بررسی ضرورت قانون برای بیت کوین

بررسی ضرورت قانون برای بیت کوین

بیت کوین اولین برنامه ای بود که با استفاده از بلاک چین ایجاد شد. به زودی شاهد کاربردهای بیشتری از بلاک چین خواهیم بود.

در دهه ۹۰ میلادی زمانی که اینترنت برای اولین بار مورد استفاده قرارگرفت، احتمالا هیچ کس تصور نمی کرد که سایت هایی مانند فیسبوک، گوگل،اوبر و … روی اینترنت به وجود بیایند. بلاک چین هم دقیقا مانند اینترنت دهه ۹۰، یک پدیده ی نوپا است و می توان از آن برای تحقق میلیون ها ایده استفاده کرد.

برای استفاده از این پتانسیل، وجود قانون برای فناوری های مبتنی بر بلاک چین یک امر ضروری است. ما باید یک جهان مبتنی بر بلاک چین بسازیم که به جز جنایتکاران و افراد شرور، برای همه مفید باشد.

جنایتکاران حرفه ای همیشه سعی می کنند تا از آخرین تکنولوژی برای ارتکاب جرم استفاده کنند. اما سازمان های اجرای قانون هم همیشه سعی کرده اند که خود را برای جلوگیری از جرائم به روز کنند و با فناوری های جدید سازگار باشند. تغییرات و تصویب قوانین جدید فناوری های مورد نظر را به چالش می کشد. بلاک چین هم از این قاعده مستثنی نیست.

با توجه به جدید بودن فناوری بلاک چین، در ابتدای کار قوانین ساده تر هستند. در عین حال، ما بازهم باید برای بهبود امنیت بلاک چین تلاش کنیم تا بتوانیم تا حد امکان استفاده از آن را برای جرم سخت تر و سخت تر کنیم.

چالش های بلاک چین

بسیار مشکل است که هویت یک کاربر را از آدرس کیف پول بیت کوین شناسایی کنید. هنگام بررسی جرایم اینترنتی، بازرسان سعی می کنند از IP و آدرس MAC برای پیدا کردن مجرمان استفاده کنند اما اگر کسی از نرم افزارهای تغییر IP و یا Tor استفاده کند، پیدا کردن آن بسیار مشکل می شود.

مشکل دیگر این است که اکثر سرویس های ایمیل یا شرکت های مخابراتی نمی توانند از صحت اطلاعاتی که کاربر به آن ها می دهد، مطمئن شوند.

بنابراین اعمال قوانین روی بلاک چین اگر چه خیلی خوب نیست ولی اگر فقط برای جلوگیری از جرم باشد و در بلاک چین محدودیت زیادی ایجاد نکند، می تواند مفید واقع شود.

گمنامی بیتکوین

یکی از ویژگی های خوب بیت کوین، از دیدگاه اجرای قانون، این است که شما می توانید همه تراکنش های یک آدرس بیت کوین خاص را با جزیئات آن پیگیری کنید. این امر به قانون کمک می کند تا بتواند سرنخی از مجرم پیدا کنید.

بیت کوین به آن صورت که مردم فکر می کنند ناشناس نیست. آدرس بیت کوین اساسا مثل شماره حساب است. شما می توانید تراکنش های یک آدرس را با جزئیات مشاهده کنید و این به پیگیری جرم کمک شایانی خواهد کرد.

نگهداری داده ها

یکی از بزرگترین مشکلات سازمان های اجرای قانون با شرکت های مخابراتی و اینترنتی، عدم همکاری برخی از شرکت ها با قانون یا حذف اطلاعات مشتریان است . برای دسترسی به اطلاعات یک جنایتکار، نیاز به انواع مجوز ها است و بعضی مواقع اطلاعات پاک شده اند. بلاک چین همه چیز را برای همیشه ذخیره می کند. این داده ها به هیچ وجه پاک نخواهند شد و مسئولین خواهند توانست به تمام آرشیو آن دسترسی داشته باشند، اما کسی نمی تواند اطلاعات را پاک کند. این مورد می تواند برای جلوگیری از فساد هم مفید باشد.

اطلاعات در بلاک چین بدون نیاز به واسطه ذخیره می شوند.

هیچ محدودیتی برای بلاک چین وجود ندارد

بین بسیاری از کشورها رابطه ای در قبال انتقال اطلاعات مجرم وجود ندارد. مثلا یک مجرم در کشور دیگر ممکن است بتواند به راحتی زندگی کند. با استفاده از بلاک چین مرزهای اطلاعات باز خواهند شد. سازمان های قانونی در سراسر جهان خواهند توانست اطلاعات را روی بلاک چین قراردهند تا همه از مجرم بودن یک فرد باخبر شوند.

اجرای قانون برای بیت کوین خوب است

نباید از بیت کوین برای جرم استفاده شود. بلاک چین باید به جایی نا امن برای مجرمان تبدیل شود. به همین دلیل مردم علاقه مند به بلاک چین باید به اجرای قانون و آموزش آن کمک کنند. آگاهی مردم می تواند به اجرای بهتر قوانین سایبری کمک کند.

جلوگیری کامل از جرم در همه فناوری ها غیر ممکن است. اما باید سعی شود تا مجرمان بلاک چین را در اولیت اول خود قرار ندهند و موانع زیادی جلوی پای آن ها باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه