نهنگ بیت کوین: هاوینگ تاکنون تاثیر خودش را گذاشته است و قیمت بیت کوین سقوط خواهد کرد!

نهنگ بیت کوین: هاوینگ تاکنون تاثیر خودش را گذاشته است و قیمت بیت کوین سقوط خواهد کرد!

بنابر ادعای یک سرمایه‌گذار دانه‌درشت بیت کوین، هاوینگ پیش‌رو تاثیر خود را پیش از این بر قیمت گذاشته است و این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین بعد از رویداد هاوینگ سقوط کند.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین کماکان در صدر فهرست ارزهای دیجیتال قرار دارد و با سومین رویداد هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بلاک که کمتر از دو هفته آینده اتفاق خواهد افتاد، سرمایه‌گذاران امیدوارند تا اوج قیمت جدیدی را تجربه کنند. این امر به علت جهش صعودی قدرتمندی است که اغلب پس از نصف شدن پاداش بلاک اتفاق می‌افتد و به عقیده بسیاری می‌تواند قیمت این دارایی دیجیتال را به رکوردی جدید برساند.

با این حال، «Joe007» که یکی از بزرگترین نهنگ‌های بیت کوین است، در ادعایی عجیب به این نکته اشاره کرد که هاوینگ، پیش از این تاثیر خود را بر قیمت بیت کوین گذاشته است و همین مسئله احتمال سقوط قیمت این ارز دیجیتال را افزایش می‌دهد.

Joe۰۰۷ با لحنی طعنه‌آمیز در توییت خود نوشت:

نه، البته که بر قیمت تاثیرگذار نبوده. دقیقا روز هاوینگ بزرگ، همه بالاخره متوجه می‌شوند که قیمت بیت کوین چقدر پایین است و همه دسته ‌دسته برای خرید بیت کوین با حقوق بیکاری‌شان هجوم می‌برند.

طبق داده‌های جدول رتبه‌بندی بیتفینکس از برترین معامله‌گران ارزهای دیجیتال، برآورد می‌شود که Joe007 مقدار زیادی بیت کوین در موقعیت شورت (فروش) داشته باشد. به عبارت دیگر، این معامله‌گر طی ماه گذشته ۱۱.۳ میلیون دلار بیت کوین فروخته است تا آنها را بعد از کاهش قیمت، مجددا خریداری کند. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین تا حدود ۷,۷۰۰ دلار رشد کرده، این نهنگ همچنان مقدار بسیار زیادی بیت کوین در موقعیت شورت قرار داده است و انتظار دارد قیمت این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت کاهش پیدا کند.

نهنگ بیت کوین: هاوینگ تاکنون تاثیر خودش را گذاشته است و قیمت بیت کوین سقوط خواهد کرد!
نهنگ‌های بیت کوین در جدول رتبه‌بندی بیتفینکس.

هاوینگ بیت کوین، فرآیندی است که میزان بیت کوین‌های تولیدشده توسط استخراج‌کنندگان را کاهش می‌دهد و هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد. این امر موجب می‌شود سود استخراج‌کنندگان یک ‌شبه به نصف کاهش یابد. در این وضعیت استخراج‌کنندگان مجبور می‌شوند خود را با تغییرات جدید وفق دهند. این امر اغلب موجب می‌شود که استخراج‌کنندگانی که بدهی‌های بالایی دارند، به ناچار از شبکه استخراج خارج شوند.

با این حال، هاوینگ رویداد غیرمنتظره‌ای برای استخراج‌کنندگان نیست. صنعت استخراج از حداقل ۱۲ ماه پیش از هاوینگ با ذخیره کلان دارایی و مذاکره با ارائه‌دهندگان انرژی، به ویژه برق، خود را برای این رویداد آماده می‌کند؛ چرا که کاهش هزینه‌ها سبب می‌شود تا کارایی این استخراج‌کنندگان بیشتر شود و بتوانند خود را با شرایط پس از هاوینگ وفق دهند.

در کوتاه‌مدت، دلیل مشخصی برای افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین صرفا به خاطر نزدیک‌شدن زمان هاوینگ وجود ندارد.

تمایل بازار به سمت فروش عمده و ارزان و عدم رشد ناگهانی قیمت در کوتاه‌مدت در دو هاوینگ قبلی، نشان می‌دهد که روایت افزایش قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ عجولانه است.

قیمت بیت کوین نیز اکنون در محدوده مقاومت چندساله خود، بین ۷,۷۰۰ تا ۸,۳۰۰ دلار قرار گرفته است. میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (MA200) نیز در حال حاضر در محدوده ۸,۰۰۰ دلار قرار دارد. این میانگین متحرک نشان‌دهنده یک نقطه عطف بلندمدت در یک دارایی یا شاخص است.

نهنگ بیت کوین: هاوینگ تاکنون تاثیر خودش را گذاشته است و قیمت بیت کوین سقوط خواهد کرد!
نمودار یک‌روزه بیت کوین بر حسب دلار

مقاومت بزرگ پیش‌رو و همچنین مجموعه‌ای از سفارش‌های کلان فروش در صرافی‌های بزرگ در محدوده ۸,۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که بیت کوین در این محدوده، در معرض خطر کاهش شدید قیمت قرار دارد.

سرمایه‌گذاران میلیاردی مانند مارک کوبان (Marc Cuban)، کارل ایکان (Carl Icahn)، و پل تودور جونز (Paul Tudor Jones) با پیش‌بینی اینکه روند نزولی گسترده‌ای در کوتاه‌مدت در انتظار بازارهای سهام است، به سرعت در حال نقد کردن سرمایه‌های خود و حفاظت از آنها هستند.

با شیوع ویروس کرونا و عدم اطمینان کشورها در مورد زمان بازگشایی اقتصادهای خود، دارایی‌های با ریسک بالا مانند قراردادهای آتیِ سهام و ارزهای دیجیتال احتمالا شاهد جهش‌هایی کوتاه‌مدت در هفته‌های آینده خواهند بود.

در سطح تکنیکال، با وجود نزدیکی هاوینگ، حفظ نکردن قیمت در یک سطح کلیدی مانند میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه، در محدوده ۸,۰۰۰ دلار، می‌تواند باعث سقوط گسترده در بازار شود؛ مسئله‌ای مشابه آنچه در می و اکتبر ۲۰۱۹ (خرداد و مرداد ۹۸) اتفاق افتاد.  

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

16 دیدگاه
میثم بازیار
میثم بازیار
۳ سال قبل

یادش بخیر چه دورانی با جو داشتیم 😂

ehsan
ehsan
۴ سال قبل

manam agar nahang bitecoin boodam ye chizi migoftam ke hame bian moft befrooshan k bekharam coin haro

۱۲۳۴
۱۲۳۴
۴ سال قبل

خواه یا نا خواه شاهد همه گیری ارز دیجیتال مثل بیت کویین خواهیم شد فعلا راه فرار دولت هاییه که توی تورم گم شدن آقای روحانی (رئیس جمهور ) هم پیشنهاد ایجاد ارز دیجیتال بین ممالک اسلامی دادندولی شاید بزودی ولی نه خیلی زود بجای سقوط پول رایج ضعیف کشورها شاهد سقوط دولت‌ها ی ضعیف باشیم چرا که یک قدرت و اهرم قوی چاپ پول از دولتها ساقط میشود

freeman
freeman
۴ سال قبل

پشت بیت کوین کی هست؟این نهنگا کیان چه هدفی دارن؟ از کجا بدونیم دستشون توی یه کاسه نیست که با بالا پایین کردن شیی که هیچ کاربردی ندارد پول مردمو بالا نکشن ؟اگه این ارز پول باشه چرا باید محدود باشه و دسته یه عده خاص و کاربرد خاصی تو مبادلات پولی نمیبینیم؟و اگه یه چیزه باارزشه ،چه ارزش قابل لمسی داره واقعا ؟ فکر نمیکنین با استفاده از تهییج افکار و طمع ورزیمون داریم بازی میخوریم؟ممنون

B. Sh
B. Sh
۴ سال قبل

سلام چرا یک خبر رو طوری تیتر میزنید که کاملا منفی باشه افزایش قیمت بیتکوین بعد از مدتها رو با یک سر تیتر مثبت تر هم میشه اعلام کرد.

فرهاد
فرهاد
۴ سال قبل

من تحلیلم اینه که از پائیز ۹۹ رشد میکن تا یه سال بعد تا ۴۰ هزار راحت میره بالا

اریو
اریو
۴ سال قبل

داره میگه چن میلیون دلار تا الان فروخته بعد شما میگین نهنگه نهنگه...داره میفروشه کم کم....تا الان 11 میلیون دلار فروخته تا تو قیمت پایین بخره....

مهدی پاپی
مهدی پاپی
۴ سال قبل

خیلی زرتنگ تشریف داره جناب نهنگ ....پس چرا بیت های خودش نمی فروشه ...تا موقع ارزونی بخره

مهریار .ب
مهریار .ب
۴ سال قبل

سلام .
خسته نباشید دوستان ارز دیجیتال
بچه ها خیلی مراقب این نهنگ joe007 باشید فقط کارش اینه توی بالا بفروشه پایین بخره تا حد ممکن ثروت خودشو با انباشت هر چه بیشتر بیتکوین بالا میبره
جالب اونجاست که این نهنگ میگه بازار بیتکوین بشدت غیر قابل پیش بینی هست ولی خودش پیش بینی می‌کنه که بیت میاد پایین تا از لحاظ روانی کاری کنه همه بفروشند و خودش بیت بیشتری رو در کف بخره . اگه راست میگه بیت بی ارزش هست و خیلی میاد پایین چرا تمام بیت کوین های خودشو الان نمیفروشه ؟منتظره بیت بشه ۱ دلار بعد سرمایه بیت خودشو بفروشه ؟ عجبا .، به هر حال امیدوارم متوجه باشید بیتکوین یک سرمایه گذاری برای آینده هست اگه به قسمتی از سرمایه و پول خودتون احتیاج ندارید بیت بخرید باز هم میگم برای خرید بیت خونه ماشین و و تمام داری خودتون رو نفرشید و از وام هم برای خرید بیت استفاده نکنین.
موفق باشید ?
معامله هاتون همیشه پر سود

امین
امین
۴ سال قبل

نهنگها چطوری چند میلیون دلار بیت کوین معامله میکنن؟چطوری شناسایی نمیشن؟