تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازار در ۳ ماهه دوم سال به کدام سمت می‌رود؟

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازار در ۳ ماهه دوم سال به کدام سمت می‌رود؟

بیت کوین و آلت کوین‌های محبوب در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۴ شاهد رشد قابل توجهی بودند، اما ممکن است که در کوتاه مدت شاهد اصلاحاتی در بازار این دارایی‌های دیجیتال باشیم. در فصل اول سال ۲۰۲۴ دارایی‌های پرریسک و به‌تبع آن، ارزهای دیجیتال به‌طور مداوم در حال افزایش بوده‌اند و بیت کوین در این میان نزدیک به ۶۹ درصد رشد کرد.

اما سوال کلیدی اینجاست که این روند صعودی در سه‌ماهه دوم سال و هم‌زمان با رویداد هاوینگ بیت کوین نیز ادامه خواهد داشت یا زمان جمع‌آوری و ذخیره سود فرا رسیده است؟

سرمایه‌گذاران نسبت به چشم‌انداز بیت کوین برای سه‌ماهه دوم سال خوش‌بین هستند. انتظارات مرتبط با افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی برای صندوق‌های قابل معامله بورسی (ETF) بیت کوین و رویداد هاوینگ به حفظ و تقویت این احساسات صعودی کمک می‌کند.

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال؛ بازار در ۳ ماهه دوم سال به کدام سمت می‌رود؟

با این حال، معامله‌گران باید پس از مشاهده عملکرد قوی دارایی‌ها در فصل اول سال، مراقب باشند؛ زیرا هیچ چیزی همواره در یک خط مستقیم رشد نمی‌کند و بالا نمی‌رود. بازارهای صعودی با اصلاحات شدید خود شناخته می‌شود که آسیب‌های جدی به مشارکت‌کنندگان متأخر در بازار می‌زند. اما از سوی دیگر، اصلاحات عمیق پس از بازارهای صعودی فرصت طلایی و بسیار کم خطری برای خرید توسط سرمایه‌گذاران بلند مدت ایجاد می‌کند.

ما در این مطلب نگاهی به بیت کوین و آلت کوین‌های مهم بازار خواهیم داشت و با تجزیه و تحلیل چارت‌ها، سعی می‌کنیم سطوح حمایت کلیدی که باید آنها را زیرنظر داشت به شما نشان می‌دهیم.

تحلیل شاخص دلار آمریکا (DXY)

شاخص دلار آمریکا (DXY) روندی صعودی را در پیش گرفته و به محدوده مقاومت کلیدی بالای ۱۰۵ واحد رسیده است.

شیب صعودی میانگین متحرک‌ها و نزدیکی شاخص RSI به ناحیه اشباع خرید، نشان‌دهنده برتری و دست بالاتر داشتن خریداران (گاوها) است. اگر خریداران بتوانند از مقاومت ۱۰۵ واحدی عبور کنند، شاخص می‌تواند روند صعودی خود را تا سطوح ۱۰۶ و در نهایت ۱۰۷ ادامه دهد.

تحلیل تکنیکال دلار آمریکا

از سوی دیگر، چنانچه قیمت در محدوده ۱۰۵ واحدی روندی نزولی در پیش بگیرد، امکان اصلاح این شاخص تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در سطح ۱۰۴ واحدی وجود دارد. در صورتی که قیمت از این سطح میانگین متحرک نمایی بهبود یابد، احتمال افزایش مجدد آن به سطح بالاتر از ۱۰۵ واحد وجود خواهد داشت. اما اگر این شاخص از میانگین متحرک‌ها پایین‌تر برود، درهای سقوط احتمالی آن تا سطح ۱۰۲.۵۰ واحدی گشوده می‌شود.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

خریداران نتوانسته‌اند قیمت بیت کوین را از سطح ۷۱,۷۷۰ دلار فراتر ببرند و اصلاح قیمت امروز نشان می‌دهد که فروشندگان همچنان تمایلی به ترک بازار ندارند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

به احتمال زیاد معاملات فشرده بیت کوین به‌زودی آغاز خواهد شد، اما پیش‌بینی دقیق جهت این معاملات دشوار است و می‌تواند به عبور قیمت از یکی از سطوح مقاومتی یا حمایتی فعلی منجر شود. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین‌تر برود، معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است سود خود را محقق کنند و با فروش آن‌ها، قیمت بیت کوین تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در سطح ۶۲,۴۳۰ دلاری کاهش یابد.

از سوی دیگر، چنانچه قیمت صعودی شود و از محدوده ۷۱,۷۷۰ تا ۷۳,۷۷۷ دلار عبور کند، این امر سیگنال آغاز مرحله بعدی روند صعودی خواهد بود. در چنین شرایطی، بهای بیت کوین می‌تواند حرکت خود را به سمت ۸۰,۰۰۰ دلار از سر بگیرد.

بیشتر بدانید: برای خرید بیت کوین روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

اتریوم با مشکل افزایش قیمت و تثبیت آن بالاتر از سطح مقاومت ۳,۶۷۹ دلار روبه‌رو بوده که نشان می‌دهد فروشندگان در تلاش برای کسب برتری و گرفتن دست بالاتر هستند.

تحلیل تکنیکال اتریوم

فروشندگان سعی خواهند کرد از این موقعیت استفاده کنند و قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در سطح ۳,۳۸۶ دلاری بکشانند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، احتمالا حجم فروش افزایش یافته و قیمت اتریوم تا ۳,۲۵۰ دلار و سپس تا حمایت کلیدی ۳,۰۵۶ دلار سقوط خواهد کرد.

اگر فروشندگان بخواهند از این افت جلوگیری کنند، باید قیمت را به سمت سطح بالاتر از ۳,۶۷۹ دلاری هُل دهند. این امر می‌تواند راه را برای بازگشت احتمالی بهای اتر به ۴,۰۰۰ دلار باز کند. این سطح ممکن است بار دیگر به‌عنوان یک محدوده مقاومت قابل‌توجه عمل کند، اما اگر خریداران غالب شوند، قیمت اتریوم می‌تواند به ۴,۵۰۰ دلار برسد.

بیشتر بدانید: برای خرید اتریوم روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت بی‌ان‌بی (BNB)

قیمت بی‌ان‌بی در روز ۲۹ ماه مارس (۱۱ فروردین) از سطح ۶۲۰ دلار پس زده شد و در یکم آوریل (۱۳ فروردین) به سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۶۲ دلار رسید که حاکی از ذخیره سود توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت است. 

تحلیل تکنیکال BNB

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یک سطح حمایتی کلیدی محسوب می‌شود که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، چراکه شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت در زیر این سطح، می‌تواند قیمت بی‌ان‌بی را تا ۴۹۶ دلار کاهش دهد. انتظار می‌رود که خریداران به شکل هیجانی از این سطح پشتیبانی و دفاع کنند.

در طرف مقابل فرض بالا، اگر قیمت از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش کند، نشان‌دهنده حفظ احساسات مثبت بازار و ورود خریداران در ریزش‌ها است. در این صورت، خریداران تلاش دیگری برای هدایت قیمت به سطح ۶۴۵ دلاری خواهند داشت. شکسته‌شدن این سطح می‌تواند قیمت را تا ۶۹۲ دلار افزایش دهد.

بیشتر بدانید: برای خرید بی‌ان‌بی روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

سولانا یک بار دیگر در تاریخ یکم آوریل (۱۳ فروردین) سطح مقاومت ۲۰۵ دلاری را به شکل ناموفق امتحان کرد که حاکی از فروش هیجانی در بازار است.

تحلیل تکنیکال سولانا

بهای سولانا می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۱۸۰ دلاری پایین بیاید که سطح حمایت کلیدی و مورد توجهی محسوب می‌شود. چنانچه قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان‌دهنده ادامه خرید بیشتر خریداران در ریزش بازار خواهد بود. این موضوع احتمال شکستن سطح مقاومت ۲۰۵ دلاری را افزایش می‌دهد. در صورت تحقق این امر، قیمت سولانا می‌تواند روند صعودی خود را از سر گرفته و تا سطح ۲۶۷ دلار پیشروی کند. 

اما در طرف مقابل، اگر قیمت همچنان روند کاهشی خود را ادامه داده و به پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشانگر موج فروش و خروج خریداران خواهد بود. در چنین شرایطی، احتمالاً بهای سولانا تا حد میانگین متحرک ۵۰ روزه خود در ۱۴۷ دلار سقوط خواهد کرد.

بیشتر بدانید: برای خرید سولانا روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

روند نوسانی قیمت ریپل در چند روز گذشته باعث تشکیل یک الگوی مثلث متقارن شده که بیانگر بلاتکلیفی و عدم تسلط خریداران یا فروشندگان در بازار است.

تحلیل تکنیکال ریپل

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح بوده و شاخص قدرت نسبی در محدوده اندکی پایین‌تر از نقطه میانی قرار دارد که برتری خاصی را به هیچ یک از گروه‌های خریداران یا فروشندگان اعطا نمی‌کند. خریداران باید قیمت ریپل را به سمت بالای مثلث هُل دهند تا بتوان گفت روند صعودی به سمت سطح مقاومتی سرسخت ۰.۷۴ دلاری آغاز شده است.

در سناریو مقابل، چنانچه قیمت همچنان روند نزولی خود را ادامه داده و از کف مثلث پایین‌تر برود، نشان‌دهنده تلاش فروشندگان برای کسب کنترل در بازار خواهد بود. در این شرایط، حجم فروش‌ها تشدید شده و قیمت ارز دیجیتال XRP می‌تواند تا رقم ۰.۵۲ دلار سقوط کند.

بیشتر بدانید: برای خرید ریپل روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

خریداران در تلاش هستند تا سطح ۰.۱۹ دلاری را برای قیمت دوج کوین به یک سطح حمایتی تثبیت‌شده تبدیل کنند، اما در هدایت قیمت به سطوح فراتر از ۰.۲۳ دلار با مشکل روبه‌رو هستند. 

تکنیکال دوج کوین

فروشندگان نیز تلاش خواهند کرد از این وضعیت بهره برده و بهای این ارز دیجیتال را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۰.۱۸ دلاری بکشانند. در صورت تحقق این امر، حجم فروش‌ها افزایش یافته و دوج کوین ممکن است تا سطح حمایت کلیدی بعدی که همان میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه آن و معادل ۰.۱۴ دلار است، سقوط کند.

اما در طرف مقابل، چنانچه قیمت افزایش یابد و از سطح ۰.۲۳ دلاری عبور کند، نشان‌دهنده تلاش خریداران برای از سرگیری روند صعودی خواهد بود. در این شرایط، بهای دوج می‌تواند پیشروی احتمالی تا سطح ۰.۳۰ دلاری را آغاز کند که احتمالاً در آنجا بار دیگر با مقاومت فروشندگان مواجه می‌شود.

بیشتر بدانید: برای خرید دوج کوین روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

ناکامی کاردانو در عبور از سطح مقاومت ۰.۶۸ دلاری طی روزهای گذشته نشان می‌دهد که فروشندگان در سطوح بالاتری نسبت به خریداران در حال فعالیت هستند.

تحلیل تکنیکال کاردانو

فروشندگان موفق شده‌اند که قیمت کاردانو را به زیر سطح حمایت فوری ۰.۶۳ دلاری بکشانند و تلاش خواهند کرد تا روند نزولی را به سمت حمایت بحرانی ۰.۵۷ دلاری ادامه دهند. چنانچه قیمت از سطح حمایت ۰.۵۷ دلاری مجدداً جهش کند، بهای ADA ممکن است برای مدتی در محدوده نوسانی ۰.۵۷ دلار تا ۰.۶۸ دلار باقی بماند.

اما اگر قیمت از سطح حمایت بحرانی ۰.۵۷ دلاری پایین‌تر برود، الگوی سروشانه نزولی برای کاردانو تکمیل می‌شود و چنین رویدادی می‌تواند نشانگر آغاز یک اصلاح عمیق‌تر تا سطح ۰.۴۶ دلار باشد. برای بازگشت دوباره به روند صعودی، خریداران باید قیمت را به سطحی فراتر از ۰.۶۸ دلار هدایت کنند.

بیشتر بدانید: برای خرید کاردانو روی این لینک کلیک کنید

تحلیل قیمت آوالانچ (AVAX)

خریداران موفق شدند طی چند روز گذشته قیمت آوالانچ را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۳ دلار نگه دارند، اما نتوانستند یک جهش بازگشتی قوی صعودی ایجاد کنند. این نشان می‌دهد که خریداران تمایلی به انجام خریدهای هیجانی نداشته‌اند.

تحلیل تکنیکال آوالانچ

روند فروش در تاریخ یکم آوریل (۱۳ فروردین) شدت گرفت و فروشندگان توانستند قیمت آوالانچ را تا سطح حمایتی ۵۰ دلار پایین بکشانند. این سطح حمایتی یکی از مهم‌ترین سطوحی است که باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا شکست روبه‌پایین آن می‌تواند شتاب فروش را افزایش داده و بهای آوالانچ تا ۴۲ دلار سقوط کند.

در صورتی که قیمت روند صعودی به خود گیرد و از خط روند نزولی عبور کند، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل خواهد شد. در چنین شرایطی، ارز دیجیتال آوالانچ می‌تواند تا ۶۰ دلار افزایش یابد و سپس تلاش خود برای پیشروی احتمالی تا سطح مقاومت ۶۵ دلاری را آغاز کند.

بیشتر بدانید: برای خرید آوالانچ روی این لینک کلیک کنید

اگر به‌دنبال تحلیل‌های بیشتر درباره ارزهای دیجیتال مختلف هستید می‌توانید به بخش “تحلیل ارزهای دیجیتال” در وب‌سایت ارزدیجیتال مراجعه کنید. در این بخش، تحلیلگران مختلف به‌طور مستمر آخرین روندها، الگوها و نقاط کلیدی را در بازارهای مختلف بررسی کرده و به اشتراک می‌گذارند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه