قیمت بیت کوین این‌بار در ۲۰,۰۰۰ دلار متوقف نمی‌شود؛ ۴ دلیل برای اثبات این ادعا

قیمت بیت کوین این‌بار در ۲۰,۰۰۰ دلار متوقف نمی‌شود؛ ۴ دلیل برای اثبات این ادعا

از آنجا که قیمت بیت کوین اخیراً با افزایش شدیدی همراه بوده، این سوال پیش می‌آید که آیا این صعود با دفعات پیش متفاوت خواهد بود یا خیر. در ادامه استدلال خواهیم کرد که این افزایش قیمت شباهتی به حباب سال ۲۰۱۷ نخواهد داشت و بیت کوین می‌تواند رکوردهای بالاتری را بزند. با ما همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، با بالا رفتن قیمت بیت کوین از مرز ۱۰ هزار دلار، حس ترس از دست دادن موقعیت (FOMO) به سراغ بسیاری از افراد آمده است. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد از بازار صعودی بیت کوین عقب بماند.

روند قیمت بیت کوین از سال 2014 تا به امروز

روند قیمت بیت کوین از سال ۲۰۱۴ تا به امروز

تام لی (Tom Lee)، یکی از تحلیلگران مطرح این حوزه، گفت که قیمت بیت کوین به آسانی، به بالاترین رکورد خود خواهد رسید. در مقابل، برخی از تحلیلگران بازار از جمله تون ویز (Tone Vays)، با این عقیده مخالف هستند. تون اعلام کرد:

در واقع فکر می‌کنم که اصلاً اهمیتی ندارد. معیار قیمت ۱۰ هزار دلار، سقوط قیمت سال ۲۰۱۷ را جبران نمی‌کند و به نظر می‌رسد که اکنون نیز همین‌طور باشد.

شرکت‌های بزرگ و خرده سرمایه‌گذاران

بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ با پذیرش گسترده‌ای روبه‌رو شد. در آن زمان، خرده سرمایه‌گذاران، عامل عمده‌ی جهش قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار به حساب می‌آمدند. در حال حاضر، با توجه به داده‌های گوگل ترندز، مردم زیادی همچنان در حاشیه قرار دارند. افراد معمولی زیادی هستند که هنوز به فضای بیت کوین وارد نشده‌اند.

در حقیقت، تعداد دفعات جستجوی کلید واژه‌ی بیت کوین تنها یک‌دهم سال ۲۰۱۷ است. این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران کوچک هنوز دچار ترس از دست دادن نشده‌اند بنابراین، می‌توان گفت که قیمت بیت کوین از آخرین رکورد نیز بالاتر خواهد رفت.

از تاریخ 17 ژوئن تا کنون، تعداد قراردادهای آتی تسویه نشده‌ی بیت کوین گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME) به 5.311 مورد و یا 26.555 بیت کوین رسیده است.

از تاریخ ۱۷ ژوئن تا کنون، تعداد قراردادهای آتی تسویه نشده‌ی بیت کوین گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME) به ۵.۳۱۱ مورد و یا ۲۶.۵۵۵ بیت کوین رسیده است.

از طرف دیگر، میزان تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ به‌شدت بالا رفته است. از تاریخ ۱۷ ژوئن تاکنون، تعداد قراردادهای آتی تسویه نشده‌ی بیت کوین گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME) به ۵,۳۱۱ مورد به ارزش ۲۶,۵۵۵ بیت کوین (حدود ۲۴۶ میلیون دلار) رسیده و این میزان نسبت به زمان اوج قیمت بیت کوین، بسیار بیشتر است. این گروه در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد)، در توییتر خود نوشت که تعداد قراردادهای آتی بیت کوین CME، نشان‌گر علاقه‌ی رو به رشد نهادها و شرکت‌های بزرگ نسبت به این ارز دیجیتال است. در این توییت آمده است:

میزان بهره باز بیت کوین (تعداد قراردادهای آتی تسویه نشده) در تاریخ ۱۷ ژوئن (۲۷ خرداد)، به بالاترین میزان خود یعنی ۶۴۳ مورد در یک روز و مجموعا ۵.۳۱۱ قرارداد (حدود ۲۶.۵۵۵ بیت کوین یا ۲۵۰ میلیون دلار)، رسید.

شاخص‌های دیگری مانند شاخص اضافه ارزش سهام سرمایه‌گذاری بیت کوین (GBTC) و حجم معامله‌ی مشتقات بیت کوین صرافی بیتمکس (BitMEX) در روز شنبه، نشان می‌دهند که افراد زیادی به سمت این پول هوشمند حرکت کرده‌اند.

اضافه ارزش به معنای میزان بالاتر بودن قیمت فروش یک کالا نسبت به قیمت بازار جهانی آن است.

