ارز دیجیتال > آموزش بلاکچین > اتریوم > عصر یخبندان اتریوم چیست؟
اتریوم دانشنامه

عصر یخبندان اتریوم چیست؟

ethereum ice age
عصر یخبندان اتریوم چیست؟Reviewed by محمد آذرنیوار on Sep 16Rating: 5.0

اتریوم درحال حاضر به صورت پاداش اثبات کار فعالیت می کند. قدرت پردازش محسابات نه تنها برای تولید اتر جدید بلکه برای تایید تراکنش ها و حفظ کل سیستم مورد نیاز است. به منظور جلب اعتماد کاربران از اینکه سیستم اتریوم مقیاس پذیر و غیر متمرکز است، اتریوم قصد دارد تا پروتکل اثبات سهام را نیز عرضه کند. با این پروتکل جدید، به محاسبات کمتری نیاز است و استخراج کنندگان پاداش خود را بر اساس سرمایه خود دریافت می کنند. بنیاد اتریوم همچنان در حال کار بر پروتکل اثبات سهام Casper است.

از آنجا که کار بر روی Casper هنوز به پایان نرسیده است ، ممکن است برای اجرای این پروتکل نیاز به هارد فورک جدید باشد. هارد فورک بین نسخه قبلی و نسخه جدید یک ناسازگاری ایجاد می کند، همیشه امکان ایجاد یک “شکاف” جدید وجود دارد که نتیجه آن مانند اتریوم کلاسیک تبدیل شدن به دو بلاک چین است.

بنیاد اتریوم به منظور اطمینان از عدم تقسیم بلاک چین (مانند اتفاقی که قبلا منجر به ایجاد اتریوم کلاسیک شد)، به دوره زمانی تا تکمیل پروتکل Casper، عصر یخبندان می گوید. عصر یخبندان اتریوم یک طرح تنظیم سختی است که با هدف جلوگیری از ساخت بلاک چین جدید ایجاد شده است و تا زمان هاردفورک جدید سختی استخراج را آرام آرام افزایش می دهد. در صورتی که این روند ادامه داشته باشد، استخراج کنندگان دیگر در شبکه فعالیت نخواهند کرد و این به صورت تئوری باعث فریز شدن بلاک چین می شود و اصلاح عصر یخبندان از این موضوع نشئت گرفته است.

print

عصر یخبندان اتریوم چیست؟

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

1
دیدگاه کابران

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
علیرضا Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
علیرضا
علیرضا

ببخشید خوب متوجه نشدم . یعنی فعلا برای استخراج دست نگه داریم ؟؟