معرفی ۳ ارز دیجیتال برتر در حوزه هوش مصنوعی

معرفی ۳ ارز دیجیتال برتر در حوزه هوش مصنوعی

در جهان پرشتاب و مبتنی بر فناوری امروز، دو نیروی تأثیرگذار و موج آفرین نوظهور، یعنی ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی، در حال تغییر چشم‌انداز آینده هستند. ترکیب این دو فناوری انقلابی، موجی از فرصت‌های هیجان‌انگیز و امکانات بالقوه را برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به دنیای دیجیتال به ارمغان آورده است.

در این میان، بازار ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی، با رشدی خیره‌کننده و ارزشی بیش از ۳۸ میلیارد دلار، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. سرمایه‌گذاران مشتاقانه به‌دنبال شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری منحصربه‌فرد و پرسودی هستند که این حوزه نوظهور ارائه می‌دهد.

در این گزارش، ما نگاهی به ۳ ارز دیجیتال برتر و با پتانسیل بالا در حوزه هوش مصنوعی خواهیم داشت. خواهیم دید که چگونه این ارزهای دیجیتال با بهره‌گیری از قدرت هوش مصنوعی، راه را برای تحولی شگرف در صنایع گوناگون هموار می‌کنند و چشم‌اندازی امیدوارکننده را برای سرمایه‌گذاران ترسیم می‌نمایند. پس با ما همراه باشید تا این ۳ ارز دیجیتال معروف و با پتانسیل رشد قوی را به شما معرفی کنیم.

توجه: محتوای این مطلب صرفاً جنبه اطلاع‌رسانی دارد و نباید به‌عنوان توصیه برای سرمایه‌گذاری تلقی شود. براساس اصول سرمایه‌گذاری، شما موظف هستید قبل از به خطر انداختن سرمایه، خودتان بررسی‌های کامل را داشته باشید و آگاهانه تصمیم بگیرید. اطلاعات ارائه شده در این مطلب از گزارش‌ها و تحلیل‌های برخی از تحلیلگران استخراج شده و صرفاً با هدف آگاهی‌بخشی به مخاطبان منتشر شده است؛ بنابراین، نویسنده و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی شما ندارد.

پروتکل نیر (NEAR)

پروتکل نیر، یک پلتفرم بلاک چین مقیاس پذیر و سازگار با توسعه‌دهندگان، پیشرفت‌های چشمگیری در فضای هوش مصنوعی داشته است. در زمان نگارش این مطلب، نیر با افزایش بیش از ۵ درصدی قیمت نسبت به روز گذشته به بهای ۶.۷ دلار معامله می‌شود. طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت نیر در محدوده کف ۶.۳۴ دلاری و سقف ۶.۹۸ دلاری معامله شده است که نشان حرکت صعودی قوی این ارز دیجیتال است.

پروتکل نیر

با وجود اینکه قیمت کنونی از اوج تاریخی آن یعنی ۲۰.۴۲ دلار که در ژانویه ۲۰۲۲ (دی ماه ۱۴۰۰) به ثبت رسیده، ۶۷ درصد کمتر است؛ بسیاری از سرمایه‌گذاران بر این باورند که پروتکل نیر در ماه‌ها و سال‌های آینده پتانسیل رشد قابل توجهی دارد. سرمایه‌گذاران معتقدند که تمرکز این پروژه بر روی بخش هوش مصنوعی و اکوسیستم قوی آن، نیر را در موقعیتی قرار داده که می‌تواند پیشرفت‌های زیادی داشته باشد.

معرفی ۳ ارز دیجیتال برتر در حوزه هوش مصنوعی

گفتنی است که چارت قیمتی نیر نشان‌دهنده شکست به بالای مثلث صعودی و پولبک است و در حال حاضر حجم معاملات نیز در حال رشد است. اما شاخص قدرت نسبی (RSI) وارد محدوده اشباع خرید شده است. توجه داشته باشید این تحلیل در نمودار ۴ ساعته انجام شده است؛ بنابراین ممکن است پس از رسیدن به محدوده مقاومت ۷.۱ دلاری، شاهد یک اصلاح قیمت باشیم.

خرید ارز دیجیتال نیر پروتکل

گراف (GRT)

گراف، یک پروتکل نمایه‌سازی و پرس‌وجوی غیرمتمرکز برای داده‌های بلاک چین است که توانسته خود را به‌عنوان یک بازیگر کلیدی در بازار ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی نشان دهد. در حال حاضر قیمت گراف با افزایشی بیش از ۵ درصدی نسبت به روز گذشته در محدود ۰.۲۹ دلاری قرار دارد. همچنین باید گفت که این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته در محدوده‌ای بین ۰.۲۷۸ دلار تا ۰.۲۹۹ دلار نوسان قیمت داشته است که پتانسیل این ارز دیجیتال برای نوسانات و تغییرات قابل توجه را نشان می‌دهد.

