رشد شدید استفاده از کلمه «هاوینگ» در توییتر و رسانه‌ها

رشد شدید استفاده از کلمه «هاوینگ» در توییتر و رسانه‌ها

با نزدیک شدن به هاوینگ بیت‌ کوین، این موضوع در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشته است و شاهد افزایش استفاده از کلمه «هاوینگ» در توییتر بوده‌ایم. این در حالی است که ماه فوریه (بهمن)، درخشش طلا باعث شده بود تا بیت کوین و عملکرد آن در حاشیه قرار گیرد.

به گزارش کوین تلگراف، تنها کمتر از سه هفته مانده به هاوینگ بیت کوین، تعداد توییت‌هایی با این مضمون از توییت‌هایی با محوریت ویروس کرونا پیشی گرفته است.

۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت)، شرکت تحلیل داده تای (TheTIE) داده‌هایی را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌داد هاوینگ با ۶۵۰ توییت، به نهمین ترند در توییتر تبدیل شده است که به بیت کوین مربوط می‌شود. علاوه بر این، در آن زمان ۶۹۰ توییت نیز در ارتباط با طلا و بیت کوین منتشر شده بود.

متی گرینسپن (Mati Greenspan)، تحلیلگر ارز دیجیتال در گفت‌وگو با کوین تلگراف گفت:

موضوع تاثیر منفی ویروس کرونا و وضعیت فعلی اقتصاد، به کلی اخبار مربوط به هاوینگ بیت کوین را کمرنگ کرده است.

با وجود این مسائل، هاوینگ بیت کوین روز بعد توانست با ۱,۰۵۸ توییت، به دومین ترند توییتر در حوزه بیت کوین تبدیل شود. هشتگ تریدینگ نیز با ۱,۲۲۹ توییت در رتبه اول جای گرفت. در این مدت توییت‌هایی با موضوع بیت کوین و طلا با ۶۳۴ عدد، ترند نهم توییتر (در بخش بیت کوین) بود.

به گفته شرکت لونارکراش (LunarCRUSH) که داده‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را تحلیل می‌کند، همزمان با انتشار ۸,۱۳۴ پست درباره بیت کوین در هفته گذشته، بحث‌ها در میان این ارز دیجیتال نیز با جهش گسترده‌ای همراه بود.

از طرف دیگر، شرکت تای از افزایش مداوم پوشش رسانه‌ای درباره هاوینگ بیت کوین در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) خبر داد؛ مسئله‌ای که به گفته بسیاری از افراد، یکی از عوامل افزایش توجه به این ارز دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی بوده است.

جاشوآ فرانک (Joshua Frank)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت تای، با انتشار نموداری، به بررسی حجم اشارات در مقالات منتشرشده در مورد هاوینگ، طلا و ویروس کرونا پرداخت.

هاوینگ بیت کوین در توییتر و رسانه ارز دیجیتال سروصدای زیادی به پا کرده است
میزان اشاراتی که در ماه گذشته در مقاله‌های مختلف از ویروس کرونا، هاوینگ و طلا دیده می‌شود

داده‌های این نمودار نشان می‌دهد که تعداد اشاراتی که درباره هاوینگ و طلا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ در رسانه‌ها منتشر شده است، در محدوده‌ای ثابت، متغیر بوده و در اواسط ماه ژانویه (دی)، شروع به افزایش کرده است. در ماه‌های بعدی نیز هاوینگ بیت کوین بیشتر از طلا مورد توجه قرار گرفته است و در ماه مارس، شاهد پیشی گرفتن هاوینگ از طلا بودیم. با این حال، ویروس کرونا همچنان بیشترین میزان اشارات را به خود اختصاص داده است.

البته با توجه به گفته فرانک، انتظار می‌رود در حال حاضر هاوینگ بیت کوین از کرونا نیز پیشی گرفته باشد. او در این باره عنوان کرد:

اوایل ماه مارس دیدیم که به موضوع ویروس کرونا بسیار بیشتر از هاوینگ پرداخته شده است؛ اما اخیرا با نزدیک شدن به هاوینگ، این موضوع بسیار بیشتر از ویروس کرونا در رسانه‌ها سر و صدا به پا کرده است.

علاوه بر آنچه که گفته شد، داده‌های منتشر شده شرکت تای نشان می‌دهد که تا قبل از سقوط بازار در ماه مارس، اتریوم ۲.۰ نیز پا به پای هاوینگ بیت کوین مورد توجه بوده است. در حال حاضر به نظر می‌رسد که اوضاع در حال برگشتن به حال عادی است.

هاوینگ بیت کوین در توییتر و رسانه ارز دیجیتال سروصدای زیادی به پا کرده است

همچنین مقایسه داده‌ها درباره پیام‌های منتشر شده درباره هاوینگ و شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ نشان می‌دهد که در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور ۱۳۹۸)، تعداد پیام‌ها با موضوع اتریوم ۲.۰ در رسانه‌ها از هاوینگ پیشی گرفته است و در اوایل ماه ژانویه تقریبا برابر بوده‌اند.

لازم به ذکر است شرکت تای هر ۳۵۰ میلی ثانیه به روزرسانی می‌شود و ۸۵۰ میلیون توییت در مورد ۴۵۰ ارز دیجیتال مختلف را تحلیل می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مهتاب
مهتاب
4 سال قبل

دوستان من واسه اولین بار میخوام ارز دیجیتال بخرم به نظرتون برای خرید بیت کوین الان مناسب تره یا دو سه هفته دیگه؟

مظاهر حجازی
مظاهر حجازی
4 سال قبل
پاسخ  مهتاب

نخر اصلا و همین پول رو تو بورس سرمایه گذاری کن و در عرض یکماه پولت چند برابر میشه من ۷۰ میلیون پولم رو با خرید اتریوم از دست دادم و شما دیگه این اشتباه رو نکن