کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

بایننس پلتفرم قراردادهای آتی راه‌اندازی خواهد کرد

چانگ‌پنگ‌ ژائو، مدیر بایننس در کنفرانس بلاک چین آسیا که از روز گذشته در جریان است، از پلتفرم جدید قراردادهای آتی بایننس با نام «بایننس فیوچرز» خبر داد. زمان دقیقی برای راه‌اندازی رسمی این پلتفرم مشخص نشده اما به گفته یکی از کارمندان بایننس، نسخه آزمایشی طی دو هفته آینده ارائه می‌شود. مدیر بایننس اشاره کرد که این قراردادها هم به صورت خرید و هم به صورت فروش استقراضی می‌تواند باشد و در ابتدا تنها از جفت‌ارز دلار/تتر پشتیبانی خواهد کرد.


حمایت رهبران گروه ۲۰ از دستورالعمل‌ جدید FATF برای ارزهای دیجیتال

رهبران گروه بیست در نشست هفته گذشته که در اوساکای ژاپن برگزار شد، بر حفظ موضع قبلی خود در قبال ارزهای دیجیتال تاکید کردند. از نظر سران ۲۰ کشور بزرگ اقتصادی، ارزهای دیجیتال در حال حاضر تهدیدی برای ثبات مالی نیستند و نوآوری‌های حاصل از این فناوری می‌تواند برای اقتصاد بسیار سودمند باشد. این گروه اقتصادی همچنین اعلام کرد که نسبت به آخرین دستورالعمل‌های ارائه شده توسط FATF پایبند خواهد بود. بخش غالب محتوای اعلام شده توسط جی ۲۰، تاییدی بر موارد توافق‌نامه‌ی مشترکی است که پس از نشست این گروه در فوکوئوکای ژاپن در تاریخ ۹ ژوئن، روی وب‌سایت وزارت دارایی منتشر شده بود.


فیروزآبادی: ماینینگ بیت کوین غیرقانونی نیست

ابوالحسن فیروزآبادی نسبت به حواشی به وجود آمده پیرامون صنعت ماینینگ در هفته‌های اخیر واکنش نشان داد و در این باره اظهار داشت که طرحی برای قانونمند کردن این موضوع با استفاده از نظرات دستگاه‌های مربوطه از جمله بانک مرکزی، وزارت نیرو، سازمان بورس و … آماده و در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد ولی هنوز در هیات دولت مورد بررسی قرار نگرفته است. او همچنین در این باره افزود که قانونی برای فعالیت ماینینگ در کشور وجود ندارد و به همین دلیل نمی‌توان گفت آنچه هم اکنون توسط عده‌ای از مردم انجام می‌شود، خلاف قانون است چون قانونی وجود ندارد که با آن مغایرت داشته باشد.


مذاکره بایننس و فیس‌بوک بر سر پروژه لیبرا افشا شد

جین چائو، مسئول بخش استراتژی صرافی بایننس هفته اخیر اعلام کرد که بایننس بر سر پروژه لیبرا با فیس‌بوک وارد مذاکرات رسمی شده و طبق گزارش‌ها، درباره این پروژه بسیار هیجان‌زده است. در همین حال چائو در مصاحبه‌ای با وب‌سایت کریپتو‌ پوتیتو تایید کرد که بایننس مایل است تا با تبدیل شدن به نود اعتبارسنج در شبکه لیبرا، وارد این عرصه شود. تاکنون شرکت‌های بزرگی همچون اوبر، ویزا، ای‌بی، پی‌پل و … برای تبدیل شدن به نود در شبکه ارز دیجیتال فیس‌بوک، اعلام آمادگی کرده‌اند.


چین می‌تواند عامل بعدی صعود قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال باشد

اخباری که هفته گذشته از چین به دست رسید، حاکی از علاقه این کشور به راه‌اندازی ارز دیجیتال مشابه با لیبرای فیس‌بوک بود. این خبر برای ارزهای دیجیتال رده برتری مانند بیت کوین، اتریوم و ریپل مثبت تلقی می‌شود.به گفته یکی از تحلیلگران اگر چین نتواند در این مرحله از انقلاب اقتصاد دیجیتالی شرکت کند، آنگاه ممکن است در رقابت ارزهای دیجیتال به موضع انفعالی (مبتنی بر خواسته‌های دیگران نه اراده‌ی شخصی) تنزل یابد و مزایای خود در حوزه‌های فناوری مالی و اینترنت را از دست بدهد. چین در سال ۲۰۱۷ اقدامات سخت‌گیرانه‌ای در رابطه با بیت کوین و ارزهای دیجیتال اتخاذ کرد که در برهه‌های زمانی مختلف به کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال منجر شد.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

