چارلی لی: هاوینگ ماه آینده شوک بزرگی به استخراج لایت کوین وارد خواهد کرد

چارلی لی: هاوینگ ماه آینده شوک بزرگی به استخراج لایت کوین وارد خواهد کرد

طبق پیش‌بینی چارلی لی (Charlie Lee)، خالق لایت کوین (LTC)، ماینرها ممکن است بعد از نصف شدن پاداش (هاوینگ) این ارز دیجیتال در تابستان، به فعالیت خود پایان دهند.

به گزارش کوین تلگراف، لی در مصاحبه‌ای با سایت خبری Mickey در تاریخ ۱۰ جولای، در خصوص پیامدهای احتمالی هالوینگ آینده‌ی لایت کوین و نصف شدن پاداش شبکه‌ برای اکوسیستم استخراج این ارز دیجیتال، اظهار نظر کرد. او اذعان داشت:

نصف شدن پاداش‌ استخراج همیشه برای سیستم یک شوک به حساب آمده و ممکن است سبب شود که برخی دستگاه‌های استخراج از سوددهی خارج‌شده و خاموش شوند. چنانچه درصد زیادی از این ماینرها غیرفعال شوند، سرعت پردازش بلاک‌ها برای مدتی پایین خواهد آمد. این زمان برای لایت کوین سه روز و نیم قبل از تغییر بعدی (هش ریت) اتفاق می‌افتد و به همین دلیل ممکن است که این کاهش سرعت، ۷ روز طول بکشد. اما پس از آن، سختی شبکه مجدداً تنظیم شده و دوباره، وضعیت به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

می‌دانیم که کاهش پاداش استخراج، سبب کاهش عرضه شده و به‌طور معمول، انتظار برای هالوینگ نیز با افزایش قیمت همراه خواهد شد. لی توضیح دقیق‌تری از رابطه‌ی عرضه، تقاضا و رفتار بازار ارائه داد و گفت:

باید گفت که افزایش قیمت قاعدتاً باید قبل از رویداد هاوینگ اتفاق بیفتد زیرا همه از وقوع آن خبر دارند؛ اما نکته آن است که مردم انتظار دارند قیمت افزایش پیدا کند و به همین دلیل خرید بیشتری انجام داده و بدین ترتیب، پیش‌بینی‌شان تحقق خواهد یافت. پس درواقع آن‎ها با اقدام به خرید، باعث افزایش قیمت می‌شوند.

بنا بر گزارشات به دست آمده، پیش از آخرین هالوینگ لایت کوین در آگوست سال ۲۰۱۵، شاهد بالا رفتن قیمت آن در ماه جولای همان سال بودیم. پس از آن نیز، قیمت این ارز دیجیتال تا رسیدن به تاریخ نصف شدن پاداش استخراج، ۵۰ درصد کاهش و پس از آن، ۷۵ درصد افزایش پیدا کرد.

نمودار قیمت لایت کوین از ماه می تا به امروز

نمودار قیمت لایت کوین از ماه می تا به امروز

در حال حاضر، طبق سایت Coin360، در چارت سه‌ماهه‌ی لایت کوین می‌توان ۳۶ درصد رشد مشاهده کرد، اما نسبت به بالاترین قیمت در دسامبر ۲۰۱۷، حدود ۶۷ درصد کاهش داشته است.

با این حال، آنتونی پومپلیانو (Anthony Pompliano)، یکی از مؤسسان شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Morgan Creek Digital Assets، اخیراً پیش‌بینی کرد که یکی از بزرگ‌ترین محرک‌های افزایش مداوم قیمت بیت کوین، هالوینگ آن خواهد بود. به اعتقاد او، اقتصادهای کلاسیک و مبتنی بر عرضه و تقاضا، یکی از مهم‌ترین عواملی هستند که کمک می‌کنند پیش‌بینی‌ قیمت ۱۰۰ هزار دلاری او برای بیت کوین، محقق شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه