هش ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید!

هش ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید!

بنا بر اطلاعات موجود در وب‌سایت بلاک چین دات‌کام (Blockchain.com)، روز گذشته، نرخ هش شبکه‌ی بیت کوین به بالاترین میزان در تاریخ خود رسید. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

طبق گزارش کوین تلگراف، این رکورد، پیش‌تر، در نیمه‌ی دوم ماه ژوئن با نرخ ۶۵.۱۹ تراهش بر ثانیه شکسته شد و از آن زمان تاکنون، به طور پیوسته افزایش پیدا کرده است.

نرخ هش (Hash rate)، تعداد محاسباتی است که یک سخت‌افزار یا شبکه می‌تواند در یک ثانیه انجام دهد. این مسئله از آن‌ جهت برای استخراج‌کنندگان با اهمیت است که با افزایش نرخ هش، شانس آنها برای حل معادلات ریاضی، بستن بلاک و دریافت پاداش بیش‌تر خواهد شد. از طرف دیگر، با بالاتر رفتن این نرخ، تعداد منابع موردنیاز برای اجرای حمله‌ی ۵۱ درصدی افزایش پیدا کرده و درنتیجه، امنیت شبکه بیش‌تر خواهد شد. 

روند نرخ هش شبکه‌ی بیت کوین از سال 2009 تا به امروز

روند نرخ هش شبکه‌ی بیت کوین از سال ۲۰۰۹ تا به امروز

یکی دیگر از تأثیرات بالاتر رفتن نرخ هش در یک شبکه، افزایش میزان مصرف انرژی است. بنا بر آخرین بررسی‌های شرکت تحقیقاتی کوین شیرز (CoinShares)، بالغ بر ۷۴.۱ درصد از عملیات‌های استخراج بیت کوین توسط انرژی‌های تجدیدپذیر صورت می‌گیرد.

به گزارش پیشین وب‌سایت خبری کوین تلگراف، دوره‌ی پس از سپتامبر ۲۰۱۸ و یا همان «زمستان ارزهای دیجیتال» را می‌توان عقب گردی برای شبکه بیت کوین دانست چراکه در آن زمان، نرخ هش شبکه بیت کوین، برای اولین بار در تاریخ با کاهش روبه‌رو شد.

ماه ژوئن نیز اعلام شد که سختی شبکه بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید. به عقیده‌ی بسیاری، افزایش رقابت میان استخراج کنندگان، ازجمله دلایل این اتفاق بوده است. 

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
بهروز منصوری
بهروز منصوری
2 سال و 11 ماه قبل

درود بر شما جامع وعالی بود با توضیحات سایت شما ماین کردن اشتباه است