جهش بیت کوین به ۵۶هزار دلار؛ دلیل افزایش قیمت چه بود؟

جهش بیت کوین به ۵۶هزار دلار؛ دلیل افزایش قیمت چه بود؟

قیمت بیت کوین، تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰درصد افزایش داشته و به بیش از ۵۶٬۳۰۰ دلار رسیده است. در کنار تداوم احساسات مثبت از ابتدای سال، در روزهای اخیر تحولات مختلفی رخ داده‌اند که به نظر می‌رسد دلیل این جهش قیمت باشند.

جهش بیت کوین به ۵۶هزار دلار؛ دلیل افزایش قیمت چه بود؟
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

به گزارش واچر گرو، بازار ارزهای دیجیتال در طول ماه‌های گذشته امید زیادی به بیت کوین داشت. در واقع، بسیاری انتظار داشتند که پس از تأیید ۱۱ ETF اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، قیمت این دارایی افزایش یابد. به‌دنبال این اتفاق، قیمت بیت کوین از ابتدای سال روندی صعودی به خود گرفت.

با‌این‌حال، شرایط در ۲۴ ساعت گذشته متفاوت بود؛ زیرا قیمت بیت کوین از مرز ۵۶٬۰۰۰ دلار فراتر رفت و بسیاری را به این سوال وا داشت که چرا ارزش این دارایی امروز تا این حد افزایش یافته است. به‌طور خاص، این هفته با افزایش بیش از ۹درصدی قیمت بیت کوین آغاز شده است که برخی از تحولات جاری و ETF‌های بیت کوین احتمالاً دلیل آن باشند.

هفته گذشته با اظهارات شگفت‌انگیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین و کاندیدای انتخابات سال ۲۰۲۴، به پایان رسید که گفته بود می‌تواند با بیت کوین کنار بیاید. این اظهارات یک تغییر آشکار در نگرش نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان بود. علاوه‌بر این، احتمالاً احساسات مثبت را در مورد جایگاه بیت کوین در بحث‌های سیاسی بزرگی تقویت کرد که سال آینده در مورد دارایی‌های دیجیتال شکل خواهد گرفت.

روز گذشته، مایکل سیلور، بنیان‌گذار و مدیرعامل مایکرواستراتژی، نیز از خرید ۳٬۰۰۰ بیت کوین جدید خبر داد که مجموع دارایی‌های این شرکت را به ۱۹۳٬۰۰۰ بیت کوین رساند.

بر اساس گزارش کوین‌شیرز، صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در هفته گذشته شاهد ورود حدود ۶۰۰میلیون دلار سرمایه بودند که ۸۵درصد از کل این مبلغ به صندوق‌های بیت کوین اختصاص داشت. جیمز باترفیل، رئیس بخش تحقیقات کوین‌شیرز، نوشت که ارزش کل سرمایه ورودی به محصولات سرمایه‌گذاری بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۴ از ۵.۷میلیارد دلار فراتر رفته است. این رقم، معادل بیش از ۵۰درصد سرمایه ورودی برای کل سال ۲۰۲۱ است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه