جان مک‌آفی: تا چند روز آینده هویت ساتوشی ناکاموتو را افشا می‌کنم!

جان مک‌آفی: تا چند روز آینده هویت ساتوشی ناکاموتو را افشا می‌کنم!

جان مک آفی برنامه‌نویس کامپیوتر و پدیدآورنده‌ شرکت مک‌آفی، ارائه دهنده اولین نرم‌افزار ضدویروس تجاری، ادعا کرد که او با ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین صحبت کرده است و قصد دارد به زودی هویت او را آشکار کند.

سابقه و پیشینه ناکامونو، نام مستعاری که گمان می‌رود به فرد یا گروهی اشاره می‌کند، سال‌هاست که مورد بحث قرار گرفته است و فهرستی بلند بالا از نظریه‌های بی‌اعتبار، به این شایعه دامن می‌زند که خالق بیت کوین احتمالا مرده است.

در روزهای اخیر مک‌آفی به دلیل این‌که در توییتر صحبت‌هایی راجع به ناکاموتو کرده است، مورد تهدید قرار گرفته است. او گفته که ناکاموتو مردی است که در ایالات متحده زندگی می‌کند. مک‌آفی اذعان داشت که او خود قدم بعدی را برای افشای شخصیت واقعی ناکاموتو بر خواهد داشت، مگر این‌که خود ناکاموتو به صورت داوطلبانه پا پیش بگذارد.

مک‌آفی می‌گوید که هویت واقعی ناکاموتو را تا هفته بعد آشکار خواهد کرد.

مک‌آفی در مصاحبه‌ای تلفنی از باهاما اظهار داشت:

من با او صحبت کرده‌ام، او از قصد و نیت من برای معرفیش به دیگران خوشحال نیست.

شخصیت عجیب و غریب و بی‌ثبات مک‌آفی گذشته او را به عنوان یک فرد پیشگام در مهندسی نرم‌افزار تحت تاثیر قرار داده است و فهمیدن این‌که آیا او واقعا می‌داند ناکاموتو کیست یا نه را دشوار کرده است.

اما مک‌آفی در مصاحبه‌ای ادعا کرده که او عمری به دنبال و در تعقیب هکرها بوده است و چه کسی مناسب‌تر از او برای انجام این کار؟

مردم فراموش کرده‌اند که من مرد تکنولوژی هستم. من یکی از بهترین‌هایم.

جان مک‌آفی: تا چند روز آینده هویت ساتوشی ناکاموتو را افشا می‌کنم!

او شرکت مک‌آفی را در سال ۱۹۸۷ تاسیس کرد. جان مک‌آفی به دنبال قتلی که در بلیز اتفاق افتاد و او مدعی شده بود که مسئولان دولت بلیز در پی‌اش هستند، آن‌جا را ترک کرد و به ایالات متحده برگشت.

در سال‌های اخیر، او در حال سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال است و در حساب توییتر خود با دریافت هزینه‌ای آن‌ها را تبلیغ هم می‌کند. او همچنین به دنبال این است که رئیس جمهور آمریکا شود.

اگر ناکاموتو زنده باشد، این حقیقت می‌تواند در وضعیت خرید و فروش بیت کوین تغییری ایجاد کند. به نظر می‌رسد ناکاموتو یکی از بزرگ‌ترین دارندگان بیت کوین است.

ممکن است ناکاموتو ۱ میلیون از آن‌ها را داشته باشد؛ اگر شما در نظر داشته باشید که کل سکه‌های عرضه شده ۱۷.۶ میلیون سکه است آن‌گاه این مقدار قابل توجه است. این مقدار با قیمت کنونی ارزشی برابر با ۵.۵ میلیارد دلار خواهد بود.

ازآن‌جایی که این سکه‌ها در طی ۱۰ سال جابه‌جا نشده‌اند، بیشتر مردم گمان می‌کنند که ناکاموتو مرده است. این نظریه توسط پرونده دادخواهی مردی در ایالت فلوریدا که مدعی شده‌ است در اختراع بیت کوین کمک کرده است، حمایت می‌شود.

