استیبل کوین ریپل چه تأثیری بر قیمت XRP دارد؟ تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل

استیبل کوین ریپل چه تأثیری بر قیمت XRP دارد؟ تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل

انتشار اخبار در خصوص اینکه شرکت ریپل به دنبال آن است که یک استیبل کوین جدید با پشتوانه دلار آمریکا راه‌اندازی کند، نتوانست تأثیر به‌سزایی بر عملکرد ارز دیجیتال ریپل در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. اما به نظر می‌رسد که در شرایط کنونی بازار و روند صعودی کلی آن، ریپل میل به افزایش قیمت داشته باشد.

همچنین داده‌های تکنیکال نشان می‌دهد که نمودار قیمتی این ارز دیجیتال در بلند مدت الگویی شبیه به پرچم تشکیل داده و احتمال افزایش قیمت و رشد تا سطح ۴ برابری قیمت کنونی آن، سناریویی ممکن به نظر می‌رسد.

افزایش قیمت روزانه ریپل در سایه افت هفتگی و ماهانه

توکن XRP، توکن بومی ایکس‌آرپی لجر (XRP Ledger) است که در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) راه‌اندازی شد. در هنگام نوشتن این گزارش قیمت ریپل در محدوده ۰.۵۸۸ دلاری قرار دارد.

این به معنای آن است که ارز دیجیتال ریپل در ۲۴ ساعت گذشته ۲.۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. ریپل در یک هفته اخیر شاهد بیش از ۶ درصد افت قیمت بوده و عملکرد ماهانه آن نیز نمایانگر بیش از ۴ درصد کاهش قیمت است. همچنین دیگر نکته قابل توجه این است که در حال حاضر بهای مورد نیاز برای خرید ریپل از اوج قیمتی خود در ماه مارس (اسفند ماه) نیز حدود ۲۰ درصد کمتر است.

استیبل کوین جدید چه اثری بر ارز دیجیتال ریپل دارد؟

برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل اظهار داشته است که تمرکز این شرکت بر روی بازار ۱۵۰ میلیارد دلاری استیبل کوین‌ها به این معنا نیست که آنها از جاه‌طلبی‌های خود برای رشد و توسعه محصول نقدینگی برحسب تقاضا مبتنی بر XRP خود دست خواهند کشید.

بیشتر بدانید: چرا ریپل استیبل کوین درست می‌کند؟ به نفع کاربر یا ابزاری برای سود؟

با این حال، باید گفت که چندان به نظر نمی‌رسد که سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال ریپل، از اخبار منتشر شده در رابطه با این استیبل کوین جدید سرخورده و ناراحت باشند. البته خبر راه‌اندازی این استیبل کوین به نظر می‌رسد اثر مثبت حداقلی بر عملکرد ارز دیجیتال ریپل داشته است، اما نمی‌توان آن را فاکتور کلیدی و تعیین کننده‌ای در عملکرد قیمتی این دارایی دانست.

استیبل کوین ریپل

همچنان مهم‌ترین موضوع در رابطه با توکن XRP، مسئله نبرد حقوقی و قضایی طولانی مدت و فرسایشی ریپل لبز با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) است که رگولاتور مالی آمریکا از موضع خود در رابطه با طبقه‌بندی‌کردن ریپل به‌عنوان اوراق بهادار کوتاه نمی‌آید.

در سال ۲۰۲۳، ریپل در این پرونده توانست چند پیروزی حقوقی به دست آورد که در همان زمان به‌طور موقت قیمت این ارز دیجیتال را تقویت کردند، اما حرکت صعودی این دارایی در سال جاری میلادی تا حد بسیار زیادی راکد شده است.

با این حال، پیش‌بینی‌های بلندمدت در رابطه با قیمت ارز دیجیتال ریپل نشانگر دیدگاه‌های صعودی در این رابطه است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل (XRP)

بررسی بلندمدت نمودار قیمتی ارز دیجیتال ریپل نشان می‌دهد  که در ۴ سال گذشته، ساختاری شبیه به الگوی پرچم را تشکیل داده است.

تحلیل تکنیکال ریپل
نمودار عملکرد چهارساله قیمت ریپل

یک شکست صعودی در سقف این الگو می‌تواند به‌سرعت زمینه برای آزمایش مجدد تا سطح اوج قیمتی سال ۲۰۲۱ این ارز دیجیتال در محدوده ۲ دلاری را فراهم آورد. چنین افزایشی معادل رشد ۴ برابری قیمت برای ارز دیجیتال ریپل از سطوح کنونی آن خواهد بود.

اما شکست روبه‌پایین در کف این الگو، احتمالاً قیمت را به کانال‌های پایینی کف قیمتی سال ۲۰۲۲ در محدوده زیر ۰.۳۰ دلاری سوق خواهد داد.

هرچند در یک بازار صعودی مانند بازار کنونی، سناریوی صعودی قیمت بسیار محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

ریپل ۱۰۰ دلاری؛ احتمالی واقعی یا تبلیغاتی بی اساس؟

با این حال، باید گفت که تبلیغاتی که ایده رسیدن قیمت ریپل به ۱۰۰ دلار در روند صعودی کنونی را ترویج می‌کنند، بسیار دور از انتظار یا به‌عبارتی صحیح‌تر، غیرممکن است.

زیرا برای تحقق این امر، رشد ۱۷۰ برابری ارز دیجیتال ریپل لازم است که ارزش بازار آن را به بیش از ۵.۵ تریلیون دلار می‌رساند که ۴ برابر ارزش بازار کنونی بیت کوین است. ضمن اینکه چشم‌انداز و میزان پذیرش برای ریپل در مقایسه با بیت کوین بسیار پایین‌تر و تا حد زیادی غیرقابل مقایسه است.

برای مشاهده تحلیل‌های تکنیکال بیشتر قیمت ریپل به صفحه تحلیل تکنیکال ریپل در وب‌سایت ارزدیجتال مراجعه کنید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه