پس از هاوینگ ۲۰۰ میلیون دلار بیت کوین از صرافی‌ها خارج شد

پس از هاوینگ ۲۰۰ میلیون دلار بیت کوین از صرافی‌ها خارج شد

پس از هاوینگ سوم بیت کوین که باعث کاهش پاداش استخراج در شبکه این ارز دیجیتال شد، کاربران ۲۳,۵۴۰ بیت کوین را از صرافی‌های آنلاین خارج کردند. به گفته بسیاری، این اتفاق نشان از اعتماد بالای سرمایه‌گذاران به این ارز دیجیتال دارد.

به گزارش کوین تلگراف، کاربران همچنان در حال خارج کردن سرمایه‌های خود از صرافی‌ها و پلتفرم‌های متمرکز هستند تا ارزهای خود را در کیف پول‌های خودشان نگه‌داری کنند. این در حالی است که دو ماه از سقوط شدید قیمت بیت کوین می‌گذرد و تعداد کیف پول‌های صرافی‌ها از ۲,۶۳۴,۵۷۴ به ۲,۳۳۲,۵۲۴ عدد رسیده است.

پس از هاوینگ ۲۰۰ میلیون دلار بیت کوین از صرافی‌ها خارج شد
جریان سرمایه بیت کوین به صرافی‌ها در مقایسه با قیمت و جریان ورودی به بایننس

به عقیده برخی از کارشناسان، خارج کردن سرمایه‌ها توسط کاربران را می‌توان نشانه‌ای از صعود در بازار قلمداد کرد. اگر کاربران به دنبال فروش ارزهای خود در آینده‌ای نزدیک باشند، منطقی نیست که سرمایه‌هایشان را از صرافی‌ها خارج کنند. در واقع می‌توان گفت که سرمایه‌گذاران برای حفظ امنیت سرمایه‌های خود و نگه‌داری بلندمدت، آنها را از پلتفرم‌های معاملاتی خارج می‌کنند. ۱۲ مارس (۲۲ اسفند ۹۸) و همزمان با سقوط ۵۰ درصدی بیت کوین، شاهد ورود حجم بی‌سابقه‌ای از دارایی‌ها به صرافی‌ها بودیم. در بازه‌ای ۲۴ ساعته، چیزی در حدود ۴۰ هزار واحد ارز در این صرافی‌ها وارد شد. در حال حاضر روند نزولی تغییر کرده و قیمت بیت کوین احیا شده است. کاربران هم در حال برداشت سرمایه‌ها از حساب‌هایشان در صرافی‌ها هستند.

در حال حاضر شبکه بیت کوین در سلامت کامل به سر می‌برد. از سوی دیگر، بسیاری امیدوارند تا هاوینگ بیت کوین و کاهش عرضه این ارز دیجیتال بتواند به بازار جانی دوباره ببخشد.

error in loading comments. please attention