عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: قرار نیست فعالیت ماینرها را تعطیل کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: قرار نیست فعالیت ماینرها را تعطیل کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شناسایی مزارع بیت کوین به دلیل حجم مصرفی برقشان امکان‌پذیر است اظهار داشت که قرار بر ممنوعیت کامل استخراج نیست اما به‌زودی آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق بیت‌ کوین در هیئت وزیران مطرح می‌شود.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه افزایش فعالیت بیت‌کوین‌ها (تولید ارز دیجیتالی) مصرف برق را در کشور بالا برده است، گفت:

قیمت پایین و تقریباً رایگان برای تولید ارز دیجیتال سبب شده مزرعه‌های تولید بیت کوین روز به روز افزایش یابند لذا به‌منظور جلوگیری از مصرف بی‌رویه برق، دولت باید مبنای قیمت‌گذاری برق آن‌ها را منطقی کند، تا علاوه بر امکان انجام فعالیتی اقتصادی و ارزآوری برای کشور، هزینه برق این شرکت‌ها با توجه به میزان مصرف آن‌ها تعیین شده و وزارت برق متضرر نشود.

شناسایی مزارع بیت کوین به دلیل حجم مصرفی برقشان امکان‌پذیر است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: قرار نیست فعالیت ماینرها را تعطیل کنیم

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر تولید بیت‌ کوین در ایران به معنای تولید کالای ارزان و صادرات این تولیدات با قیمت ناچیز به کشورهای دیگر است، ادامه داد:

امکان شناسایی مزارع کوچک و بزرگ بیت کوین به دلیل حجم و بار مصرفی بالای برق آن‌ها به‌راحتی امکان‌پذیر است.

وی همچنین خبر داد:

طبق آخرین صحبت‌هایی که شخصاً با وزیر نیرو داشته‌ام وزارتخانه نیرو، شناسایی و مشخص کردن هزینه برق مزارع بیت کوین را آغاز کرده و قرار است به زودی آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق آن‌ها در هیئت وزیران مطرح شود.

چوب حراج به برق ایران زده‌اند!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد:

قرار نیست فعالیت ماینرها را تعطیل کنیم بلکه باید قیمت آن‌ها منطقی شود تا این مشکل جدید ایجاد شده در حوزه برق حل شده و مانع از خاموشی‌ها آن هم در فصل تابستان شد چراکه درحال حاضر چوب حراج به برق ایران زده‌اند!

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
حسین قلمبر
حسین قلمبر
۵ سال قبل

من این نماینده رو میشناسم ادم باسوادیه بالاخرا چهار تا آدم باسواد پیدا میشن که بفمن در شرایط تحریم ماینر خود ارز آور و صادرات هستش و اونی که باید تعطیل بشه کارگاه های بدون بازدهی هستن

علی
علی
۴ سال قبل

والا خروجی کار با برق کیلوواتی 980 تومان به نظر خروجی کار یه عده آدم بی سواد منفعت طلب باشه !

یزدانی
یزدانی
۵ سال قبل

راست میگه تعرفه رو عوض میکنن بعد میگن چون قبل از این بدون تعرفه مصرف کردین مجرم هستین و برق مصرفی تا به امروز رو باید با تعرفه ازاد بپردازین من خودم تو اداره اب بودم گاوداری های که تعرفه خانگی بودن رو به همین روش به خاک سیاه کشوندیم کاملا قانونی !!!! فکر کن به ماینر میگی تا الان 5ملیون پولش بوده حالا میشه 250ملیون بده بیاد

محمدرضا
محمدرضا
۵ سال قبل

انقدر دست دست و بازی بازی کنید تا این فرصت فوق العاده برای ایران و ایرانیا از دست بره.

طاها دری
طاها دری
۵ سال قبل

با سلام وقتی مدیریت درست ادمای بیسواد باشه چنین تصمیم هایی میگیرن .. فعلان که خیلی ها موتور برق lpg خریدن و با گاز برق ماینر هاشونو تامین میکنن حالا اداره برق بیاد تعرفه تعیین کنه ..بعد نوبت اداره گازه بعد گازوییل وبعد بنزین .......

رضا چ
رضا چ
۵ سال قبل

سلام خسته نباشی
از‌چه موتور برقی استفاده میکنین؟چیزایی که دیدم تو اینترنت خیلی امپر خروجیشون کمه،ما هم که کلا همه ام۳ داریم و مصرف خیلی بالاست

ماینر کوچک
ماینر کوچک
۵ سال قبل

میتونین موتور برق lpg مناسب ماینینگ معرفی کنین؟
شاید مام بتونیم ازین مخمصه خلاص شیم

radman
radman
۵ سال قبل

چه عجب بلاخره یکی پیدا شد و با آگاهی از قضیه نظر داد