ارز دیجیتال گراف

در حالی که اوج قیمت تاریخی ۲.۸۸ دلاری گراف در روز ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ (۲۳ بهمن ۱۴۰۰) به دست آمده و در حال حاضر ممکن است با توجه افت ۸۹ درصدی بهای این ارز دیجیتال از رکورد تاریخی خود، رشد مجدد این دارایی به سطح اوج تاریخی خود بسیار دور از دسترس به‌نظر برسد؛ اما این ارز دیجیتال نشان داده است که با توجه به پروژه جاه طلبانه خود دارای پتانسیل قابل توجهی برای رشد است.

معرفی ۳ ارز دیجیتال برتر در حوزه هوش مصنوعی

گراف در برابر سطح مقاومت بحرانی ۰.۳ دلاری قرار دارد و در این شرایط ۲ سناریو می‌توان برای آن متصور بود. از یک طرف در سناریو اول، این توکن ممکن است یکی از ارزهای دیجیتال خوب در رالی بعدی باشد. در این سناریو با شکستن این سطح مقاومت و حرکت مستقیم رو به بالا از گراف مواجه خواهیم شد.

در سناریو دوم، یک حرکت نزولی به سمت سطح حمایت بین ۰.۲۳۳۰ دلار و ۰.۲۰۰۰ دلار خواهیم داشت و به دنبال آن، با آغاز رالی جدید می‌توان انتظار داشت که رکوردشکنی تاریخی جدیدی برای گراف رخ دهد. باید توجه داشت که هر ۲ این موقعیت‌ها چشم‌انداز بلندمدت دارند و کسانی که قصد خرید گراف دارند، برای تحقق احتمالی این سناریوها باید صبر کنند.

تتا نتورک (THETA)

تتا نتورک، یک پلتفرم غیرمتمرکز پخش ویدیو با تمرکز بر ارائه محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی است که در کنار نیر و گراف، یکی دیگر از کوین‌هایی است که باید در بازار ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی زیرنظر داشت. قیمت تتا در حال حاضر ۲.۳ دلار است که رشدی بیش از ۳ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌دهد.

ارز دیجیتال تتا

همچنین با وجود بهای خرید تتا نسبت به رکورد اوج قیمتی آن، یعنی ۱۵.۹۰ دلار که در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ (۲۷ فروردین ۱۴۰۰) ثبت شده کاهش ۸۵ درصدی داشته است. با وجود این افت شدید نسبت به اوج تاریخی، ارزش منحصربه‌فرد شبکه تتا و تقاضای فزاینده برای راهکار پخش ویدیو غیرمتمرکز و مبتنی بر هوش مصنوعی، این ارز دیجیتال را به یک دارایی قدرتمند و رقابتی در فضای ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی قرار داده است.

در حال حاضر ارز دیجیتال تتا در حال ارزیابی یک سطح مهم از محدوده اوردر بلاک صعودی (Bullish Order Block) است که به دلیل نقدینگی بالای آن، از اهمیت زیادی برخوردار است. مشاهدات نشان می‌دهد که قیمت تتا از یک کانال نزولی پیروی می‌کند و تاکنون در ۲ مورد به سطح مقاومت کانال برخورد کرده است.

معرفی ۳ ارز دیجیتال برتر در حوزه هوش مصنوعی

در شرایط کنونی، اگر قیمت بتواند با موفقیت بالاتر از سطح اوردر بلاک صعودی ۱.۷۸۷ دلاری، باقی بماند؛ احتمال صعود قیمت آن به سطوح بالاتر از مقاومت اصلی وجود دارد. در صورت شکسته شدن و کاهش از سطح اوردر بلاک صعودی، انتظار می‌رود از قیمت تا سطح حمایت ۱.۴۵ دلاری کاهش یابد و سپس بازگشتی صعودی در بازار را تجربه کند.

هر چند عدم موفقیت در بازپس‌گیری این سطح می‌تواند به سقوط بیشتر قیمت منجر شود. با این حال، می‌توان گفت که چشم‌انداز عمومی این ارز دیجیتال در بلند مدت صعودی است.

نتیجه گیری

با ادامه رشد بازار ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی، سرمایه‌گذاران مشتاق هستند تا دارایی‌های رقابتی اصلی در این فضا را برای کسب سود و بازدهی شناسایی کنند.

پروتکل نیر، گراف و تتا نتورک به‌عنوان ۳ کوین با پتانسیل ایجاد سودهای بسیار بزرگ ظاهر شده‌اند که هر کدام دارای ارزش منحصربه‌فرد و تمرکز بر راهکارهای کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی در بخش‌های مختلف هستند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه