کاهش ۷ میلیون دلاری درآمد ماینرها در صورت ثابت ماندن قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ

کاهش ۷ میلیون دلاری درآمد ماینرها در صورت ثابت ماندن قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ

حالا که سومین هاوینگ بیت کوین بیش از همیشه به ما نزدیک‌تر است، این ماینرها هستند که باید خود را برای رو به رو شدن با نصف شدن درآمدهای مستقیم خود آماده کنند. طبق آمارهای ارائه‌شده، اگر قیمت بیت کوین در سطح فعلی باقی بماند، درآمد ماینرها چیزی در حدود ۷ میلیون دلار کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش «The Block»، این کاهش درآمد که از ابتدای تولد بیت کوین پیش‌بینی شده بود، پاداش استخراج هر بلاک از شبکه بیت کوین را از ۱۲٫۵ بیت کوین به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش خواهد داد. بر اساس پیش‌بینی‌های فعلی، انتظار می‌رود سومین هاوینگ ۱۲ یا ۱۳ مه (۲۳ یا ۲۴ اردیبهشت) رخ دهد. لازم به ذکر است که این تاریخ به سرعت تولید بلاک‌ها بستگی دارد و ممکن است کمی قبل‌تر یا بعد از ارقام عنوان‌شده، رخ دهد.

لری سرمک (Larry Cermak) در یادداشت اخیر خود که روز دوشنبه منتشر کرد، ضمن ارائه نموداری از درآمد روزانه ماینرها، اظهار داشت که درآمد روزانه فعلی ماینرها ۱۳.۴ میلیون دلار است. صد البته این رقم به عوامل دیگری نظیر هزینه برق، کارگر و دیگر مخارج جاری نیز وابسته است.

این در حالی است که اگر پس از هاوینگ، قیمت‌ها در همان سطح ماقبل هاوینگ باقی بمانند، درآمد استخراج‌کنندگان به ۶٫۷ میلیون دلار در روز کاهش خواهد یافت.

کاهش ۷ میلیون دلاری درآمد ماینرها در صورت ثابت ماندن قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ
نمودار منتشرشده توسط لری سرمک

پیامدهای این کاهش درآمد بر سلامت مالی استخراج‌کنندگان کاملا محسوس خواهد بود. آن دسته از استخراج‌کنندگانی که از سخت‌افزارهایی با کارایی نه چندان قابل قبول استفاده می‌کنند، تحت فشار مضاعف قرار خواهند گرفت. شدت این فشار برای افرادی که از نوسانات شدید بازار در هفته‌های اخیر آسیب دیده‌اند، بیشتر نیز خواهد بود. از سوی دیگر، این احتمال وجود دارد که رقابت بین استخراج‌کنندگانی که اوضاع مالی آنها سر و سامان بیشتری دارد، به خصوص کسب‌وکارهایی که توانایی خرید و استفاده از تجهیزات بهینه‌تر را دارند، شدیدتر از قبل شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه