ماینرهای آلت کوین درآمد خود را به بیت کوین تبدیل می‌کنند!

ماینرهای آلت کوین درآمد خود را به بیت کوین تبدیل می‌کنند!

اگر به شما بگویند مرزبندی جامعه ارزهای دیجیتال را تعیین کنید، احتمالا چندین مرز مختلف را باید رسم کنید. ویژگی‌های فنی، نوع اجماع، استفاده‌ها، کاربردها و … باعث می‌شود تا هر جامعه از خط و مشی‌های متفاوتی پیروی کند، اما بیت کوین و آلت کوین‌ها دو مرزبندی اصلی و اساسی در این حوزه به حساب می‌آیند که صد البته کم حاشیه هم نیست. اما حالا آمارهای تازه نشان می‌دهد که این مرزبندی حداقل در ارتباط با ماینرها معنای خاصی ندارد.

اِی‌ام‌بی کریپتو در گزارش تازه خود عنوان مدعی است سقوط یک ارز، راه را برای پیشرفت ارز دیگر فراهم می‌کند. هر بار که نوسانی در قیمت ایجاد می‌شود، صحبت از فصل آلت کوین‌ها یا بهار بیت کوین می‌شود؛ در این میان اما، آیا ماینرهای هر شبکه، تحت تاثیر این مرزبندی‌ها قرار می‌گیرند؟ آیا ماینرها با آن همه هزینه نگه‌داری ریگ‌ها، کارمزد فارم‌ها و هزینه‌های برق و اینترنت، باز هم خود را درگیر این جهت‌گیری می‌کنند؟

استخراج‌کنندگان آلت کوین‌ها، علیرغم سود کم و حواشی موجود، همچنان ارزش ویژه برای پادشاه ارزهای دیجیتال قائل‌ هستند. توماس هلر (Thomas Heller)، مدیر بخش توسعه کسب‌وکار استخر F2Pool، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین، لایت کوین و اتریوم، در مصاحبه تازه خود عنوان کرده است که ماینرهای آلت کوین‌ها همچنان سودشان را به صورت بیت کوین ذخیره می‌کنند. او در این مصاحبه عنوان کرد:

باور دارم که بسیاری از ماینرهای آلت کوین‌ها، تمام عواید خود را به صورت بیت کوین و در برخی موارد پول فیات در می‌آورند.

در طرف دیگر اوضاع برای ماینرهای بیت کوین کمی متفاوت است. برخی از آنها به سرعت سود خود را به پول نقد تبدیل می‌کنند تا هزینه‌های جاری‌شان مثل هزینه برق را پرداخت کنند. برخی دیگر نیز به امید افزایش قیمت همان کار همیشگی، یعنی هودل کردن، را انجام می‌دهند.

بیت کوین یا آلت کوین را می‌توان اصلی‌ترین بحث سال ۲۰۲۰ دانست. بحثی که به نظر می‌رسد به سرعت نتیجه‌اش در حال تغییر است. روزهای ابتدایی سال جدید میلادی، اتریوم، به عنوان آلت کوین شماره یک بازار، در مقایسه با بیت کوین، حرف‌های بیشتری برای گفتن داشت و شاهد آن بودیم که قیمت این ارز دیجیتال به نسبت بیت کوین رشد قابل توجهی داشت.

ماینرهای آلت کوین درآمد خود را به بیت کوین تبدیل می‌کنند!
قیمت اتریوم بر حسب درصدی از قیمت بیت کوین

از دسامبر ۲۰۱۹ (آذر ۱۳۹۸) تا فوریه ۲۰۲۰ (بهمن ۱۳۹۸)، کسر قیمت اتریوم از قیمت بیت کوین از رقم ۱.۷ درصد به ۲.۸ درصد افزایش یافت. شاید در مقایسه‌ای منطقی‌تر این ارقام چندان درست از آب در نیایند، اما علیرغم افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به ۱۰,۰۰۰ دلار و قد علم کردنش در مقابل طلا، اتریوم توانست ۶۴ درصد بر ارزشش بی‌افزاید.

این افزایش قیمت برای بیت کوین چندان پایدار نبود و همزمان با بزرگتر شدن سایه بحران مالی در جهان، بیت کوین نیز با ثبت بزرگترین سقوط خود در بازه ۲۴ ساعته در هفت سال گذشته، تا کانال ۳,۰۰۰ دلار پایین امد. این در حالی بود که اتریوم ۲۵ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد و قیمتش از ۲.۸ درصدِ بیت کوین به ۲.۱ درصدِ بیت کوین رسید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه