هش ریت بیت کوین ۸ روز قبل از هاوینگ رکورد زد

هش ریت بیت کوین ۸ روز قبل از هاوینگ رکورد زد

شش هفته پیش بود که بازار ارزهای دیجیتال با سقوطی گسترده مواجه شد. از سوی دیگر تنها ۸ روز با هاوینگ بیت کوین فاصله داریم و حالا شاهد ثبت رکوردی تازه در نرخ هش شبکه بیت کوین هستیم.

به گزارش کوین تلگراف، سقوطی که اواسط ماه مارس (اسفند) شاهدش بودیم سبب شده بود تا بسیاری از ماینرها دستگاه‌های خود را خاموش کنند، اما حالا و با سوددهی بیشتر استخراج و ورود دوباره ماینرها به شبکه، هش ریت آن به بیش از ۱۴۲ اگزاهش بر ثانیه (EX/S) رسیده است.

رکورد قبلی ۸ مارس (۱۸ اسفند ۹۸) ثبت شده بود. در آن زمان نرخ هش شبکه ۱۲۳ اگزاهش بر ثانیه بود.

در حالی شاهد رسیدن به رکوردی جدید هستیم که هاوینگ بیت کوین ۸ روز دیگر با ما فاصله دارد.

دو هفته پس از ۸ مارس و رسیدن هش ریت شبکه به ۱۲۳ اگزاهش بر ثانیه، شاهد کاهش ۴۰ درصدی آن بودیم، تا جایی که نرخ هش شبکه به ۷۵ اگزاهش بر ثانیه رسیده بود.

همزمان با افزایش قیمت در شش هفته پس از این سقوط، هش ریت شبکه نیز ۹۰ درصد از توان از دست رفته‌اش را احیا کرد. به گفته تحلیل‌گران، ترکیبِ افزایش قیمت و از دور خارج شدنِ قریب‌الوقوع بسیاری از دستگاه‌های ای‌سیک قدیمی به واسطه هاوینگ باعث شده تا نرخ هش شبکه در کمتر از دو ماه، دو برابر رشد کند.

جانسون ژو (Johnson Xu)، مدیر ارشد بخش تحلیل شرکت توکن اینسایت (TokenInsight)، معتقد است که تعداد زیادی از ماینرهای نسل قبل مانند S9s، مدت کوتاهی پس از هاوینگ از رده خارج خواهند شد.

علیرغم اینکه هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج، رویدادی است که باعث خارج شدن بسیاری از ماینرها از این حوزه می‌شود، ژو معتقد است که این رویداد تاثیری مثبت دارد. او در این خصوص گفت:

هاوینگ تجدید توازنی مفید است که شبکه [بیت کوین] را مجبور می‌کند تا به شبکه‌ای کارآمد تبدیل شود، شبکه‌ای که در آن حاشیه سود ماینرها کافی است.

هاوینگ بیت کوین باعث ایجاد آشوبی کوتاه‌مدت در شبکه خواهد شد، با این حال به محض اینکه سختی شبکه اصلاح شود و به محدوده توازن برسد، شاهد آن خواهیم بود که شبکه بیت کوین به سرعت به وضعیتی با ثابت باز می‌گردد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
پرهام
پرهام
۴ سال قبل

هر چی بیت کویین دارید بفروشید که یک‌هفته دیگه ریزش شدید داریم

امیر
امیر
۴ سال قبل

سلام
دوستان الآن خرید Asic برای استخراج بیت کوین کار درستی هست یا اشتباهه؟!

جلال
جلال
۴ سال قبل

بسیاری از ماینرها خاموش خواهند شد تا یک سال بیت کوین بی ثبات میشود

سینا ساجدی
سینا ساجدی
۴ سال قبل
پاسخ  جلال

آفرین منم با این نظر موافقم - و خیلی ها مخالفند
دقیقا بحران 2008 با صد برابر بیشتر در جهان در حال رخ دادنه
نمودار بیت کوین بین سال های 2011 تا 2015 بعد از سخت شدن استخراج سقوط کرد و بازارش از بین رفت و چند سال تو 200 دلار گیر کرد
الان همینه ولی مشخص نیست تا چ حد سقوط داره ولی مشخص هست چند سال قیمتش بعد از ریزش اش دیگه تکون نمیخوره

م. م
م. م
۴ سال قبل
پاسخ  جلال

یعنی چی بی ثبات میشه؟

siavashnam
siavashnam
۴ سال قبل

ارز تزوس xtz تقریبا شکست خورده
کسی ایده ای نداره

اس بی
اس بی
۴ سال قبل
پاسخ  siavashnam

رو تزوس سرمایه گزاری کردی؟

جلال
جلال
۴ سال قبل
پاسخ  siavashnam

بر چه اساس شکست خورده؟

siavashnam
siavashnam
۴ سال قبل
پاسخ  جلال

چند روز پیش که بیت 20 درصد رشد کرد تزوس فقط 7-8 درصد اومد بالا الانم دوباره یه سقوط سنگین کرد دوروبر همون 2.4 دلار معامله میشه
خیلی بهش مطمئن بودم