کاهش بی‌سابقه نوسانات قیمت بیت کوین در ماه سپتامبر !

کاهش بی‌سابقه نوسانات قیمت بیت کوین در ماه سپتامبر !

بر اساس اطلاعات بدست آمده از نمودار قیمتی بیت کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال در ماه سپتامبر، کمترین نوسان خود را از جولای ۲۰۱۷ تاکنون به ثبت رساند. در ماه اخیر بیت کوین در بازه‌‌ی اختلاف قیمتی (اختلاف بیشترین و کمترین قیمت) کمتر از ۱,۵۰۰ دلار در حال معامله بوده است.

در انتهای روز ۳۰ سپتامبر، بیت کوین در حالی این ماه را به پایان رساند که در دوره ۳۰ روزه خود تنها ۱,۳۲۹ دلار نوسان داشت. در این دوره قیمت بیت کوین بین ۶,۱۰۰ تا ۷,۴۲۹ دلار در حال تغییر بود. بر اساس اطلاعات صرافی بیت فینکس، پس از ماه جولای در سال ۲۰۱۷ که اختلاف بیشترین و کمترین قیمت بیت کوین برابر ۱,۰۹۶ دلار بود، این کمترین نوسان ثبت شده برای بیت کوین در بازه زمانی یه ماهه می‌باشد.

علاوه بر این در صرافی بیت فینکس، کمترین حجم معاملات برای بیت کوین در ماه سپتامبر از آوریل ۲۰۱۷ تاکنون رقم خورده است.

اغلب اوقات پس از دوره‌های زمانی که بیت کوین در آن‌ها نوسان کمی داشته، حرکات شدید قیمتی را شاهده بوده‌ایم؛ به خصوص که کاهش چشمگیر حجم معاملات نیز به صحت این فرضیه می‌افزاید. با این شرایط بیت کوین در حال آماده شدن برای یک حرکت قدرتمند قیمتی به سمت بالا یا پایین است.

نمودار ماهانه

کاهش بی‌سابقه نوسانات قیمت بیت کوین در ماه سپتامبر !

اختلاف بین بالاترین و پایین‌ترین قیمت معامله بیت کوین در ماه سپتامبر، در داخل بازه ماه آگوست جای می‌گیرد که الگویی به نام «کندل داخلی» را به وجود آورده است. در بازارهای مالی تشکیل الگوی کندل داخلی و عبور قیمت از بازه ماه پیشین به معنای یک سیگنال قوی برای موقعیت خرید یا فروش محسوب می‌شود.

از آنجا که بیت کوین از دسامبر ۲۰۱۷ در روند نزولی به دام افتاده، کاهش قیمت فعلی به سطح ۶,۱۰۰ دلار که کمترین قیمت ماه سپتامبر محسوب می‌شود، مهر تاییدی بر روند نزولی ادامه‌دار بیت کوین خواهد بود که آن را به خط حمایتی/مقاومتی ۴,۹۰۰ دلار هدایت می‌کند.

در سوی دیگر، با عبور بیت کوین از ۷,۴۲۹ دلار نشانه‌ محکمی از بازگشت بازار صعودی در بازه زمانی بلندمدت در دست خواهیم داشت.

میانگین متحرک ساده ۲۰ ماهه

کاهش بی‌سابقه نوسانات قیمت بیت کوین در ماه سپتامبر !

بازار نزولی بیت کوین در سال جاری، شباهت‌های بسیاری به بازار نزولی آن در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ دارد.

قابل ذکر است که بیت کوین همزمان با آغاز ۱۱ مین ماه روند نزولی خود، هم‌اکنون بر روی میانگین متحرک ۲۰ ماهه خود قرار گرفته است. اتفاقی که مشابه آن در سال ۲۰۱۴ رخ داد و بیت کوین پس از تماس با این میانگین در یازدهمین ماه دوره نزولی، به سقوط خود ادامه داد.

همه این‌ها دلایلی هستند که حرکت قاطعی از بیت کوین در روز‌های آتی مشاهده خواهیم کرد؛ چرا که پس از این اتفاق در سال ۲۰۱۴، بیت کوین به مدت ۱ سال زیر میانگین متحرک ۲۰ ماهه خود محبوس شد تا اینکه در نوامبر ۲۰۱۵ قادر به عبور از این مقاومت شده و حرکت قدرتمند صعودی خود را از سر گرفت.

دیدگاه‌‌ها

  • اکتبر ماه مهمی برای بیت کوین خواهد بود و با کاهش نوسان رخ داده باید منتظر حرکت قدرتمندی از بیت کوین باشیم.
  • در صورت شکست حمایتی در قیمت ۶,۱۰۰ باید منتظر ریزش بیت کوین به کف ۴,۹۰۰ دلار باشیم. همچنین با عبور بیت کوین از بالاترین قیمت ماه سپتامبر آن، بازار صعودی جدیدی در پیش خواهیم داشت.
  • نزول بیت کوین زیر میانگین متحرک ۲۰ ماهه آن به معنای ادامه یافتن بازار نزولی در چند ماه آتی خواهد بود.
منبع: coindesk

 

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
امیرعلی
امیرعلی
5 سال و 6 ماه قبل

موقته