آینده اتریوم ؛ پیش‌بینی قیمت اتریوم Ether از سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۴۰

آینده اتریوم ؛ پیش‌بینی قیمت اتریوم Ether از سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۴۰

اتریوم (Ethereum) یکی از نام‌آ‌شناترین ارزهای دیجیتال بازار و دومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا بعد از بیت کوین است که لقب ملکه ارزهای دیجیتال را به‌درستی به خود اختصاص داده است. هر سرمایه‌گذار یا تریدر کریپتو قطعاً حداقل یک‌بار اتریوم خریده یا ایده خرید آن را بررسی کرده است.

در همین راستا و به‌دلیل اهمیت بالای اتریوم در این مطلب قصد داریم آینده اتریوم را بررسی کنیم و قیمت آن را تا سال ۲۰۴۰ طبق شواهد موجود پیش‌بینی کنیم. با ما همراه باشید.

آینده اتریوم : پیشبینی قیمت اتریوم از سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۴۰

وب‌سایت Changelly طبق بررسی‌هایی که انجام داده قیمت حداقل، میانگین و حداکثر اتریوم را از سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۴۰ پیشبینی کرده است. در جدول زیر قیمت اتریوم را از سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۴۰ طبق اطلاعات همین سایت مشاهده می‌کنید:

سالحداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمت
۲۰۲۴۳,۸۹۸ دلار۴,۰۴۴ دلار۴,۷۱۸ دلار
۲۰۲۵۵,۶۷۳ دلار۵,۸۷۵ دلار۶,۷۰۴ دلار
۲۰۲۶۸,۱۶۰ دلار۸,۴۵۴ دلار۹,۹۴۸ دلار
۲۰۲۷۱۱,۱۳۸ دلار۱۱,۴۷۶ دلار۱۴,۲۸۵ دلار
۲۰۲۸۱۶,۲۱۸ دلار۱۶,۶۷۸ دلار۱۹,۵۴۷ دلار
۲۰۲۹۲۳,۶۳۵ دلار۲۴,۴۶۹ دلار۲۸,۹۳۵ دلار
۲۰۳۰۳۴,۶۷۷ دلار۳۵,۸۹۹ دلار۴۱,۲۸۶ دلار
۲۰۳۱۴۹,۲۲۸ دلار۵۰,۶۶۳ دلار۶۱,۶۳۹ دلار
۲۰۳۲۷۴,۴۹۸ دلار۷۶,۵۲۴ دلار۸۸,۰۷۱ دلار
۲۰۳۳۱۱۰,۳۱۲ دلار۱۱۳,۳۷۳ دلار۱۳۱,۶۱۰ دلار
۲۰۴۰۱۶۰,۹۹۰ دلار۱۷۰,۰۶۰ دلار۱۸۳,۶۶۵ دلار

جدول فوق اطلاعات کلی لازم برای پیش‌بینی قیمت اتریوم در سال‌های آتی را در اختیار شما می‌گذارد. بااین‌حال، در بخش‌ بعدی نگاه جزئی‌تری به قیمت ارز محبوب اتر در سال ۲۰۲۴ خواهیم داشت.

تحلیل قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴

طبق نظر تحلیلگران، حداقل قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴ حدود ۳,۹۰۰ دلار و حداکثر قیمت آن حدود ۴,۷۰۰ دلار خواهد بود. آن‌ها همچنین میانگین قیمت اتریوم در این سال را حدود ۴ هزار دلار پیش‌بینی می‌کنند.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اتریوم بیشترین میانگین قیمت را در آوریل ۲۰۲۴ خواهد داشت. طبق نظر آن‌ها میانگین قیمت اتر در این ماه به ۲,۷۸۰ خواهد رسید.

پیش‌بینی‌ها از قیمت اتریوم در ماه‌های پیش روی ۲۰۲۴ را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

ماهحداقل قیمتمیانگین قیمتحداکثر قیمتنرخ بازگشت سرمایه یا ROI احتمالی
مارس۲,۸۹۷ دلار۳,۰۶۹ دلار۳,۲۴۱ دلار۱۰.۳ درصد
آوریل۲,۳۷۵ دلار۲,۷۸۰ دلار۳,۱۸۵ دلار۸.۴ درصد
می۲,۳۶۷ دلار۲,۴۵۴ دلار۲,۵۴۰ دلار۱۳.۵- درصد
ژوئن۲,۲۲۲ دلار۲,۶۴۸ دلار۳,۰۷۵ دلار۴.۷ درصد
ژوئیه۲,۸۸۰ دلار۳,۰۴۹ دلار۳,۲۱۸ دلار۹.۵ درصد
آگوست۱,۸۸۴ دلار۲,۵۰۸ دلار۳,۱۳۳ دلار۶.۶ درصد
سپتامبر۱,۸۰۴ دلار۲,۴۹۶ دلار۳,۱۸۹ دلار۸.۶ درصد
اکتبر۱,۹۸۵ دلار۲,۰۷۱ دلار۲,۱۵۶ دلار۲۶.۶- درصد
نوامبر۱,۹۳۸ دلار۲,۰۶۰ دلار۲,۱۸۱ دلار۲۵.۷- درصد
دسامبر۱,۹۹۰ دلار۲,۰۹۵ دلار۲,۲۰۰ دلار۲۵.۱- درصد

همان طور که می‌بینید، تحلیلگران بر این باورند که در ماه‌های آخر ۲۰۲۴ قیمت اتر کاهش پیدا کرده و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) آن هم منفی می‌شود.

نگاهی به پروژه اتریوم

اتریوم: پلتفرم نسل بعدی قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز

بر اساس تعریفی که در وب‌سایت اتریوم (ethereum.org) ارائه شده، اتریوم پایه و اساس نسل بعدی اینترنت یعنی وب ۳.۰ خواهد بود. اتریوم زیرساخت و پلتفرم غیرمتمرکز و متن‌بازی برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز ‏‎(DApps)‎‏ و توسعه آن‌هاست.

بیشتر بخوانید: برنامه غیرمتمرکز یا DApp چیست؟ همه‌چیز درباره اپلیکیشن های غیرمتمرکز

بسیاری از توسعه‌دهندگان از سراسر جهان برنامه‌هایی مانند کیف ‌پول ارز دیجیتال، برنامه‌های مالی، بازارهای غیرمتمرکز، بازی‌ها و بسیاری دیگر از برنامه‌ها را روی پلتفرم و بلاک چین اتریوم خلق و ایجاد می‌کنند.

غیرمتمرکز بودن این ‏برنامه‌ها به این معناست که هیچ فرد و نهاد خاصی آن‌ها را کنترل نمی‌کند. ‏در واقع ایده سیستم غیرمتمرکز اتریوم، از فناوری بنیادی بیت کوین الهام گرفته شده است و پس از آن تیم اتریوم آن را بسط و گسترش داد.

علاوه بر این، با خرید اتریوم که یک سیستم توزیع‌شده مالی است که خدماتی از قبیل دسترسی آزاد و امن به سیستم‌های مالی، امکان ایجاد سیستم پرداخت و پول دیجیتال را برای کاربرانش فراهم می‌کند.

تاریخچه اتریوم

اواخر سال ۲۰۱۳، ویتالیک بوترین، خالق و بنیان‌گذار اتریوم که در آن زمان تنها ۱۹ سال داشت و یکی از افراد فعال و علاقه‌مند جامعه بیت کوین بود، در وایت پیپر خود اتریوم را این‌گونه توصیف کرد:

اتریوم: پلتفرم نسل بعدی قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز

آینده اتریوم ؛ پیش‌بینی قیمت اتریوم Ether از سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۴۰
ویتالیک بوترین، خالق اتریوم

اتریوم برای اولین بار و به‌طور رسمی در کنفرانس بیت کوین آمریکای شمالی که در ژانویه ۲۰۱۴ در میامی برگزار شده بود، توسط ویتالیک بوترین به همگان معرفی شد. گوین وود (Gavin Wood)، یکی از بنیان‌گذاران این پروژه، در آوریل ۲۰۱۴، مشخصات و طرح فنی ماشین مجازی اتریوم را در مقاله‌ای با عنوان «یلو پیپر اتریوم» منتشر کرد.

در ژوئن سال ۲۰۱۴ بنیاد غیرانتفاعی اتریوم برای کمک بیشتر در توسعه پلتفرم تاسیس شد. مقر این بنیاد هم‌اکنون در کشور سوئیس است. جمع‌سپاری و پیش‌فروش توکن اتریوم با نام اتر در ژوئیه ۲۰۱۴ آغاز شد و به مدت ۲ ماه ادامه داشت و موفقیتی بزرگ برای این تیم بود. در این مدت در حدود ۱۱.۹ میلیون توکن اتریوم فروخته شد که در واقع معادل ۱۳ درصد سرمایه در گردش اتریوم بود.

در ژوئیه ۲۰۱۵، شبکه اتریوم راه‌اندازی شد و شروع به کار کرد. تنها ۷ ماه بعد، در ۲۹ فوریه سال ۲۰۱۶، حجم بازار ارز دیجیتال اتریوم یعنی اتر، به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار رسید. در حال حاضر اتریوم دومین ارز بازار از لحاظ حجم سرمایه و یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید: اتریوم چیست؟ آشنایی با Ethereum ، بلاک چین قرارداد هوشمند

چشم‌انداز آینده اتریوم

اتریوم مانند بیت کوین از ابتدا الگوریتم اجماع اثبات کار را برگزید؛ اما با گذشت زمان چالش‌های این الگوریتم برای اتریوم مشخص شد. مهم‌ترین چالش مسئله مقیاس‌پذیری بود که در حقیقت منجر به کندی تراکنش‌های اتریوم و افزایش چشمگیر کارمزدهای آن می‌شد. این چالش مخصوصاً برای اتریوم که میزبان هزاران قرارداد هوشمند و توکن است خیلی شدیدتر از بیت کوین بود.

بیشتر بخوانید: مقیاس پذیری در بلاک چین چیست؟ همه‌چیز درباره چالش Scalability

در نتیجه، اتریوم جایگزین‌کردن الگوریتم اجماع اثبات کار با اثبات سهام را ترجیح داد. علاوه‌بر روی‌آوردن به اثبات سهام، اتریوم نوآوری‌های دیگری هم برای حل مشکل خود به خرج داد که تعدادی از آن‌ها از این قرار هستند:

  • کسپر (Casper)
  • شاردینگ (Sharding)
  • پلاسما (Plasma)
آینده اتریوم ؛ پیش‌بینی قیمت اتریوم Ether از سال ۲۰۲۴ تا سال ۲۰۴۰

کسپر

کسپر FFG (یا Friendly Finality Gadget) نام یک پروتکل جدید برای تأیید بلاک است که نشان می‌دهد اتریوم به‌جای اثبات کار از اثبات سهام (PoS) استفاده خواهد کرد. انتظار می‌رود کسپر علاوه‌بر مسئله مقیاس‌پذیری، راه‌حلی برای مشکلات مرتبط با مصرف بیش‌ازاندازه انرژی و مسائل مربوط به دسترسی برابر به سخت‌افزارهای استخراج، تمرکززایی استخرهای ماینینگ و بازار نوظهور ای‌سیک‌ها باشد.

توسعه‌دهندگان اتریوم برای اینکه از پذیرش فورک جدیدشان توسط کاربرانش اطمینان حاصل کنند، برای شبکه «بمب سختی» در نظر گرفتند. بمب سختی در واقع راه‌حل اتریوم برای متقاعد و مجاب‌کردن ماینرهای شبکه برای انتقال به بلاک چین جدید است.

