گزارش: با استخراج ترکیبی می‌توان در برابر شوک هاوینگ بیت کوین و لایت کوین ایستادگی کرد

گزارش: با استخراج ترکیبی می‌توان در برابر شوک هاوینگ بیت کوین و لایت کوین ایستادگی کرد

طبق گزارش یکی از شاخه‌های تحقیقاتی صرافی بایننس در تاریخ ۱۲ جولای، ممکن است که تأثیر نصف شدن پاداش بیت کوین و لایت کوین به‌ وسیله‌ی استخراج ترکیبی (Merged Mining) کاهش پیدا کند.

به گزارش کوین تلگراف، تحقیقات بایننس به دنبال پیش‌بینی چارلی لی (Charlie Lee)، مبنی بر این‌که ممکن است برخی ماینرها پس از هالوینگ لایت کوین در تاریخ پنجم آگوست ۲۰۱۹، دستگاه‌های خود را خاموش کنند، نشان داد که ماینینگ ترکیبی می‌تواند به ماینرها برای استخراج، انگیزه‌ی مضاعف بدهد.

ماینینگ ترکیبی روشی برای استفاده از کار انجام شده توسط یک بلاک چین یا بلاک چین مادر، برای بلاک چین‌های کوچک دیگر با به‌کارگیری روش اثبات کار کمکی (auxiliary Proof of work) یا AuxPoW است. امروزه سه نمونه‌ی عمده برای ماینینگ ترکیبی از جمله نیم کوین (Namecoin) یا NMC که از بیت کوین مشتق شده، دوج کوین (Dogecoin) یا DOGE که با لایت کوین ترکیب‌شده و میرید کوین (Myriadcoin) یا XMY که با بیت کوین و لایت کوین ادغام‌ شده، در دسترس است.

تأثیر نصف شدن پاداش بیت کوین و لایت کوین به‌ وسیله‌ی استخراج ترکیبی (Merged Mining) کاهش پیدا خواهد کرد.

تأثیر نصف شدن پاداش بیت کوین و لایت کوین به‌ وسیله‌ی استخراج ترکیبی (Merged Mining) کاهش پیدا خواهد کرد.

بخش تحقیقاتی بایننس در گزارش جدید خود نوشت که ماینینگ ترکیبی می‌تواند به‌طور بالقوه پاداش استخراج را در هاوینگ‌های آینده‌ی بیت کوین و لایت کوین افزایش دهد. این صرافی افزود که بقیه‌ی زنجیره‌های کوچک‌تر نیز توان این را دارند که به‌موازات این دو و باهدف پشتیبانی از سطح بالاتری از امنیت شبکه و کاهش نیاز به تولید و خرید دستگاه‌های جدید استخراج، به اثبات کار کمکی منتقل شوند.

بایننس نیز هم‌زمان نسبت به کاستی‌های بالقوه ماینینگ ترکیبی، چه از دیدگاه ماینرها و چه از دیدگاه تیم‌های توسعه‌دهنده پروژه، هشدار داد. برای مثال احتمالا ماینرها به دلیل سطح بالای هزینه‌ها و همچنین کاهش احتمالی قیمت یک کوین در بازار، چندان رغبتی به حمایت از بلاک چین‌های کوچک‌تر نداشته باشند.

این کار از نظر گروهی که روی پروژه‌ی ارز دیجیتال مبتنی بر اثبات کار فعالیت دارند، خطرات خاص خود را دارد؛ خطراتی مانند وابستگی به بلاک چین مادر و همچنین پیدایش راه‌های جدیدی برای حمله هکرها به شبکه.

هش ریت استخراج دوج کوین پس از پذیرش مدل ماینینگ ترکیبی در آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۵۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

هش ریت استخراج دوج کوین پس از پذیرش مدل ماینینگ ترکیبی در آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۵۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

در این تحقیقات، از دوج کوین که شش سال از زمان فعالیتش می‌گذرد، به‌عنوان موفق‌ترین نمونه‌ی ماینینگ ترکیبی نام برده شده است. هش ریت استخراج دوج کوین پس از پذیرش مدل ماینینگ ترکیبی در آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۵۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و وابستگی خود را به هش ریت لایت کوین نیز نشان داد. طبق این گزارش، حداقل ۹۰ درصد از هش ریت کلی دوج کوین در سال ۲۰۱۹ از استخرهای استخراج عظیم لایت کوین ناشی می‌شود.

صرافی بایننس در تاریخ ۵ جولای سرانجام دوج کوین را به پلتفرم معاملاتی خود اضافه کرد. بایننس در همان روز در گزارشی به نام «وابستگی ارزهای دیجیتال در سه ماه دوم سال ۲۰۱۹» اعلام کرد که دوج کوین و بیت کوین کمترین وابستگی را به سایر کوین‌ها نشان داده‌اند. اما بنا بر نوشته‌های این صرافی، دوج کوین، بیشتر به دلیل استخراج مشترک با LTC، هنوز وابستگی زیادی به لایت کوین دارد.

سختی استخراج بیت کوین در تاریخ ۹ جولای با رسیدن به ۹.۰۶ تریلیون و با میانگین هش ریت ۶۴٫۸۵ کوینتیلیون در ثانیه، رکورد زد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Majid
Majid
۴ سال قبل

سلام بنظر شما لایت کوین در این 20 روز افزایش قیمت داره یا نه؟

علی آریان‌فر
علی آریان‌فر
۴ سال قبل
پاسخ  Majid

من تخصصی توی تحلیل تکنیکال ندارم. بهتره از بقیه همکاران که تو این زمینه کار می کنند سوال کنید.