بنیاد شبکه از همیشه قوی‌تر است

به گزارش روز جمعه‌ی کوین تلگراف، هش‌ریت (نرخ هش) بیت کوین، رکورد جدیدی از خود به جای گذاشته و به بیش از ۶۵ میلیون تراهش رسیده است. به عبارت دیگر، بیت کوین از همیشه امن‌تر شده و به قدرت محاسباتی قابل‌توجهی برای تأثیر گذاشتن روی شبکه‌ی آن نیاز است. در عین حال، اساس‌های دیگر نیز پا به پای نرخ هش ارتقا پیدا کرده‌اند.

نرخ هش بیت کوین از سال 2009 تا به امروز

نرخ هش بیت کوین از سال ۲۰۰۹ تا به امروز

حجم روزانه‌ی تراکنش‌های درون زنجیره‌ای، اندازه‌ی بلاک و دیگر معیارها نیز بیانگر آن هستند که مردم بیشتر از همیشه از بیت کوین استفاده می‌کنند. علاوه بر آن، کارمزد تراکنش شبکه به لطف راهکارهای بهینه‌سازی از جمله سگویت و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری برون زنجیره‌ای مانند شبکه‌ی لایتنینگ، همچنان نسبت به سال ۲۰۱۷ پایین مانده است.

۱۱ ماه تا نصف شدن پاداش استخراج

با فرا رسیدن هاوینگ و یا نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین (هالوینگ)، این پاداش از 12.5 دلار به 6.25 دلار کاهش پیدا خواهد کرد.

با فرا رسیدن هالوینگ و یا نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، این پاداش از ۱۲.۵ دلار به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش پیدا خواهد کرد.

قیمت بیت کوین پیش از فرا رسیدن هالوینگ ماه می ۲۰۲۰، ۵ رقمی شده است. قرار است با فرا رسیدن هالوینگ و یا نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین ، این پاداش از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش پیدا کند. بنابراین، تعداد بیت کوین‌های استخراج‌شده توسط ماینرها، که در حقیقت فروشندگان بازار هستند، کاهش پیدا می‌کند.

جالب است که هالوینگ قبلی در تابستان سال ۲۰۱۶ و یا بیش از یک سال پیش از افزایش شدید قیمت بیت کوین اتفاق افتاد. به نظر می‌رسد که این بار، روند افزایش قیمت، زودتر از موعود شروع شده زیرا هنوز بیش از ۳۰۰ روز تا هالوینگ بعدی زمان باقی مانده است.

یکی از تحلیلگران محبوب بازارهای ارزهای دیجیتال به نام پلن‌بی (PlanB)، اعلام کرد که سرمایه‌گذاران، احتمالاً این بار منتظر کاهش تقاضای مورد انتظار، نخواهند بود. وی افزود:

اگر به مدل S2F که می‌گوید قیمت بیت کوین تا ماه می ۲۰۲۰ به ۵۰ هزار دلار خواهد رسید، اطمینان دارید، پس چرا منتظر هستید؟

نگاه اقتصادی عمیق‌تر

البته که قیمت روزانه‌ی بیت کوین برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت نیستند چندان اهمیتی ندارد. این افراد باور دارند که بیت کوین، ارز دیجیتالی که میزان تقاضای آن ثابت است، در نهایت نسبت به ارزهای رایجی که میزان عرضه‌ی آن‌ها در طول زمان افزایش می‌یابد، بهتر عمل خواهد کرد.

در تاریخ ۱۸ ژوئن، ماریو دراگی (Mario Draghi)، رئیس بانک مرکزی اروپا، اظهار داشت که اگر اقتصاد کشور بهبود پیدا نکند، گزینه‌ی محرک پولی روی میز است. این پیغام حمایتی او، نظر بخش مالی را جلب کرد.

در همان زمان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، دراگی را مورد انتقاد قرار داد و اذعان داشت که این اتفاق موجب رقابت ناعادلانه اروپا با آمریکا خواهد شد. چندی پیش، بانک فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که روند صعود نرخ بهره را متوقف خواهد کرد.

آنتونی پومپیلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان‌گذار شرکت مورگان کریک دیجیتال استس

آنتونی پومپیلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان‌گذار شرکت مورگان کریک دیجیتال استس

آنتونی پومپیلیانو (Anthony Pompliano)، بنیان‌گذار شرکت مورگان کریک دیجیتال استس (Morgan Creek Digital Assets)، اظهار داشت که با کاهش نرخ بهره، بیت کوین کمیاب‌تر خواهد شد زیرا تولید ارزهای رایج بیشتر از قبل خواهد شد. او گفت:

نرخ بهره را کاهش دهید.

پول چاپ کنید.

