atlasarzdigital

سختی شبکه بیت کوین رکورد زد؛ بیشترین نرخ رشد سختی استخراج در طول یک سال اخیر

سختی شبکه بیت کوین رکورد زد؛ بیشترین نرخ رشد سختی استخراج در طول یک سال اخیر

سختی شبکه بیت کوین که معیاری برای اندازه‌گیری سختی رقابت برای استخراج و دریافت پاداش در شبکه اولین بلاک چین جهان است، در طی دو هفته بیشترین نرخ رشد خود را در یک سال اخیر تجربه کرد. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

به گزارش کوین دسک، درجه سختی استخراج بیت کوین در بلاک با ارتفاع 584,640، به 9.06 تریلیون رسیده است. این میزان که در ساعت 9:17 دقیقه روز گذشته به‌وقت گرینویچ اندازه‌گیری شد، نسبت به رکورد پیشین (7.93 تریلیون)، 14.23 درصد افزایش پیدا کرده است.

از آگوست سال گذشته، این جهش، بزرگ‌ترین جهش در بازه‌ی دو هفته‌ای بوده است. می‌توان گفت این مسئله نه تنها نشان از بالا گرفتن رقابت میان استخراج‌کنندگان دارد بلکه بیانگر افزایش سرعت سختی این رقابت نیز است.

طراحی شبکه بیت کوین به‌گونه‌ای است که در هر 2,016 بلاک (حدودا هر چهارده روز)، درجه سختی بیت کوین اصلاح می‌شود. این اصلاح به‌ منظور ثابت نگه‌ داشتن زمان تولید هر بلاک در حدود ده دقیقه بوده و بر اساس میزان قدرت پردازشی موجود در هر چرخه‌ی اصلاح، تعیین می‌شود.

هنگامی‌که دستگاه‌های کمتری برای دریافت بیت کوین‌های ایجادشده به تولید بلاک و حل معادلات موجود در شبکه و توابع هش بپردازند، سختی شبکه کاهش می‌یابد اما از طرف دیگر با افزایش تعداد این استخراج‌کننده‌ها، میزان سختی نیز افزایش خواهد یافت.

میزان رقابت در شبکه، در حال حاضر به‌قدری بالاست که سختی استخراج با جهشی بزرگ، به بازه‌ی 8 تریلیون وارد شده و در حال نزدیک‌ شدن به 9 تریلیون است. BTC.com تخمین زده که بازه‌ی اصلاح بعدی، حول بیشینه سختی 10.35 تریلیون صورت خواهد گرفت؛ که در این صورت، بار دیگر شاهد یک جهش 14.17 درصدی در میزان سختی استخراج خواهیم بود.

سختی استخراج بیت کوین

روند سختی استخراج بیت کوین از سال 2018 تا به امروز

روند سختی استخراج بیت کوین از سال 2018 تا به امروز

طبق سایت BTC و محاسبات کوین دسک، درست به‌مانند سختی استخراج، میزان قدرت پردازشی که به برقراری امنیت در شبکه بیت کوین اختصاص داده شده نیز، از آگوست 2018 تاکنون، به بیشترین میزان خود در بازه‌ی دو هفته‌ای چرخه‌ی اصلاح رسید.

اشتیاق برای استخراج بیت کوین سبب شده تا از تاریخ 5 جولای تا به امروز، نرخ هش به 74.5 کوینتیلیون هش در ثانیه برسد. این رقم با توجه به ورود دستگاه‌های مزارع استخراج چین که از برق تولیدشده توسط نیروی آب در تابستان استفاده می‌کنند، پیش‌بینی شده است.

ازآن‌جهت که تا شروع فصل پرباران در مناطق جنوب غرب چین چند ماهی باقی‌ مانده، به نظر می‌رسد که قدرت هش شبکه همچنان با افزایش همراه باشد. جنوب غربی چین نیمی از بار استخراج دنیا را به دوش می‌کشد.

رشد و سقوط

روند قیمت بیت کوین از سال 2018 تاکنون

روند قیمت بیت کوین از سال 2018 تاکنون

سال گذشته، در بحبوحه رکود بازار ارزهای دیجیتال، سختی استخراج نیز با کاهش شدیدی روبه‌رو شد. به‌طوری‌که در ماه‌های اکتبر تا دسامبر، میزان استخراج سی درصد کاهش یافت؛ رقمی که ماه پیش دوباره به بیشترین میزان گذشته‌ی خود رسید.

به عقیده برخی، سرعت افزایش نرخ هش و سختی شبکه بیت کوین، هنوز با افزایش قیمت بیت کوین همگام نشده است یا حداقل می‌توان گفت که این میزان، هنوز به رقم نیمه دوم سال 2017، سال انفجار قیمت بیت کوین، نرسیده است. قیمت این ارز دیجیتال، بین ماه‌های ژوئن تا دسامبر سال 2017، از 4 هزار دلار به 20 هزار دلار رسید. این در حالی است که قدرت پردازش شبکه در آن زمان حداقل 200 درصد افزایش پیدا کرد.

گرچه در ژوئن سال جاری، قیمت بیت کوین با جهشی سیصد درصدی، از 3 هزار دلار در اوایل سال، به 12 هزار دلار رسید، اما نرخ هش شبکه در این بازه، تنها 100 درصد افزایش یافت. نبود تجهیزات کافی برای پاسخگویی به نیاز بازار و هم‌چنین، تولید پایین تراشه‌ از سوی سازندگان باعث شده تا ظرفیت استخراج‌کنندگان بزرگ نیز با کاهش روبه‌رو شود.

اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مهرداد
مهرداد
1 سال پیش

الان صرف میکنه من دستگاه بگیرم برای ماین با توجه به این سختی شبکه؟

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه سختی شبکه بیت کوین رکورد زد؛ بیشترین نرخ رشد سختی استخراج در طول یک سال اخیر ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x