بیشتر بخوانید: بمب سختی یا Difficulty Bomb و عصر یخبندان اتریوم چیست؟

شاردینگ

در حال حاضر، هر نودی که به بلاک چین اتریوم متصل می‌شود، باید تمام تراکنش‌هایی که انجام می‌شوند را اعتبارسنجی و تأیید کند. برای مثال اگر در بلاک جدید ۴,۰۰۰ تراکنش نیاز به تایید داشته باشد، تمام نودها باید تک تک این ۴,۰۰۰ تراکنش را تأیید کنند. هر چند این فرایند برای امنیت شبکه مفید است، اما سرعت شبکه را به‌شدت پایین می‌آورد و در نتیجه مقیاس‌پذیری را محدود می‌کند.

شاردینگ این شرایط را تغییر می‌دهد. زمانی که شاردینگ روی بلاک چین اِعمال می‌شود دیگری نیازی نیست که کل نودها برای پردازش هر یک از تراکنش‌ها کار کنند. اجرای شاردینگ با هدف بهبود عملکرد و کاهش زمان پاسخ‌دهی انجام می‌شود.

فرایند شاردینگ شامل شکستن یک پایگاه‌ داده بسیار بزرگ به اجزای کوچکتر و قابل مدیریتی به نام شارد است. هر شارد تاریخچه تراکنش متفاوتی از قراردادهای هوشمند و تراکنش‌ها را در خود نگه می‌دارد و این عمل باعث می‌شود که هر نود بتواند به صورت جداگانه و مجزا به فعالیت بپردازد و دیگر مسئول تایید تمامی تراکنش‌های شبکه نباشد.

بیشتر بخوانید: شاردینگ چیست؟ راه‌حل Sharding برای رفع مشکل مقیاس‌پذیری

پلاسما

پروژه پلاسما اولین بار در آگوست ۲۰۱۷ توسط ویتالیک بوترین به‌عنوان یک راه‌حل لایه دوم با هدف رفع مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم معرفی شد. ایده اصلی پلاسما، ایجاد چهارچوبی از زنجیره‌های جانبی است که تا حد امکان بسیار کم با زنجیره اصلی ارتباط و تعامل برقرار خواهد کرد و تراکنش‌های سریع و ارزان را ممکن خواهد ساخت.

چنین چهارچوبی به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به‌عنوان یک درخت بلاک چین عمل کند که به‌صورت سلسله مراتبی به شکلی ترتیب داده می‌شود که تعداد زیادی زنجیره کوچک‌تر وابسته به زنجیره اصلی تشکیل شود. این زنجیره‌های کوچک‌‎تر، «زنجیره‌های پلاسما» یا «زنجیره‌های فرزند» نامیده می‌شوند.

در صورت پیاده‌سازی پلاسما روی شبکه اتریوم، احتمالاً حجم ترافیک اطلاعات روی زنجیره اصلی کمتر خواهد شد؛ چراکه هر زنجیره فرزند به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که به‌صورت جداگانه و متمایز برای رسیدن به هدف‌های خاصی کار کند. این هدف‌ها لزوماً مرتبط با اهداف زنجیره اصلی نیستند.

بیشتر بخوانید: پلاسما (Plasma) در اتریوم چیست؟

سؤالات متداول

آینده اتریوم چگونه خواهد بود؟

آینده اتریوم به‌طور کلی به آینده ارزهای دیجیتال بستگی دارد و پیش‌بینی دقیق آینده این ارزها ممکن نیست. بااین‌حال، اتریوم ارز دیجیتالی است که از نظر فاندامنتال قوی است و جایگاه بسیار تثبیت‌شده‌ای دارد.

آیا سرمایه گذاری در اتریوم کار درستی است؟

هیچ پاسخ سرراستی برای این سؤال وجود ندارد و پاسخ آن به عوامل متعدد از جمله میزان تحمل ریسک و سبک سرمایه‌گذاری بستگی دارد. بااین‌حال، اگر به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال علاقه‌مند هستید، قطعاً اتریوم جزو گزینه‌های شماست.

سرمایه گذاری در اتریوم بهتر است یا بیت کوین؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتال جهان و انتخاب اول کسانی است که به‌تازگی وارد دنیای کریپتو شده‌اند. بااین‌حال، متنوع‌سازی سبد سرمایه همیشه استراتژی مناسبی است و اتریوم هم ارزی است که فارغ از بیت کوین ویژگی‌های فاندامنتال مثبتی دارد.

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم نگاهی به آینده اتریوم داشته باشیم و پیش‌بینی تحلیلگران از قیمت این ارز دیجیتال محبوب را با شما به اشتراک بگذاریم. برای پیگیری قیمت لحظه‌ای اتریوم پیشنهاد می‌کنیم از صفحه قیمت اتریوم وب‌سایت ارزدیجیتال استفاده کنید.

امروزه اتریوم یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌های صنعت بلاک چین و ارز دیجیتال به شمار می‌آید. اتریوم با فراهم آوردن بستری کاربرپسند، به علاقه‌مندان به این صنعت این امکان را می‌دهد که از قدرت فناوری بلاک چین بهره ببرند.

همگام با پیشرفت روزافزون علم، شاهد این هستیم که پذیرش فناوری بلاک چین و ارز دیجیتال در بین عموم مردم رو به افزایش است. اتریوم در این میان یکی از پیشتازان است و همان‌طور که بنیان‌گذار جوان آن ادعا کرده، به نظر می‌رسد که اتریوم کامپیوتر جهانی برای برنامه‌های غیرمتمرکز فرداست.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
مهرداد
مهرداد
۴ ماه قبل

من ۳۰‌ تا اتریوم دارم‌پس نفروشم تا ۲۰۴۰ نگه دارم 😊😊😊

علی
علی
۳ سال قبل

سلام یعنی الان با این تفاسیر من دارم یک ریگ خوب راه میندازم آیا صرفه داره میتونه کسی راهنمایی کنه

ناشناس
ناشناس
۴ سال قبل

سلام من یه ماینر اتریوم هستم. یه سوال دارم این هارد فوک یا همون اتریوم 2.0 چه سودی برا ما داره و ایا بعد از راه اندازی سیستم جدید باید کاری انجام بدیم یا با همین روش قبلی ماین کنیم؟

امیر امین
امیر امین
۴ سال قبل

سلام
ممنون از اطالاعاتتون با اینکه خیلی تخصصی و سخت و گنگ بود
به نظر میاد تلاش برای رفع مشکلات و ایجاد پیچیدگی ها خود خود مشکل بزرگی شده که باید مدام راهی برای رفع مشکل جدید پیدا کنند
دوم: نقطه ضعف بزرگ در مقابل بیت کوین ؛تلاش برای تمرکززدایی و متعلق نبودن به هویتی با داشتن دفتر و مخترع و تیمی مشخص که روی آن کار میکنند میباشد که باعث سقوط و نابودی ناگهانی میشود.
این نظر شخصی من است و شاید از برداشت اشتباه باشد
ممنون

سعید رحیم زاده
سعید رحیم زاده
۴ سال قبل

میخواستم یه درصدی از درآمد ماهایانم رو هر ماه به خرید اتریوم.و نگهداری اختصاص بدم.به نظر کار درستیه؟

2008659
2008659
۴ سال قبل

کار بدی نیست ولی همیشه نقطه‌ای توقف ضرر داشته باشید. اگر بعد ها قیمت ها دوباره ریزش کنه شما را دچار ترس و ناراحتی میشوید و از کارتان منصرف میشوید. بخش بزرگی از سرمایه‌گذاری نوع تفکر و احساسات آدم هست