atlasarzdigital

فوری/ هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد

فوری/ هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد

با ساخته شدن بلاک شماره ۶۳۰,۰۰۰ در بلاک چین بیت کوین، هاوینگ (نصف شدن پاداش بلاک) اتفاق افتاد. به این ترتیب، از این پس به‌طور میانگین در هر ده دقیقه به جای ۱۲.۵، ۶.۲۵ واحد بیت کوین تولید خواهد شد. این سومین هاوینگ تاریخ بیت کوین است.

فوری/ هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد

اختصاصی ارزدیجیتال – از لحظاتی پیش پاداش استخراج‌کنندگانی که با قدرت پردازش سخت‌افزارهای خود به حفظ امنیت شبکه بیت کوین کمک می‌کنند، نصف شد و از ۱۲.۵ BTC به ۶.۲۵ BTC رسید. بر همین اساس، از این پس روزانه به جای ۱,۸۰۰ واحد بیت کوین، تنها ۹۰۰ واحد از این ارز دیجیتال تولید خواهد شد.

هاوینگ بیت کوین رویدادی است که به‌طور عمدی در کد این شبکه تعبیه شده است تا هر چهار سال یکبار (هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک) تورم بیت کوین را کاهش دهد و به افزایش کمیابی این «طلای دیجیتال» کمک کند. با وجود هاوینگ و طبق برآوردها، استخراج تمام بیت کوین‌ها تقریباً تا سال ۲۱۴۰ طول خواهد کشید.

این سومین هاوینگ بیت کوین در تاریخ این ارز دیجیتال است. دو هاوینگ قبلی به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ رخ داد.

در ابتدای فعالیت بیت کوین، هر ده دقیقه ۵۰ واحد بیت کوین تولید می‌شد، یا به عبارت دقیق‌تر اولین ماینری که به پاسخ معادله بلاک می‌رسید، ۵۰ بیت کوین دریافت می‌کرد. در سال ۲۰۱۲، پس از اولین هاوینگ، پاداش استخراج به ۲۵ رسید و در سال ۲۰۱۶، پس از دومین هاوینگ، پاداش استخراج به ۱۲.۵ واحد رسید. این رقم حالا به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش یافته است.

براساس یک دیدگاه رایج در میان سرمایه‌گذاران و کاربران بیت کوین، هاوینگ با نصف کردن عرضه بیت کوین‌های جدید به بازار، می‌تواند موجب رشد شدید قیمت این ارز دیجیتال شود. تاریخچه قیمت بیت کوین پس از دو هاوینگ قبلی هم این دیدگاه را تأیید می‌کند.

با این حال، طبق نظر بیشتر تحلیل‌گران، پس از هاوینگ در کوتاه‌مدت احتمالاً شاهد افت قیمت و بی‌ثباتی در شبکه و بازار بیت کوین خواهیم بود، چرا که استخراج‌کنندگانِ ضعیف‌تر از شبکه خارج می‌شوند و قدرت پردازش شبکه (به نوعی امنیت شبکه) کاهش می‌یابد. همچنین به عقیده بیشتر معامله‌گران، از آنجایی که هاوینگ یک رویداد قابل‌ پیش‌بینی است، ماه‌ها قبل از وقوعْ اثر خود را بر قیمت می‌گذارد و اگر پس از آن شاهد اصلاح قیمت باشیم، جای تعجب نیست.

هاوینگ برای استخراج‌کنندگانی که دستگاه‌های قدیمی دارند و هزینه برق بالایی را پرداخت می‌کنند، اتفاق خوبی نیست. از آنجایی که پاداش بلاک نصف می‌شود، دستگاه‌های قدرتمندتر گوی رقابت را از دستگاه‌های ضعیف می‌ربایند. دستگاه‌های ماینر قدیمی از جمله Antminer S9 که مدت‌ها به عنوان پرفروش‌ترین دستگاه‌های استخراج شناخته می‌شد، احتمالاً کنار می‌روند و فقط افرادی که برق بسیار ارزان‌قیمت برای ماینینگ دارند می‌توانند همچنان از دستگاه‌های قدیمی بهره ببرند.

بنابراین، احتمالاً بعد از هاوینگ تعداد زیادی از دستگاه‌های استخراج به دلیل عدم سوددهی خاموش شوند و نرخ هش (مجموع قدرت پردازش شبکه بیت کوین) برای مدت کوتاهی کاهش پیدا کند، تا این‌که دوباره با ورود ماینرهای جدید ثبات به شبکه بازگردد.

سختی استخراج شبکه بیت کوین مکانیزمی در شبکه بیت کوین است که با سخت‌ یا آسان‌ کردن رسیدن به پاداش بلاک، تضمین می‌کند بیت کوین‌های جدید به‌طور میانگین هر ده دقیقه یکبار تولید شوند، نه زودتر و نه دیرتر. این رقم هر ۲,۰۱۶ بلاک نسبت به نرخ هش شبکه تنظیم می‌شود. سختی استخراج بیت کوین چند روز پیش تنظیم شد و تا یک هفته (۱,۰۰۸ بلاک) بعد از هاوینگ، تنظیم نخواهد شد. بنابراین، درآمد استخراج‌کنندگان نصف می‌شود، اما تا یک هفته سختی استخراج روی همان رقمی است که پاداش دو برابر (۱۲.۵ واحد بیت کوین) بود. به همین دلیل، انتظار می‌رود که تا یک هفته شاهد طولانی شدن زمان ایجاد بلاک (به عنوان مثال هر بلاک ۲ ساعت) باشیم.

در لحظه هاوینگ، قیمت بیت کوین در صرافی بایننس ۸,۵۴۷ دلار بود و اکنون باید صبر کرد و دید که بازار چه واکنشی به این رویداد بزرگ نشان می‌دهد.

فوری/ هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد
قیمت بیت کوین در لحظه هاوینگ

با وقوع هاوینگ، سودآوری استخراج بیت کوین با دستگاه Antminer S9 با احتساب تعرفه برق مصوب دولت برای ماینینگ (میانگین صادراتی) به منفی ۲۹ دلار رسیده است.

فوری/ هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد

قیمت بیت کوین در ساعت ۰۰:۴۶ و لحظاتی پس از هاوینگ پامپ شده است.

فوری/ هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد

استخراج اولین بلاک پس از هاوینگ (بلاک شماره ۶۳۰,۰۰۱)، حدود ۴۰ دقیقه به طول انجامید.

فوری/ هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد

آخرین اخبار و تحلیل‌ها درباره هاوینگ بیت کوین را می‌توانید از برچسب «هاوینگ» دنبال کنید.

اشتراک
اطلاع از
guest
37 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ایمان
ایمان
5 ماه پیش

Half یعنی نمیه ، نصف ، و تلفظش هم هافینگ یا هَفینگ میشه (تلفظ بریتیشی و امریکایی)

مهزیار بد بخت خاک بر سر
مهزیار بد بخت خاک بر سر
5 ماه پیش

ای واای خدایااااا این هاوکینگ چه کوفتی بود دیگه. مردم کمکم کنیییید با خاک یکسان شدم. وای

مهدیه
مهدیه
5 ماه پیش

هاوکینگ نه، هاوینگ!

فرهاد
فرهاد
5 ماه پیش

مگه چی شده؟
بابا نفروش،ممکنه پایین بیاد اما تا یکسال دیگه ۱۵۰۰۰تا رو رد میکنه.

علی ترشیزی
علی ترشیزی
5 ماه پیش

با این سیستمی که دولت ترامپ ریخته و هر روز ارزش دلار پایین تر میاد در واقع قیمت بیت کوین شاید افسانه ای بالا نره ولی اطمینان داشته باشید که ارزش برابریش در مقابل دلار صد در صد بالا تر میره و این برای ما ایرانیا یک اتفاق خوبه.

مهندس برایان
مهندس برایان
5 ماه پیش

چون ریال ما در افتادن با دلار 1به 15 عمل کرده. بنابر این عکس قضیه راه نجاتیه برای ما ک از ماینر ها داخل ایران حمایت بشه و هرخونه تبدیل بشه ب 1 ماینر هر محله 1 فارم یا مزرعه. هر شهر 1 استخر.

ارمین روحانی
ارمین روحانی
5 ماه پیش

برام خیلی جالبه که دقیقا در نزدیکی قیمت تمام شده ی بیت کوین در بیشتر کشور ها با نرخ هزینه ها ایستاد من احساس میکنم که بیت کوین با تمام نوساناتی که درش موجوده به تحلیل ها و گذشته ی خودش وفاداره و دیدن 16 تا 18 کا در دراز مدت دور از ذهن نیست

عادل مدنی
عادل مدنی
5 ماه پیش

خنگهای سر کار مانده!

سید علی
سید علی
5 ماه پیش

اگر دیدگاه کوتاه مدت دارید، بروید بیت کوین کش یا sv استخراج کنید که سودش ۶۰ درصد بیشتره و حرص نخورید

عباس یه گوش
عباس یه گوش
5 ماه پیش

آقای آذر نیوار سلام
ممنون از مطالب خوبی که در اختیار دوستان قرار میدید و ، وقت میزارید برای مطالب .
آقای آذر نیوار اگر امکان داره بنده رو راهنمایی کنید برای خرید بیت کوین چون من خیلی وارد نیستم چجوری باید بیت کوین خرید البته لطف میکنید .
ممنون

اسدی
اسدی
5 ماه پیش

سلام من دارم به هرتعدادی که بخواید

فرهاد
فرهاد
5 ماه پیش

بنده با فروش بیتکوینهایم اجازه افزایش قیمت را تا ماه آینده نخواهم داد.ببینید تا پس فردا شب چطور قیمت رو پایین میارم!

افشین باباعلی
افشین باباعلی
5 ماه پیش
پاسخ  فرهاد

نکشیمون ساتوشی

محمد طرلان
محمد طرلان
5 ماه پیش
پاسخ  فرهاد

ترامپ کی بوودی

امیرصادقی
امیرصادقی
5 ماه پیش

سلام مهندس آذرنیوار یه سوال داشتم کدوم پلتفرم های خارجی برای خرید و فروش هستن که تحریم نباشیم
ممنون از سایت خوبتون

farshad
farshad
5 ماه پیش

سلام اون دوستانی که الان بیت دارن این مطلب می خوانند الان یادشون باشه سال دیگه این موقع هم یادشون بیاد الان 🙂

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه فوری/ هاوینگ بیت کوین اتفاق افتاد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
37
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x