پس از هاوینگ: استخراج با دستگاه‌های قدیمی فقط با برق ارزان به‌صرفه است

پس از هاوینگ: استخراج با دستگاه‌های قدیمی فقط با برق ارزان به‌صرفه است

جانسون ژو (Johnson Xu)، مدیر ارشد بخش تحلیل شرکت توکن اینسایت (TokenInsight)، در اظهارنظر تازه خود اعلام کرده است که ماینر‌ها می‌توانند با کاهش مصرف برق، بهره‌وری دستگاه‌های خود را افزایش داده و همچنان سود کسب کنند.

به گزارش دیکریپت، ژو اظهار داشت که هاوینگ، تمام ماینر‌های نا‌کار‌آمد را از دور خارج خواهد کرد. اما او مدعی شد که راهی برای سود‌آوری این ماشین‌های پر‌مصرف، حتی پس از هاوینگ، وجود دارد و آن یافتن برق ارزان‌تر است.

کمتر از ۱۰ ساعت دیگر، تعداد بیت کوین‌هایی که ماینر‌ها در ازای تولید بلاک‌های شبکه بیت کوین دریافت می‌کنند، نصف خواهد شد. به همین علت این رویداد، هاوینگ یا «نصف شدن» نام‌گذاری شده است. این امر، درآمد ماینینگ را به نصف کاهش خواهد داد و ماینر‌ها مجبور خواهند بود برای کسب همان مقدار بیت کوین، ظرفیت خود را دو برابر یا هزینه‌هایشان را نصف کنند. برای جبران این کمبود، فارم‌های ماینینگ، ماینر‌هایی با قدرت بیشتر را به چرخه عملیاتی‌شان اضافه می‌کنند و این مسئله فشار بیشتری را برای ماینرهای ناکارآمد به همراه خواهد داشت.

ژو معتقد است که صاحبان ماینر‌های قدیمی‌تر می‌توانند با کاهش چشمگیر هزینه‌های برق و هزینه‌های جاری خود، همچنان پس از هاوینگ درآمد خود را حفظ کنند.

ژو گفت:

اگر ماینر‌ها به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های استخراج دسترسی ندارند، باید برای رقابت با سایر ماینر‌ها و جبران معایب کار با سخت‌افزار قدیمی، توجه ویژه‌ای به برق ارزان و کاهش هزینه‌ها داشته باشند.

روش‌های محدودی برای کاهش هزینه‌ی برق برای ماینر‌ها وجود دارد. بسیاری از فارم‌های استخراج در مناطقی مستقر شده‌اند که برق در آنها به شدت ارزان است. برخی نقاط چین نمونه‌ای از این نواحی با برق ارزان هستند. ژو گفت که در چین، برخی ماینر‌ها به برق ۰.۰۲ دلاری به ازای هر کیلو وات ساعت دسترسی دارند. البته نمونه‌های این چنینی زیادی وجود ندارد.

اقدامی دیگر که به صرفه‌جویی در هزینه‌ها منجر خواهد شد، انتقال ماینر‌های بیت کوین به نقاط سرد‌سیر است. در مناطق سرد‌تر، ماینر‌ها برای خنک کردن ماینر‌ها به انرژی زیادی نیاز نخواهند داشت و می‌توانند هزینه‌ی اضافی را پس‌انداز کنند.

به گفته‌ی ژو، ماینر‌هایی که به برق ارزان‌قیمت دسترسی دارند، نسبت به سایرین مزیت قابل‌توجهی دارند. چرا‌که می‌توانند برای استخراج بیت کوین به استفاده از سخت‌افزار قدیمی ادامه دهند.

اما آن‌ها تنها تا زمانی که نرخ هش کل شبکه تحت تأثیر هجوم دستگاه‌های قدرتمند‌تر، رشد چشمگیری نداشته است، می‌توانند به فعالیت ادامه دهند.

ژو ضمن ارائه پیش‌بینی بلند مدت خود از بازار استخراج گفت:

وقتی که به‌روز‌ترین دستگاه‌های استخراج، به تدریج جای دستگاه‌های فعلی را در تولید توان محاسباتی شبکه بگیرند، سخت‌افزار‌های قدیمی از رده خارج خواهند شد.

برای هر فردی که توانایی کاستن هزینه‌های جاری را نداشته باشد، تنها راه سود‌آوری، تخصیص سرمایه برای خرید دستگاه‌های جدید است. ژو گفت:

بهترین راه آماده‌سازی برای هاوینگ، به‌کار‌گیری کار‌آمد‌ترین دستگاه‌های ماینر است.

پس از هاوینگ پیش رو که در حدود ۱۰ ساعت دیگر رخ می‌دهد، پاداش استخراج بیت کوین از ۱۲.۵ واحد به ۶.۲۵ واحد کاهش خواهد یافت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
محمد مهدی
محمد مهدی
۴ سال قبل

سلام،به نظرتون ماینر f1 ارزشش رو داره که روشن باشه؟

محمد
محمد
۴ سال قبل

دستگاهای جدید کی میان