مدیر صندوق پوششی: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

مدیر صندوق پوششی: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

آنتونی پامپلیانو (Anthony Pompliano) کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی بر این باور است که قیمت بیت کوین به‌ لطف فیس بوک در کمتر از دو سال دیگر قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلاری را خواهد شکست.

بیت کوین بار دیگر پس از تحمل یک وقفه کوچک در هفته آخر ژوئن، برای صعودی دیگر آماده می‌شود. به گزارش سی‌سی‌ان، روز گذشته قیمت این ارز دیجیتال دوباره به حول‌وحوش ۱۳,۰۰۰ دلار رسید و تعجبی ندارد که باز هم طرفداران بازار صعودی با تمام قدرت قیمت‌های بسیار بالایی را برای بیت کوین پیشگویی کردند.

آنتونی پامپلیانو در مصاحبه‌ای در The Ticker یاهو فایننس اظهار داشت که قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ می‌تواند به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

پیشگویی پامپلیانو برای قیمت بیت کوین مبتنی بر یک فرض ساده است. او در این مصاحبه اظهار داشت:

بیت کوین در عرض دو سال به‌دلیل پویایی تقاضا – عرضه به قیمت شش رقمی خواهد رسید. فکر می‌کنم تا پایان سال ۲۰۲۱، قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین را ببینیم. نکته مهمی که درباره این دارایی دیجیتال وجود دارد این است که عرضه آن ثابت است. بنابراین اگر تقاضا بیشتر شود، قیمت آن هم افزایش می‌یابد.

با توجه به گفته‌های هم‌بنیان‌گذار مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، راه‌اندازی کیف پول ارز دیجیتال فیسبوک (کالیبرا) می‌توانست محرکی برای افزایش پذیرش بیت کوین باشد.

مدیر صندوق پوششی: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

پامپلیانو بر این باور است که اگر کیف پول فیسبوک به حمایت از سایر دارایی‌های دیجیتال از جمله بیت کوین ادامه دهد، تقاضا برای بیت کوین بیشتر خواهد شد. وی افزود:

افزایش قیمت بیت کوین نه به دلیل لیبرا که به‌خاطر کالیبرا خواهد بود؛ کیف پولی که فیسبوک به صدها میلیون از کاربرانش (اگر میلیارد نباشد) عرضه می‌کند. فکر می‌کنم این کیف پول در نهایت از بیت کوین، اتریوم، اوراق بهادار توکنی‌شده و حتی داده‌ها پشتیبانی کند. می‌توانید آن را شبیه یک پرونده سوابق پزشکی تصور کنید که به‌شکل توکن در دسترستان است و آن را در کیف پولتان نگهداری می‌کنید. لحظه‌ای که صدها میلیون نفر بتوانند ارزهای دیجیتال را نگهداری کنند، باید لحظه واقعا مهمی باشد.

پامپلیانو در اینجا به نکته مهمی اشاره می‌کند:

تعداد کاربران فیسبوک در این میان نقش مهمی دارند. با توجه به آمار، فیسبوک در پایان سه ماهه اول ۲۰۱۹ بیش از ۲.۳۸ میلیارد کاربر داشته است. اگر فقط یک‌دهم این کاربران کیف پول این رسانه اجتماعی بزرگ را بپذیرند و این کیف پول از بیت کوین پشتیبانی کند، تقاضا برای بیت کوین قاعدتا باید افزایش یابد.

چه بر سر بخش عرضه خواهد آمد؟

مدیر صندوق پوششی: قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید

ازآنجاکه فقط ۲۱ میلیون واحد بیت کوین می‌تواند استخراج شود، ارزش آن باید همپای بالارفتن تقاضا افزایش یابد. اما درعین‌حال نباید فراموش کرد که به‌دلیل بیت کوین‌های گمشده، کمتر از ۲۱ میلیون بیت کوین خواهیم داشت.

حداقل ۲۳% از توکن‌های بیت کوین با توجه به گزارش‌های موجود گم شده‌اند. دلیلش این است که تا به امروز مردم تعداد زیادی از کلیدهای خصوصی‌شان را به‌دلایل مختلف از دست داده‌اند و راهی هم برای بازیابی آنها وجود ندارد.

اگر فرض کنیم که حداقل یک‌پنجم بیت کوین‌ها برای همیشه از گردش خارج شده‌اند، طرف عرضه در معامله با مشکل مواجه خواهد بود. علاوه‌براین، نصف‌شدن پاداش بیت کوین که انتظار می‌رود در ماه می ۲۰۲۰ اتفاق بیفتد، دسترس‌پذیری آن را بیشتر کاهش خواهد داد.

در مجموع، کمبود توکن‌های بیت کوین و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران فردی و سازمانی، تنگنایی را در عرضه بیت کوین ایجاد خواهد کرد که همین امر به افزایش قیمت این دارایی دیجیتال خواهد انجامید.

سرمایه‌گذاران سازمانی مانند صندوق‌های پوشش ریسک، امسال مبالغ بیشتری را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اگر کیف پول کالیبرای فیسبوک واقعا از پرچمدار ارزهای دیجیتال پشتیبانی کند، احتمالا باید شاهد ورود سرمایه‌گذاران خرد بیشتری به این حوزه باشیم.

آنتونی پامپلیانو حتی تأکید بسیار بیشتری روی قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین کرده است که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال می‌تواند فقط در عرض ۲ سال بیش از ۶۶۰% از سطح فعلی‌اش بالاتر برود.

درست است که با این پیشگویی‌ها، سرمایه‌گذاری در بیت کوین وسوسه‌انگیزتر از قبل به نظر می‌رسد، اما دام‌ها و مخاطراتی هم در طول مسیر وجود دارد. ممکن است هیچ‌چیز طبق انتظار پیش نرود. بنابراین توصیه می‌کنیم که قبل از خرید یا هر گونه سرمایه‌گذاری واقعا تحقیقات کافی انجام دهید و تصمیم درستی بگیرید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

9 دیدگاه
علی
علی
4 سال و 9 ماه قبل

خودم و شما را به تقوای الهی دعوت میکنم. ? ?

امیر
امیر
4 سال و 9 ماه قبل

واقعا مزخرف تر از این می شه که این دفعه با وجودی اینکه بیت کوین آروم تر از پامپ کاذب سری قبل ( 13800) تا 13100 بره در عرض کمتر از یک روز تا 1800 دلار سقوط آزاد کنه؟! واقعا اگه از بیت کوین بد هم می گن کاملا حق دارند چون وافعا شبیه یه اسکناس مدام در حال سوختنه .. بازار مافیایی و غیر شفافی داره که اجازه رشد به هیچ آلت کوین کاربردی و هدفمند (مشابه یک سازمان تو ایران ... ) رو نمی ده .. فقط پامپ نهنگی و سقوط آزاده و حتی یک صدم درصد ثبات رو برای امنیت مالی نداره .. بعد این نهنگ ها می یان به امثال اینا کمی پاداش بیت کوین می دن برای جو حبابی و بزرگ کردن غول بسیار کند و غیر کاربردی بیت کوین.خوب معلومه با دو تا خبر و پامپ باز می تونند یک شبه بیت کوین رو همین الان به 20000 دلار برسونند باز یه عده جوگیر تر بیان بگن آره اصلا تا آخر امسال قیمت به 100000 دلار می رسه ... مسخره بازیه واقعا روی چه حسابی آخه چنین ارز قدیمی مثل ژیان باید اینقدر قیمت های تخیلی روش بکذارند وقتی این همه ارز کاربردی تر هست؟

امیر حسین
امیر حسین
4 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  امیر

همیشه میگن کسی که سر تره از همه پشتش حرف زیاده ? علاوه بر این پیشنهاد من به شما دوست عزیر اینه که نمودارای آلت کوینا و بقیه ارزارو با بیت مقایسه کن میفهمی که اونها بچه های بیت هستن چرا که با هر بار افول بیت اونها هم افول کرده و با هر بار صعود صعود کرده البته با توجه به قیمتشون نمودار هارو ببین متوجه شباهت نسبیشون میشی پس اگه بیت ژیان اونام بچه های ژیانن و اینم بگم تمام ... ژیان چپ نمیشه ?

desert
desert
4 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  امیر

اتفاقا من کاملا با نظر امیر موافقم و به نظرم در نهایت بیت کوین به عنوان یه کالای خیلی خیلی خیلی لوکس و گران و با ارزش نگهداری بشه و در عوض از آلت کوین ها جهت مصارف عمومی استفاده بشه و اونها کاربردی بشه و بیت فقط جهت نگهداری استفاده بشه، مثلا بیت کوین مثل شمش طلا میمونه و آلت کوین ها مثل طلاهای گرمی و کوچک جهت استفاده
خوشحال میشم نظر دوستان را بشنوم
با سپاس

هوشیار
هوشیار
4 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  امیر

شما رو به مطالعه بیشتر دعوت میکنم

احمد
احمد
4 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  امیر

عزیزم شما همه پولت رو آلت خریدی قرار نیست هر چی دلت خواست به بیت نثار کنی، ما هم توی ضرر هستیم با این وضعیت ولی اینکه بیت کوین برای همیشه پادشاه خواهد بود چیزی نیست که بتونی انکار کنی.

امیر
امیر
4 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  احمد

پسر خوب همون طور که بیت کوین طرفداران خیلی زیادی داره البته فقط به خاطر منعفعت طلبی و قیمت بسیار غیر واقعیش همون طور مخالفان زیادی هم داره که دلایل بسیار زیادی هست اینجا جای کانون هواداران بیت کوین یا ارز خاصی نیست که شما بخوای برای کسی تعیین تکلیف کنی.... شما هر نظری دارید وارد حریم فکری دیگران نشید..

ali
ali
4 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  امیر

مشکل اینجاس که شما موج سواری بلد نیستی

Kamran
Kamran
4 سال و 9 ماه قبل
پاسخ  امیر

Shoma kaemlan moshakhse ye fard ehsasi va bi tajrobe hastin, 1800$ mohem nist balke % moheme!. hamchin correction ghymati na tanha gheyre tabeIe nist balke kamlean ghabele pishbini hast o kamlean salem tuye tamame market haye donyaa!