۱۵ سرنخ مک آفی برای هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو

۱۵ سرنخ مک آفی برای هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو

می‌توان ادعا کرد که هویت واقعی «ساتوشی ناکاموتو» بزرگ‌ترین رازی است که در تمام جامعه ارزهای دیجیتال می‌توان یافت. از زمان ایجاد بیت کوین، این شخصیت ناشناس، ترجیح داده که برای محافظت از خود و چیزی که خلق کرده، از نامی ناشناس استفاده کند. از لحظه تولد بیت کوین به بعد، وی گزینه‌ای جدید را در اختیار دنیا قرار و تصمیم گرفت که این جامعه باشد که کنترل پروژه را به‌دست می‌گیرد. باوجوداین، نبود یک شخصیت محوری می‌تواند باعث بروز نزاع و اختلاف‌نظراتی در خصوص تصمیمات مرتبط با پروژه شود. مشاجراتی که گاهی در مورد پروژه نیستند، بلکه به دنبال یافتن این جواب‌اند که ساتوشی ناکوتو کیست یا که بود؟ در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

یکی از افرادی که پیش‌تر خود را خالق بیت کوین معرفی کرده، «کریگ رایت» است. این فرد ادعا می‌کند که ساتوشی ناکاموتو است و از همین رو اقدام به طرح شکایت از گروهی از رسانه‌ها و افرادی که حرف وی را باور نمی‌کنند هم کرده است. با این وجود، هنوز اثباتی بر ادعای خود ارائه نکرده، اما معتقد است که جز حقیقت چیزی نمی‌گوید!

انتشار چنین مطالبی باعث شد که شایعات در فضای اینترنت قوت بگیرد و تمام جامعه ارزهای دیجیتال از کاربرانش گرفته تا «جان مک آفی» و «چانگ پنگ ژائو» توجهاتشان را به این سمت معطوف کنند. این در حالی است که ژائو این حرف‌ها را باور نکرد و رایت را یک جاعل و کلاه‌بردار معرفی نمود و مک آفی نیز با بیان این مسئله اعلام کرد که کریگ رایت صد در صد ساتوشی ناکاموتو نیست.

15 سرنخ مک آفی برای هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو

صحبت‌های توییتری مک آفی در ارتباط با اعلام اینکه کریگ صد در صد ناکاموتو نیست، باعث ایجاد حدس و گمان‌های بیشتری در ارتباط با این مسئله شد که مک آفی ساتوشی اصلی را می‌شناسد؛ چراکه در غیر این صورت نمی‌توانست با قطعیت حرف‌های کریگ را رد کند.

جان مک آفی از تهدیدهای کالوین آیری و رایت واهمه‌ای ندارد و به نظر هم نمی‌رسد که نسبت به نامه‌های ارسالی آنها اهمیت چندانی بدهد. از همین رو در توییت های بعدی او رایت و BSV را به باد انتقاد گرفت.

اوضاع در روزهای بعدی بدتر هم شد. مک آفی آتش شایعات مبنی بر اینکه از هویت ناکاموتو مطلع است را داغ‌تر می‌کند و روندی را شروع می‌کند که طی آن رفته‌رفته سرنخ‌هایی را برای بیان هویت واقعی ناکاموتو منتشر خواهد کرد.

در اولین سر نخ او نظریه‌های توطئه آمیز را رد می‌کند و توضیح می‌دهد که ساتوشی ناکاموتو یک ارگان است که افراد زیادی در آن مشغول به فعالیت‌اند و هرکدام مسئولیت‌های مختلفی را دارا هستند. در این گروه کسی که مسئول نوشتن گزارش کار بیت کوین بوده، آمریکایی (یا فردی که در آمریکا زندگی می‌کند) است.

15 سرنخ مک آفی برای هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو

در توییت بعدی اعلام می‌کند که این روند تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که نویسنده گزارش خود را معرفی کند یا جامعه ارزهای دیجیتال بتوانند هویت او را به‌وسیله سرنخ‌های مک آفی تشخیص دهند.

حالا با توجه به توییت های مک آفی و جواب‌هایی که به سؤالات توییت وی شده، می‌توان به جمع‌بندی زیر دست یافت:

 • کسی به اسم ساتوشی وجود ندارد: در این مطلب وقتی از ساتوشی صحبت می‌کنیم، درواقع به فردی اشاره داریم که گزارش کار بیت کوین را تألیف کرده، نه فرد یا افرادی که بیت کوین را توسعه داده‌اند، نه فردی که آن را نوشته، با کاربران در تعامل است یا …
 • فردی که در آمریکا سکونت دارد این گزارش کار را نوشته است. البته در اینجا منظور از فرد همان ساتوشی‌ای است که جامعه ارزهای دیجیتال در مورد آن صحبت می‌کنند.
 • فردی که گزارش کار را نوشته مرد است.
 • ساتوشی، جان مک آفی نیست.
 • ساتوشی، «نیک سابو» نیست.
 • ساتوشی، «کریگ رایت» نیست.
 • ساتوشی، «ایلان ماسک» نیست.
 • ساتوشی سازمان جاسوسی آمریکا نیست.
 • ساتوشی یک ارگان دولتی نیست.
 • ساتوشی فرانسوی نیست.
 • ساتوشی حساب کاربری توییتر مک آفی را دنبال نمی‌کند.
 • ساتوشی همچنان به اولین کیف پول بیت کوین دسترسی دارد.
 • ساتوشی نمی‌خواهد از بازی کنار گذاشته شود.
 • ساتوشی در حال حاضر زنده است و هیچ تاثیری بر روند کار یا قیمت بیت کوین ندارد.
 • ساتوشی موی قهوه‌ای ندارد.

بازهم مثل همیشه مک آفی حرف‌های جنجالی خود را با پایانی افسانه‌ای به اتمام رساند. او در توییت آخر خود گفت:

من چطور در مورد ساتوشی می‌دانم؟ بله من الکل و مواد مخدر مصرف می‌کنم، دنبال خانم‌ها میافتم، از قانون فراری هستم و این کارهایی است که از وقتی نوزده ساله بودم انجام می‌دادم.  اما اینها نمی‌توان باعث رد این حقیقت شود که من همان فردی هستم که بزرگ‌ترین شرکت امنیتی دنیا را تأسیس کرد که جلوی هکرها را می‌گیرد. من مجبور بودم هک کردن را یاد بگیرم و من هنوز هم جان مک آفی ام.

منبع: ethereumworldnews 
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
آرمین
آرمین
5 سال قبل

اصلا فرض کنیم مشخص بشه ساتوشی ناکاموتو کیه. که چی؟
سالهاست که دنبال پیدا کردن ساتوشی هستن.
به نظر من هر کس (یا کسانی) که ساتوشی هستن دارن از این موضوع لذت می برن و ذهن جماعت بزرگی رو به سمت خودشون منعطف کردن.
به نظر شخصی من بی خیالش بشیم بهتره. (برای خودم سخته ها ? اما تلاشمو میکنم.)

دیجیتال نوت | DigitalNote
دیجیتال نوت | DigitalNote
5 سال قبل

ایشون فکر کنم از خودبزرگ بینی رنج می برند یه چیزی تو مایه های ترامپ
لطفا اظهار فضل های مسخره ـش رو توضیح ندین

باقر
باقر
5 سال قبل

دوست عزیز، مک آفی خیلی بزرگتر از اون چیزی هست که شما فکر میکنید. احتمالا شما مک آفی رو درست نمیشناسید.