بیت کوین هفته پر جنب‌وجوشی را پشت سر گذاشت و خود را تا مرز ۱۴,۰۰۰ دلار رساند. در پی این خیزش بزرگ، سقوط قابل توجهی اتفاق افتاد و پادشاه ارزهای دیجیتال را تا حدود ۹۸۸۰ دلار پایین کشید. آلت کوین‌ها هم که در هر خیزش بیت کوین از غافله جا می‌مانند، بیت کوین را در سقوط همراهی کرده و با کاهش‌های قابل توجهی روبرو شدند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال هفته گذشته تا نزدیکی ۳۸۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد و در سقوط بعدی تا ۱۰۰ میلیارد دلار از این ارزش کاسته شد.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال سگویت ۲ ایکس (Segwit2x): حدود ۴,۲۵۹ درصد
  • ارز دیجیتال آیریش کوین (Irish Coin): حدود ۴۸۷ درصد
  • ارز دیجیتال اینواکیو (Invacio): حدود ۳۵۲ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال الکتروم‌دارک (Electrumdark): حدود ۹۷ درصد
  • ارز دیجیتال ترانک ‌کوین (Trunk Coin): حدود ۹۲ درصد
  • ارز دیجیتال هالو پلتفرم (Halo Platform): حدود ۹۰ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

چانگ‌پنگ ژائو، مدیر بایننس

کارمزد این تراکنش ۰.۰۱۵ دلار شد و تنها ۱.۱ ثانیه به طول انجامید و ارزش انتقال یافته ۱.۲ میلیارد دلار بود. آینده همینجاست!


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

جیم رید، مدیر استراتژی‌های اعتبار جهانی دویچه بانک

اگر بانک‌های مرکزی تهاجمی عمل کنند، در این صورت ارزهای جایگزین به گزینه‌های جذاب‌تری تبدیل خواهند شد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

کیائو وانگ، مدیر محصول Messari

بیت کوین یک طلای دیجیتال و پوششی در برابر بحران‌های اقتصادی ناشی از تورم است. اگر سرمایه‌گذاران به این گزاره باور داشته باشند، باید آرام آرام شروع به انباشتن بیت کوین کنند و آن را برای سال‌ها نگه دارند. آن‌ها نباید یک جا همه را بخرند یا با آن معامله کنند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

استفان مور، مشاور سابق ترامپ – درباره پیوستن به دنیای ارزهای دیجیتال

در این باره بسیار هیجان‌زده‌ام. امیدوارم که من را پولدار کند!


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

جوزف لوبین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم

مردم به طور فزاینده‌ای به شیوه حاکمیت‌های غیرمتمرکز اعتماد خواهند کرد

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

دستگیری دو برادر اسرائیلی به جرم مشارکت در هک صرافی بیتفینکس

هفته گذشته خبری مبنی بر دستگیری دو برادر اسرائیلی منتشر شد که در هک صرافی بیتفینکس و حملات فیشینگ مرتبط با ارزهای دیجیتال دست داشتند. به گفته یک مقام مسئول، الی گیگی و برادر کوچک‌ترش آصف گیگی، ده‌ها میلیون دلار از این حملات به جیب زده‌اند. این دو نفر مظنون به سرقت سیستماتیک طولانی مدت ارزهای دیجیتال از طریق دسترسی مخرب به حساب کاربران دیگر هستند.


دادستانی یزد: خرید و فروش و نگهداری دستگاه‌های استخراج ممنوع است!

دادستانی یزد در خصوص خرید و فروش دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال از جمله بیت کوین و استفاده از برق عمومی و صنعتی جهت این گونه فعالیت‌ها هشدار داد. در اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب یزد آمده است که «دستگاه‌های ماینر و تجهیزات جانبی آن که برای این کار مورداستفاده قرار می‌گیرد قاچاق بوده و نگهداری و خرید و فروش آن ممنوع است و به پلیس فتا نیز ابلاغ شده تا با موارد آگهی آن در فضای مجازی برخورد کند.» در این اطلاعیه نوشته شده است که این دستگاه‌ها موجب هدر رفتن انرژی برق شهری و صنعتی شده و بعضاً پوششی برای پولشویی است.


سرقت بیش از ۱۱ میلیون دلار ارز دیجیتال از صرافی بیت‌رو

صرافی ارز دیجیتال سنگاپوری بیترو از هک شدن و سرقت دارایی‌های حدود ۹۰ نفر از کاربران این صرافی خبر داد. مسئولان صرافی با اعلام اینکه اوضاع تحت کنترل است و دارایی کاربران به طور کامل به آن‌ها بازگردانده خواهد شد گفتند که در حال بررسی تدابیر امنیتی و سیاست‌های کاری هستند تا از تکرار نشدن این اتفاق اطمینان حاصل کنند.


