آیا راه‌اندازی پروتکل رونز درآمد ماینرهای بیت کوین را بیشتر کرده است؟

آیا راه‌اندازی پروتکل رونز درآمد ماینرهای بیت کوین را بیشتر کرده است؟

هزینه‌های تراکنش، برگ برنده استخراج‌کنندگان بیت کوین هستند و به گفته نزار خان (Nazar Khan)، مدیرعامل تراولف (TeraWulf)، افزایش فعلی آن‌ها یک محرک درآمدی حیاتی برای استخراج‌کنندگان بیت کوین به شمار می‌رود.

نزار خان، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل تراولف، به کوین‌تلگراف (Cointelegraph) در مصاحبه‌ای اختصاصی گفت:

رونز (Runes) به‌طور قابل توجهی هزینه‌های تراکنش را افزایش داد، بنابراین در ۲۴ تا ۳۰ ساعت اول [پس از هاوینگ بیت کوین] شاهد افزایش قیمت هش بودیم. از آن زمان به بعد، هزینه تراکنش‌ها کاهش یافته است، اما در مقایسه با میانگین هزینه‌های سال ۲۰۲۳، همچنان بسیار بالا هستند.

بیشتر بخوانید: پروتکل رونز چیست؟ چطور از قابلیت ‌Runes شبکه بیت کوین استفاده کنیم؟

همان‌طور که بقیه پاداش بلاک بیت کوین، عرضه ثابتی دارد، هزینه‌های تراکنش به گفته خان، برگ برنده استخراج‌کنندگان بیت کوین است. افزایش هزینه‌های تراکنش پس از هاوینگ بیت کوین از ۶.۲۵ بیت کوین به ۳.۱۲۵ بیت کوین، نجات مالی قابل توجهی را برای استخراج‌کنندگان به ارمغان آورده است.

رونز؛ طناب نجاتی برای ماینرهای بیت کوین در آب‌های متلاطم بازار

کل کارمزد تراکنش‌های بیت کوین طبق داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant)، در ۲۵ آوریل ۱۰۵ بیت کوین بوده است که نسبت به اوج خود یعنی ۱۲۵۷ بیت کوین در ۲۰ آوریل (روز هاوینگ بیت کوین) کاهش یافته است. با این‌حال، هزینه‌های تراکنش همچنان در مقایسه با بیشتر سال ۲۰۲۳، بالاتر باقی مانده است. خان گفت:

به‌طور میانگین، از زمان هاوینگ، هزینه‌های تراکنش ۳۰ درصد از پاداش بلاک بیت کوین را تشکیل می‌دهند که تقریباً یک بیت کوین اضافی برای استخراج‌کنندگان به غیر از پاداش بلاک موجود است. اگر به میانگین ۳۰ درصدی [هزینه تراکنش] که طی چند روز گذشته بوده است فکر کنید، تقریباً یک بیت کوین به ازای ۳.۱۲۵ بیت کوینی که به‌عنوان پاداش بلاک صادر شده، اضافه می‌شود. بنابراین بسیار قابل توجه است.

رونز؛ طناب نجاتی برای ماینرهای بیت کوین در آب‌های متلاطم بازار

در سال ۲۰۲۳، هزینه‌های تراکنش به‌طور میانگین ۱۰ درصد از پاداش بلاک بیت کوین را تشکیل می‌داد. تراولف با فرض میانگین ۱۰ درصدی هزینه تراکنش، میانگین هزینه تولید بیت کوین پس از هاوینگ را ۳۷,۰۰۰ دلار در نظر گرفته بود.

اما به گفته خان، با میانگین بالاتر هزینه‌های تراکنش، هزینه تولید بیت کوین تراولف احتمالاً کاهش خواهد یافت که به سودآوری آن کمک می‌کند:

تا آنجایی که هزینه‌های تراکنش بالاتر از آن باشد، هزینه تولید پایین‌تری را خواهیم داشت. بنابراین با ۱۰ درصد کارمزد تراکنش، ما حتی پس از هاوینگ سودآوری بسیار خوبی خواهیم داشت.

بزرگترین شرکت‌های استخراج بیت کوین

طبق اطلاعات Companies Market Cap، شرکت ترافولف هشتمین شرکت بزرگ استخراج بیت کوین با ارزش بازار بیش از ۷۵۰ میلیون دلار است. این شرکت با وجود هاوینگ، برنامه‌هایی برای توسعه‌های بیشتر دارد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
4 هفته قبل

سلام لطفا مرا یاری فرمائید