بیت کوین را کمیاب‌تر کنید.

عمر بیت کوین را بلندتر و عمر بانکدارها را کوتاه‌تر کنید.

بنابراین، از نظر اقتصاد کلان، این کار به نفع سرمایه‌گذاران بیت کوین، که از ارزهای فیات دوری کرده و به طلای دیجیتال قدرتمند روی می‌آورند، خواهد بود. علاوه بر آن، سرمایه‌گذاران نه‌تنها متوجه‌ی شفافیت و ثبات عرضه‌ی بیت کوین شده‌اند، بلکه به این حقیقت نیز پی برده‌اند که بیت کوین، اولین پول خنثی و قابل‌دسترس برای همگان است که هیچ مقام و یا سازمانی نمی‌تواند آن را کنترل کند.

به عبارت دیگر، بیت کوین همانند اینترنت که روی دنیای اطلاعات تأثیری به سزایی دارد، روی پول تأثیر خواهد گذاشت.

نتیجه‌گیری

با توجه به معیارهایی مانند چرخه‌های گذشته‌ی بازار بیت کوین، افزایش علاقه‌ از سوی نهادها و قوی‌تر شدن اساس شبکه و همچنین، کاهش ارزش ارزهای فیات، می‌توان نتیجه گرفت که قیمت بیت کوین نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایش قیمت شدیدتری را تجربه خواهد کرد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

11 دیدگاه
حامد
حامد
4 سال قبل

با سلام خدمت دوستان اونایی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت رو دارن 3 تا 4 سال فرقی نمیکنه تو چه قیمتی خرید کنن در کل بعد 3 تا 4 سال قیمتا خیلی بالا میره من 5 سال پیش برا 0.48 بیت کوین 49800 تومان پول دادم الان که بیت قیمتش 12000 دلاره میشه 5760 دلار که با دلار 13000 تومنی میشه 74880000 تومن
جالبه نه تو هیچ سرمایه گذاری این همه سود نیست یعنی پول من تو عرض 5 سال 1503 برابر شده

محمدرضا سلیمانی
محمدرضا سلیمانی
4 سال قبل

ماه نوامبر بیت کویین ریزش داره و دوباره ماه دسامبر روند صعودی شدیدی تا ژوئن۲۰۲۰داره

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
4 سال قبل

متاسفانه FOMO بسیار قدرتمنده
مخصوص در بازار کریپتو که از مردم عوام ساخته شده : بی تجربه ، بدون دانش قبلی
نه متخصص های سرمایه گذاری
واسه همین بازار مثل شلاق بالا پایین میشه

علی
علی
4 سال قبل

باز پامپ شد یه عده توهم زدن.سال 2018 یادتون رفته رویاهاتون چی شد؟انقدر هم مطمین هستید از 20 هزار تا بالاتر میره ایندفعه! وایسید ببینید اصلا 20 هزار تا میشه یا نه! این حرفارو که میزنید مردم عادی و ساده میرن کل سرمایشون رو بیت میخرن.بعدا اگه بدبخت بشن شما جوابش رو میدید؟تحلیل های ابکی رو برای خودتون نگه دارید.الانم رو 12 هزار تا متوقف شده

علي
علي
4 سال قبل
پاسخ  علی

فروختي حالا پشيموني داري ميسوزي قيمت داره ميكشه بالا?

ارشام اریابد
ارشام اریابد
4 سال قبل
پاسخ  علی

عزیزم شما که ناراحتی.مطلب در مورد بیتکوین نخون.اگه ضرر کردی تقصیر خودته نه این سایت.این چیزا رو نخون که وسوسه نشی بیت بخری?

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل
پاسخ  علی

سلام
دوست عزیز این تحلیل برای وب‌سایت کوین تلگرافه
در ضمن فقط نوشته شده که این بار احتمالا صعودش در 20 هزار دلار متوقف نمیشه و دلایلی هم براش آورده شده
سرمایه‌گذار واقعی میدونه که مسئولیت اقداماتش با خودشه
آیا در جایی از این مطلب ما گفتیم که بخرید یا بفروشید؟

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
4 سال قبل

ولی واقعا این جور مقاله ها تو رشد 2017 تاثیر بسیار زیادی داشت!
یعنی خیلی ها رو هوایی کرد
الانم خیلی سایت ها چپ ، راست مقاله های هایپ کننده منتشر می کنند.

مهدی
مهدی
4 سال قبل

سقف بعدی بین 90 تا 100 هزار خواهد بود احتمالا در سال 2021

سامان
سامان
4 سال قبل

توی 20 هزار تا منتظرتون میمونم. :)

Napoleon
Napoleon
4 سال قبل
پاسخ  سامان

20هزار دلار فقط یک ایستگاهه....
هدفهای بالاتری داره بیت کوین.......