سقوط شدید قیمت لایت کوین با نزدیک شدن به هاوینگ

سقوط شدید قیمت لایت کوین با نزدیک شدن به هاوینگ

در حالی‌ که تنها یک ماه تا نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین باقی‌مانده، رفته‌رفته می‌توان نشانه‌های ضعف را در ارز دیجیتال شماره چهار بازار مشاهده کرد. لایت کوین که در ۲۲ ژوئن (۱ تیر) سال جاری، به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۴۶ دلار رسید، در حال حاضر با قیمت ۹۲ دلار خرید و فروش می‌شود.

به گزارش سی‌سی‌ان، قیمت ۹۲ دلاری بدان معناست که لایت کوین تا به اینجا، تنها در کمتر از یک ماه، بیش از ۳۷ درصد کاهش پیدا کرده است. اگر شما نیز فکر می‌کنید که کاهش ۳۷ درصدی قیمت یک ارز دیجیتال می‌تواند خبر بدی باشد، باید بگوییم که هنوز عمق فاجعه را ندیده‌اید.

بنا بر پیش‌بینی یکی از تحلیل‌گران مطرح به نام بنجامین بلانتز (Benjamin Blunts)، آینده لایت کوین مانند ساندویچی است که دو خبر خوب، یک خبر بد را احاطه کرده است. بر اساس گفته‌های وی، یک رکود طولانی‌مدت در انتظار لایت کوین است. این در حالی است که قیمت آن پس از افزایشی مقطعی، دوباره سیر نزولی را در پیش خواهد گرفت.

نصف شدن پاداش شبکه، نشانه‌ای برای فروش

پاداش بلاک لایت کوین در تاریخ 20 آگوست (29 مرداد)، از 25 سکه به 12.5 سکه کاهش پیدا خواهد کرد.

پاداش بلاک لایت کوین در تاریخ ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد)، از ۲۵ سکه به ۱۲.۵ سکه کاهش پیدا خواهد کرد

تا نصف شدن پاداش شبکه لایت کوین، ۱۹ روز زمان باقی است. برای آن دسته از افرادی که اصطلاح نصف شدن پاداش شبکه یا هالوینگ را نشنیده‌اند باید گفت که نصف شدن پاداش شبکه یکی از رایج‌ترین و مثبت‌ترین اتفاقات در حوزه ارزهای دیجیتال است. پاداش بلاک لایت کوین در تاریخ ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد)، از ۲۵ سکه به ۱۲.۵ سکه کاهش پیدا خواهد کرد. این کاهش سبب می‌شود که نرخ تورم سالیانه توکن‌ها از ۸.۷۴ درصد به ۴.۲۶ درصد کاهش یابد.

برخلاف بلانتز، برخی بر این عقیده‌اند که نصف شدن پاداش شبکه می‌تواند باعث رشد قیمت لایت کوین گردد. بلانتز روز ۱۵ جولای با انتشار نموداری به بررسی و توصیف احتمال بالای سقوط بازار ارزهای دیجیتال پرداخت. وی در دو توییت اول خود به وضعیت جالب لایت کوین اشاره کرد؛ چراکه به عقیده وی، پنج موج جدید تغییر قیمت در راه است.

با استناد به این نمودارها، بلانتز معتقد است که بازار دیگر در روند نزولی نبوده و از دیدگاه وسیع‌تر، در کف قیمت قرار داریم. به نظر او، کاهش قیمت به ۸۴.۸۸ دلار، بسیار کوتاه بوده و موج دوم مناسبی به حساب نمی‌آید. وی معتقد است که چنین کاهش قیمتی، تنها اولین موج از یک اصلاح به‌مراتب بزرگ‌تر بوده، که درنهایت منجر به سطح قیمتی ۷۰ دلار شده و به معنای بیست درصد کاهش نسبت به قیمت فعلی خواهد بود.

نکته جالب آن است که این کاهش قیمت با نصف شدن پاداش استخراج همزمان شده است. این مسئله باعث شده تا بلانتز قانع شود که این اتفاق، چراغ سبزی برای فروش به حساب می‌آید.

