کمتر از ۳۰ روز تا هاوینگ لایت کوین؛ وقت خرید LTC است؟

کمتر از ۳۰ روز تا هاوینگ لایت کوین؛ وقت خرید LTC است؟

رویداد هاوینگ لایت کوین که هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد، قرار است حدود ۲۵ روز دیگر، یعنی حوالی ۲ اوت (۱۱ مرداد) انجام شود. بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال برای این رویداد و جهش احتمالی پس از آن لحظه‌شماری می‌کنند؛ در حالی که روند قیمتی لایت کوین در دوره‌های زمانی پس از هاوینگ‌های قبلی، چیزی خلاف این انتظار را نشان می‌دهد.

به گزارش ارزدیجیتال، هاوینگ لایت کوین کمتر از یک ماه دیگر در بلاک شماره ۲٬۵۲۰٬۰۰۰ این شبکه انجام خواهد شد و پاداش استخراج هر بلاک را از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ LTC کاهش خواهد داد.

بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال از ابتدای سال ۲۰۲۳ میلادی و با نزدیک‌ترشدن به این رویداد، به فکر خرید لایت کوین با امید افزایش قیمت تحت‌تأثیر هاوینگ اوت (مرداد) امسال افتاده‌اند. لایت کوین از شروع ۲۰۲۳ تا امروز حدود ۴۰درصد افزایش قیمت داشته و اخیراً در روز ۳ ژوئیه (۱۲ تیر) اوج قیمتی ۱۴ ماهه خود در ۱۱۵ دلار را تجربه کرده است.

کمتر از ۳۰ روز تا هاوینگ لایت کوین؛ وقت خرید LTC است؟
نمودار یک‌روزه قیمت لایت کوین.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای (On-chain) مرتبط با شبکه لایت کوین نشان می‌دهند تعداد آدرس‌هایی که یک میلیون دلار یا بیشتر از آن LTC در اختیار دارند، طی ۵ ماه گذشته رو به افزایش بوده است.

کمتر از ۳۰ روز تا هاوینگ لایت کوین؛ وقت خرید LTC است؟
نمودار تعداد آدرس‌هایی که ۱۰هزار واحد (معادل یک میلیون دلار) یا بیشتر از آن لایت کوین دارند.

داده‌های موجود در پلتفرم تحلیلی «IntoTheBlock» نیز نشان می‌دهد در قیمت‌های فعلی، ۶۶درصد از هولدرهای لایت کوین در سود به سر می‌برند.

شرایط در مجموع به نفع ادامه روند صعودی لایت کوین در آینده به نظر می‌رسد و هاوینگ پیش رو اساساً یک عامل صعودی بلندمدت در نظر گرفته می‌شود. با وجود این، داده‌های تاریخی نشان می‌دهند واکنش قیمتی LTC به رویدادهای هاوینگ قبلی، در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۵ مثبت نبوده است.

برای نمونه، هاوینگ قبلی لایت کوین در ۵ اوت سال ۲۰۱۹ (۱۴ مرداد ۱۳۹۸)‌ و زمانی رخ داد که بازار ارزهای دیجیتال پس از بازیابی نسبی قیمت‌ها از زمان روند نزولی طولانی‌مدت ۲۰۱۸، وارد موج نزولی دیگری شده بود که تا شروع ۲۰۲۰ نیز ادامه داشت.

همان طور که از نمودار زیر پیداست، انجام هاوینگ در آن زمان نه‌تنها تأثیر مثبتی بر قیمت LTC نداشت، بلکه پس از آن قیمت تا شروع سال ۲۰۲۰ عملاً در روندی نزولی گرفتار شده بود.

کمتر از ۳۰ روز تا هاوینگ لایت کوین؛ وقت خرید LTC است؟
نمودار قیمت به همراه تاریخ هاوینگ لایت کوین در اوت سال ۲۰۱۹.

این مسئله درمورد اولین هاوینگ تاریخ لایت کوین نیز که در سال ۲۰۱۵ میلادی رخ داد، صدق می‌کند. در آن زمان حجم معاملات در مقایسه با امروز بسیار کمتر بود و همین موضوع تا حد زیادی بر اعتبار این داده‌ها خدشه وارد می‌کند. با این حال، چیزی که از نمودار پیداست، این است که پس از هاوینگ ۲۰۱۵ لایت کوین قیمت جهش مشخص و ادامه‌داری را تجربه نکرده و بازار LTC تا مدت‌ها روندی عمدتاً خنثی داشته است.

کمتر از ۳۰ روز تا هاوینگ لایت کوین؛ وقت خرید LTC است؟
نمودار قیمت به همراه تاریخ هاوینگ لایت کوین در اوت سال ۲۰۱۵.

پیش‌بینی آینده بر اساس داده‌های تاریخی، آن هم در بازاری که کمتر از ۱۵ سال سابقه دارد، از نظر بسیاری از تحلیلگران منطقی به نظر نمی‌رسد و شرایط امسال بازار ارزهای دیجیتال هم تفاوت‌هایی اساسی با دوره‌های قبلی در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۵ دارد. با این حال، در مجموع می‌توان گفت اگر به فکر خرید لایت کوین در آستانه هاوینگ پیش رو افتاده‌اید، در نظر داشته باشید تضمینی وجود ندارد که پس از این رویداد بازار LTC بلافاصله وارد فاز صعودی شود و حتی ممکن است به‌دلایل مختلف، خلاف این اتفاق بیفتد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
احمد
احمد
10 ماه قبل

در سالهای قبل قبل از هالوینگ لایت کوین یک صعود شدید شکل گرفته. و بعد چند هفته به هالوینگ قیمت پایین آمده و سقوط تا مدتها ادامه داشته.
مثلاً در هاوینگ ۲۰۱۹ قیمت از ۲۲ دلار اواخر ۲۰۱۸ به ۱۴۷ دلار صعود کرده و سپس در زمان هالوینگ تا ۸۷ دلار پایین آمده.
اگر قیمت بخواهد ۲۰۱۹ را بازسازی کنه از ۴۲ دلار ۲۰۲۲ الان باید به بالای ۳۰۰ دلار می رفت و الان شروع به سقوط کرده و روز هالوینگ به ۱۸۰ دلار برسه

SHIBA
SHIBA
10 ماه قبل

ارزهای CAW PAW KISHU INU SHIB
تا ۵سال آینده بالای ۵۰۰برابر می‌شوند.

علیرضا.م.موحد
علیرضا.م.موحد
10 ماه قبل
پاسخ  SHIBA

در صورتیکه بیت کوین هم 400 تا 2000 برابر شود.
چه خبرته مگه شیبا میخواهد بیاید جای بیت کوین.

Amin Apsa
Amin Apsa
10 ماه قبل

یعنی چی هاوینگ لایت کوین که گفته شده بود ماه قبل بوده!!!!!

امیرسام
امیرسام
10 ماه قبل

مسلما تاثیر هاوینگ در طولانی مدت خودش رو نشون میده 2 یا 3 سال و اگه افزایش قیمتی هم در کوتاه مدت رخ بده به دلیل هیجان ناشی از این خبره ...