نماینده مجلس: جلوی ارزان فروشی برق به ماینرها گرفته شود

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت در چند سال اخیر برنامه‌ای برای احداث نیروگاه و تولید برق بیشتر نداشته است، گفت که صنایع و کشاورزی ازجمله حوزه‌های پرمصرف برق در کنار برخی از واحدهای مسکونی هستند، ضمن آنکه استخراج بیت‌ کوین مشکل جدیدی در حوزه مصرف برق به شمار می‌آید.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

دومین شهر بزرگ کره جنوبی به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال اختصاصی است

بوسان، دومین شهر پرجمعیت کره جنوبی، به دنبال راه‌اندازی یک ارز دیجیتال اختصاصی است. مقامات شهر بوسان قصد دارند تا در پروژه‌ی توسعه‌ی این ارز دیجیتال باثبات، با بوسان بانک (BNK Busan Bank)، شرکت تابعه‌ی خدمات مالی و بانکداری کره‌ای، همکاری کنند. در ماه آوریل ۲۰۱۹، شهر بوسان و استان ججو، واقع در کره جنوبی، به‌عنوان مناطق قانون‌گذاری نشده و آزاد برای صنعت ارزهای دیجیتال در این کشور انتخاب شدند.


قیمت بیت کوین این‌بار در ۲۰,۰۰۰ دلار متوقف نمی‌شود؛ ۴ دلیل برای اثبات این ادعا

از آنجا که قیمت بیت کوین اخیرا با افزایش شدیدی همراه بوده، این سوال پیش می‌آید که آیا این صعود با دفعات پیش متفاوت خواهد بود یا خیر. این افزایش قیمت شباهتی به حباب سال ۲۰۱۷ ندارد و بیت کوین می‌تواند رکوردهای بالاتری را بزند. عواملی مانند نزدیک شدن به نصف شدن پاداش، قوی شدن پایه‌های شبکه از قبل و حاصل شدن درک عمیق‌تر نسبت به بیت کوین، از جمله دلایلی هستند که می‌توانند موجب سرعت بخشیدن روند صعودی فعلی شوند.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: قرار نیست فعالیت ماینرها را تعطیل کنیم

محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه شناسایی مزارع بیت کوین به دلیل حجم مصرفی برقشان امکان‌پذیر است اظهار داشت که قرار بر ممنوعیت کامل استخراج نیست اما به‌زودی آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق بیت‌ کوین در هیئت وزیران مطرح می‌شود.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره بیست و سوم – هفته دوم تیر ۹۸

چطور مثل آب خوردن از بیت کوین انتقاد کنیم؟

هر منتقدی که دوست دارد موضع متفاوتی در برابر جریان فناوری به وجود آمده بگیرد، دست به قلم برده و یک مقاله انتقادی درباره بیت کوین می‌نویسد. این کار برای رسانه‌ها، اقتصاددانان و روزنامه‌نگاران تقریبا به یک کار کلیشه‌ای با جملات و واژه‌های تکراری تبدیل شده است. این مقاله کار این افراد را راحت کرده و تلاش می‌کند آن‌ها را به بهترین منتقدان بیت کوین تبدیل کند!


۵ علت گرایش و علاقه شدید ایرانیان به بیت کوین

بیت کوین در ایران به یک واژه محبوب تبدیل شده است. این واقعیت را می‌توان از داده‌های گوگل ترندز و میزان جستجوی این عبارت فهمید. دلیل و گرایش ایرانیان نسبت به بیت کوین چه می‌تواند باشد؟ در این مقاله به ۵ علت احتمالی این موضوع پرداخته‌ایم.


لیبرا: کابوسی وحشتناک در میان بهار ارزهای دیجیتال

موج اخبار و تحلیل‌های مربوط به لیبرا و تاثیرات مثبت آن بر روی ارزهای دیجیتال، در ماه گذشته خوراک خبری رسانه بود. اما آیا سکه دیجیتالی زاکربرگ که دوست دارم آن را زاکر کوین بنامم و نه لیبرا، آزادی اقتصادی و حتی حاکمیتی که ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین به ارمغان آورده بودند را تهدید نخواهد کرد؟ این مقاله با بررسی کابوسی که شاید نتوانیم هرگز از آن بیدار نشویم، این مسئله را موشکافی می‌کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
.....
.....
4 سال قبل

https://coinmarketcap.com/currencies/segwit2x/#social داش یه نگاهی به تراکنشش بنداز سکه عتر که چه بگم خیلی چرته اگه میخوای لیست بالاترین و پایین ترین قیمت رو نگاه کنی خواهشا از اینجا https://coinmarketcap.com/gainers-losers/ چک کن

نیما ملک پور
نیما ملک پور
4 سال قبل
پاسخ  .....

سلام
ممنون از پیشنهاد سازندتون! در کپسول‌های بعدی حتما استفاده می‌کنیم :)