قیمت لایت کوین رکورد جدیدی خواهد زد

همه اخبار پیرامون لایت کوین بد نیستند! در بخش پایانی توییت دوم بلانتز آمده است که:

مقداری زمان لازم است تا جهشی بزرگ در بازار رخ داده و تمام رکوردهای قیمتی جابجا شوند.

الگوی موج قیمت لایت کوین

الگوی موج قیمت لایت کوین

بر همین اساس، زمان نصف شدن پاداش استخراج لایت کوین، می‌تواند وقت مناسبی برای خرید باشد. با نگاهی گذرا به ساختار ابتدایی الگوی پنج موجی، می‌توان متوجه شباهت آن با نمودار ارائه‌شده توسط بلانتز شد. به اعتقاد بلانتز، پس از کاهش قیمت به ۷۰ دلار که در موج دوم اتفاق میافتد، افزایش قیمت بزرگ‌تری روی خواهد داد.

نمودار قیمت لایت کوین از ماه می 2018 تا به امروز

نمودار قیمت لایت کوین از ماه می ۲۰۱۸ تا به امروز

شکل موج‌های سه و پنج، این اعتمادبه‌نفس را به بلانتز داده تا رکورد قیمتی جدید را برای لایت کوین پیش‌بینی کند.

خلاصه‌ی کلام

کاهش قیمت بر سر راه لایت کوین دیده می‌شود و بر اساس تحلیل‌های یکی از تحلیل‌گران مطرح، سیر نزولی کاملا به‌ پایان رسیده است. بر اساس گفته‌های این تحلیل‌گر، نصف شدن پاداش استخراج سبب تسریع فروش ارزان توسط سرمایه‌گذاران خرد و تازه‌کار خواهد شد؛ اما در پایان، لایت کوین بار دیگر بر می‌خیزد و به رکورد جدیدی خواهد رسید. بنا بر این انتظارات، سقوط شدید قیمت فرصت مناسبی را برای خرید، پیش از جهش بزرگ، به ارمغان خواهد آورد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
آقای بیت
آقای بیت
4 سال قبل

یه خورده پیچیده شد ، الان باید منتظر باشیم قیمتش میاد پایین یا این که قیمتش اومده پایین ؟

نیما
نیما
4 سال قبل

الان تو کفه. بخرید

مهدی
مهدی
4 سال قبل
پاسخ  نیما

دیگه حالم از جمله الان تو کفه بخرید به هم میخوره...
دو ساله داریم این رو میشنویم...
لامصب تا دلار میاد بالا اینها پایین تا اینها میرن بالا دلار میکشه پایین دو ساله علاف موندم تا به قیمت حتی ضرر معقول برسم ردش کنم بره...اگه همون اول به جای این آلتها خود بیت رو خریده بودم فکر کنم تا حالا ردشون کرده بودم ولی دو ساله این آلتها به طور عجیبی در برابر نوسان بیت ضعیف عمل مکینند یعنی به ازای سقوط بیت دو برابر سقوط میکنند و در ازای رشدش نصف اون..با این اوصاف اگه فقط یه باره دیگه بیت(مخصوصا با نوسان) به محدوده 3000 تا 4000 برگرده به طور قطع خیلی از آلتها حتی بالای جدل به مرز نابودی میرند(همین الان هم خیلی از ماینرها به امید روزی که اینا دوبره بیاد بالا هنوز دستگاههاشون رو خاموش نکردند وگرنه به غیر از بیت فکر کنم الان ماین هر ارزی حتی به قیمت دلار یا برق ایران هم سودی نداشته باشه )به نحوی که اگه نوسان با همین نسبت بخواد ادامه پیدا کنه فکر کنم اگه بیت به محدوده 3000 برگرده اتر ایندفعه رکورد 40-30 دلار رو بزنه و همین لایت کوین هم به زیر 10 دلار برسه!!!!
تنها امیدی که برام مونده همین هاوینگ بیت کوین توی سال آینده هست که تازه اونم وقتی فایده داره که درست قبل از اون بیت شدید نریخته باشه که مثلا بخواد با رشد چند برابری تازه برگرده سر جاش!!!