

جین‌مارک بنفوس (Jean-Marc Bonnefous)، مدیر دارایی‌های تلورین اگزوآلفا (Tellurian ExoAlpha)، گفته است به نظر می‌رسد این روند به‌نفع بلاک چین‌هایی است که بر کارایی شبکه و توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز تمرکز کرده‌اند و تا حدودی متمرکزتر از بقیه هستند.

به‌گفته بنفوس، روند موجود در مقایسه با روندهای قبلی تغییر قابل‌توجهی را پشت‌ سر گذاشته است. در گذشته بازار بر پروژه‌هایی متمرکز بود که مانند بیت کوین و حتی اتریوم غیرمتمرکز هستند و بر امنیت و ذخیره ارزش تأکید دارند.

بنفوس گفته است:

اساساً به نظر می‌رسد بازار به جای یک بلاک چین تمام‌عیار، به‌دنبال انعطاف‌پذیری تجاری و بهره‌وری در هزینه‌هاست. این تغییر بزرگی نسبت به سال‌های گذشته است. پیروزی ایده‌های مرتبط با فعالیت‌های تجاری احتمالاً در سال آینده هم ادامه خواهد داشت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
Rasoul 69
Rasoul 69
2 سال قبل

سلام دوستان به شایعات گوش ندین بیت شکست خورده هرچه سرمایه گذاشتید همه از بین رفت من300میلیون گذاشتم الان50میلیون دارم همه بدبخت شدن

ayad
ayad
2 سال قبل

مقاله عالی بود مرسی

majid
majid
2 سال قبل

مطالبی عالی و بسیار خوبی بود ممنون

ElanmSk
ElanmSk
2 سال قبل

مقاله عالی بود

Mojtaba97.crypto
Mojtaba97.crypto
2 سال قبل

هیچ چیز بعید نیست 👍

محمدرضا میر
محمدرضا میر
2 سال قبل

مقاله خوبی بود، پذیرش ارز دیجیتال توسط سرمایه گذاران نهادی , گسترش در بین عوام، اضافه شدن به سبد سرمایه گذاری ها عوامل رشد هستند.
دولت ها ارزهای دیجیتال ممنوع نمیکنند بلکه از اونها میخواهند پول در بیارند

TommyShelby
TommyShelby
2 سال قبل

هر کسی اختیار سرمایه خودش رو داره اما سال ۲۰۲۲ میلیونر جدید زیاد داریم