مک‌آفی اظهار داشت، ناکاموتو وایت پیپری که نمای کلی از بیت کوین بود را در سال ۲۰۰۸ نوشت و سپس برای توسعه این ارز با گروهی از افراد کار کرد و در سال بعد نیز عرضه شد.

اگر ناکاموتو نمرده باشد، پس این سکه‌ها به طور بالقوه می‌توانند وارد بازار شوند و فروش آن‌ها تاثیر زیادی روی قیمت بیت کوین خواهد داشت. هر بار که یکی از متولیان صرافی ورشکسته ام‌تی‌گاکس (Mt.Gox) بیت کوین‌ها را می‌فروشد تا بدهی طلب‌کاران را تصفیه کند، قیمت این ارز به شدت کاهش یافت.

نظریه‌ها و شایعاتی راجع به شاتوشی ناکاموتو سال‌هاست که رد و بدل می‌شود. نیویورک تایمز (New York Times) و نیویورکر (New Yorker)، بسیار تلاش کردند تا شخص و یا اشخاص که پشت این نام مستعار هستند را پیدا کنند.

جان مک‌آفی: تا چند روز آینده هویت ساتوشی ناکاموتو را افشا می‌کنم!

کریگ رایت، کارآفرین استرالیایی

در سال ۲۰۱۴، نیوزویک (Newsweek)، در گزارشی یک فیزیک‌دان کالیفرنیایی را به عنوان ناکاموتو معرفی کرد که خود آن شخص این ادعا را رد کرد.

در سال ۲۰۱۶، کریگ رایت (Craig Wright)، کارآفرین استرالیایی در پست وبلاگ و در مصاحبه با سه رسانه ادعا کرده است که او ناکاموتو است.

این فرد ادعا می‌کند که ساتوشی ناکاموتو است و از همین رو اقدام به طرح شکایت از گروهی از رسانه‌ها و افرادی که حرف وی را باور نمی‌کنند هم کرده است.

در پی این ادعا مک‌آفی نیز توجهش به این سمت جلب شده و گفت که رایت آن مردی که من با او صحبت کردم نیست، و بدین ترتیب او نیز از طرف رایت تهدید شده است.

او در مصاحبه‌ای اظهار داشت:

در تمام عمرم به دنبال انسان‌هایی بودم که در جهان بهترینند و هویت خود را پنهان می‌کنند. یافتن ساتوشی برای من به سادگی آب خوردن بود.

با وجود وعده‌ای که جان مک‌آفی در خصوص افشای هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو طی چند روز آینده داده است، او چند ساعت پیش در حساب توییتر خود اعلام کرده است با توجه به نامه‌ای که دریافت کرده است، فعلا دست نگه می‌دارد.

او در توییترش نوشت:

من با وکیلم، ماریو گری (Mario Gray)، ملاقات کرده‌ام و به نظر می‌رسد که انتشار هویت ساتوشی ناکاموتو در این زمان می‌تواند بر محاکمه من تاثیر بگذارد و استرداد مرا به خطر بیاندازد. من نمی‌توانم روی این موضوع ریسک کنم و صبر خواهم کرد.

جان مک‌آفی: تا چند روز آینده هویت ساتوشی ناکاموتو را افشا می‌کنم!

منبع: japantimes
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
حسین
حسین
۵ سال قبل

یه دروغگوی بزرگ و کثیف

ملک پور
ملک پور
۵ سال قبل

مک آفی یه قاتل بین المللی تحت تعقیب هست
مزخرفات این مردک رو باور نمیشه کرد

رامین
رامین
۵ سال قبل

یه مشت اراذل اوباش کثیف خصوصا اون مرتیکه رایت

دیجیتال نوت | DigitalNote
دیجیتال نوت | DigitalNote
۵ سال قبل

مزخرف میگه
تنها کافیه به گفته های قبلیش نگاهی کنید ایشون چند هم ساتوشی رو گفته پیدا کرده ام ولی خبری نشد!