کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

کپسول هفتگی، خلاصه‌ای از حوادث و اخبار مهم هفته‌ای که گذشت را برای کاربران، مخصوصا سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال پوشش می‌دهد. هر هفته، روزهای دوشنبه شماره‌ی جدید این مجموعه منتشر خواهد شد. برای اطلاع از انتشار شماره جدید از کسپول هفتگی می‌توانید اعلانات (Notifications) سایت ارزدیجیتال را بر روی مرورگر خود را فعال کنید.

اخبار مهم هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

صرافی بیت‌استمپ ریزش ۱۵۰۰ دلاری بیت کوین را بررسی می‌کند

هفته گذشته بیت کوین با ریزشی عجیب در صرافی‌های مختلف روبرو شد. جرقه این سقوط که به نظر می‌رسید از بیت‌استمپ آغاز شده باشد، توسط سفارش فروش ۵۰۰۰ بیت کوین در قیمت ۶۲۰۰ دلار زده شد و قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال را در عرض چند دقیقه به حدود ۶۲۵۰ دلار رساند. صرافی بریتانیایی بیت‌‌استمپ اطلاعات زیادی در این باره به اشتراک نگذاشته اما آنچه مشخص است، بسته شدن ۲۵۰ میلیون دلار قرارداد موضع معاملاتی خرید در صرافی بیتمکس بوده که به سبب سفارش عجیب بیت کوین رخ داده است. به عقیده عده‌ای، این معامله‌گر بدشانس رقم فروش بیت کوین‌هایش را به جای ۸,۲۰۰ دلار، اشتباهی ۶,۲۰۰ دلار وارد کرده است.


کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بار دیگر تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین را به تاخیر انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بار دیگر تصمیم درباره پذیرفتن یا رد کردن طرح پیشنهادی ETF بیت کوین بیت‌وایز اسِت منیجمنت را به تاخیر انداخت. کمیسیون همچنین از طرف‌های علاقه‌مند درخواست کرد که دیدگاه‌های خود را درباره این موضوع اعلام کنند. در حال حاضر SEC زمان کافی برای بررسی سایر درخواست‌های صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین در اختیار دارد، اما متخصصان و سازمان‌های فعال این حوزه باور دارند که با گذشت زمان، پذیرفته شدن ETF بیت کوین حتمی خواهد بود.


بکت قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را از ماه جولای آزمایش می‌کند

بورس نهادی قراردادهای بیت کوین بَکت در نظر دارد قراردادهای آتی بیت کوین را از اوایل ماه جولای آزمایش کند. کلی لوفلر، مدیرعامل بکت، هفته گذشته در صفحه مدیوم خود نوشت که بکت در حال همکاری با شرکت مادر خود یعنی اینترکانتیننتال اکسچنج و نهادقانون‌گذاری CFTC است تا فعالیت‌هایش با قوانین فدرال سازگار باشد. بکت برای اولین بار در آگوست ۲۰۱۸ با هدف ارائه قراردادهای فیزیکی آتی بیت کوین معرفی شد.


بنیان‌گذار اتریوم: مقیاس پذیری شبکه در کمتر از دو سال ۱۰۰۰ برابر می‌شود

جوزف لوبین، از بنیان‌گذاران اتریوم، هفته گذشته در مصاحبه‌ای مدعی شد که شبکه اتریوم در کمتر از دوسال قادر خواهد بود ۱۰۰۰ برابر مقیاس‌پذیرتر از قبل شود. او همچنین درباره توسعه اتریوم۲ که نسل بعدی پلتفرم اتریوم خواهد بود و بر اساس مکانیزم اثبات سهام کار می‌کند، توضیح داد که این پروژه به ۴ فاز تقسیم خواهد شد و ۸ گروه در حال حاضر در حال توسعه کلاینت‌هایی برای زنجیره جدید هستند. مدیر کانسن‌سیس با اشاره به نگرانی‌های پیرامون اثبات سهام اظهار داشت که برای تضمین و اطمینان از دوام آن، قبل از شروع به پیاده‌سازی‌اش توسط تیم‌ها مورد تحقیق و مطالعه قرار گرفته است.


مایکروسافت از شبکه بیت کوین برای توسعه ابزار احراز هویت غیرمتمرکز خود استفاده می‌کند

بالاخره یکی از غول‌های فناوری تصمیم به استفاده از بستر بیت کوین برای ارائه ابزارهایش گرفت. مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرد که اولین زیرساخت غیرمتمرکز احراز هویت را که به صورت مستقیم بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است، راه‌اندازی می‌کند. به گفته یک منبع ناشناس، پروژه متن باز جدید مایکروسافت که یون نام دارد، اواخر امسال از شبکه آزمایشی بیت کوین بر روی شبکه اصلی آن خواهد رفت. به این ترتیب، هر فرد مشتاق فناوری می‌تواند با اجرای یک نود به این پروژه کمک کند.

برندگان و بازندگان هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین در هفته گذشته، لحظات آشفته‌ای را تجربه کردند. بیت کوین در بسیاری از صرافی‌ها ریزش قابل توجهی کرد و تا ۷,۰۰۰ دلار کاهش قیمت داشت، سپس روند صعودی به خود گرفت و تا قله قبلی خود در ۸,۲۵۰ دلار صعود کرد. در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۷۸۴۵، اتریوم به قیمت ۲۴۷ و ریپل در محدوده ۰.۴ دلار معامله می‌شوند. حجم کل بازار کریپتو نیز با ۵۰ میلیارد دلار افزایش در طول هفته گذشته به مرز ۲۶۲ میلیارد دلار رسید و هم اکنون در حدود ۲۴۴ میلیارد دلار قرار دارد.

ارزهای دیجیتالی که بیشترین سودآوری را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال اولتراکوین (ultra coin): حدود ۶۷۵ درصد
  • ارز دیجیتال آیس‌چین (icechain): حدود ۵۵۱ درصد
  • ارز دیجیتال پاور کوین (pwr coin): حدود ۴۸۷ درصد

ارزهای دیجیتالی که بیشترین ضرردهی را در این هفته داشتند:

  • ارز دیجیتال سگویت ۲اکس (segwit2x): حدود ۹۰ درصد
  • ارز دیجیتال بلاک‌پورت (blockport): حدود ۸۷ درصد
  • ارز دیجیتال شارپ پلتفرم توکن: حدود ۸۳ درصد

نقل‌قول‌های برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

 

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

امی استار، از مدیران SEC

هرچه قدر تعامل و انگیزه مردم برای مشارکت با ما بیشتر باشد، ما خوشحالتر خواهیم شد؛ چرا که ماهم علاقه‌مندیم که به یک نتیجه خوب برسیم. ما می‌خواهیم که در این بازارها نوآوری داشته باشیم. می‌خواهیم که آنجا را تغییر دهیم.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

کوین اولیری، از برنامه تلوزیونی شارک تنک

این یک ارز به دردنخور است، این چیزی است که من باور دارم. من درک می‌کنم که مردم عقاید متفاوتی دارند اما برای من مثل یک آشغال است.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

جوزف لوبین، بنیان‌گذار اتریوم

در کمتر از چند ماه، باید یک شبکه آزمایشی عملیاتی داشته باشیم و احتمالا تا پایان امسال فاز صفر اتریوم ۲ را به صورت کامل عملیاتی خواهیم کرد.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

کاترین بسانت، مدیر ارشد تکنولوژی بانک آمریکا

به نظرم موارد استفاده‌ای وجود دارد که استفاده از آن‌ها امروزه منطقی به نظر می‌رسد. باید آن‌ها را در مقیاس خدمات مالی امتحان کنیم. ما با قدرت در حال اکتشاف هستیم، ما بیشتر از هر سازمان مالی دیگری در فضای بلاک چین ثبت اختراع داریم، اما باید چیزی را امتحان کنیم که برای مشتریان و مصرف‌کنندگان ما تفاوتی ایجاد کند.


کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

رایان زاگون، مدیر روابط قانونی ریپل

بحث گسترده‌ای در واشنگتن پیرامون فناوری ۵G و اینکه توسط شرکت‌های خارجی به سخره در آمده و همچنین متکی بودن آمریکا به فناوری‌ها و اکتشافات خارجی وجود دارد. با بلاک چین و ارزهای دیجیتال، این فناوری‌ها احتمالا بخشی از آینده ما خواهند بود. این مسئله که ایالات متحده رهبر این فناوری باشد، از نظر امنیت ملی و از جنبه اقتصادی حائز اهمیت خواهد بود.

اخبار منفی هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

کریپتوپیا تعطیل می‌شود؛ هک‌های متوالی در نهایت صرافی نیوزلندی را نابود کرد

صرافی نیوزلندی کریپتوپیا که خرید و فروش در پلتفرم را به حالت تعلیق درآورده، در اطلاعیه اخیرش اعلام کرد که در حال تسویه امور و انحلال شرکت است. پس از اتمام تحقیقات پلیس درباره هک‌های اتفاق افتاده در ماه ژانویه، کریپتوپیا موفق شده بود که برای از سر گرفتن فعالیت صرافی، آن را بازگشایی کند.در جریان دو هک جداگانه بیش از ۱۶ میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال این صرافی به سرقت رفت.


سقوط صد درصدی بازار ICOها در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹

بنا بر تحقیقی که بیتمکس انجام داده، بازار عرضه اولیه سکه یا ICOها نسبت به تاریخ مشابه در سال گذشته با سقوط ۹۷ درصدی در جذب سرمایه روبرو شده است. این اتفاق پس از فروکش حباب ICOها در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ رخ داده و البته نقش صرافی‌ها را در باره نباید دست کم گرفت. عرضه اولیه صرافی‌ یا IEOها که نوع جدیدی از ICOها محسوب می‌شوند و در بستر یک صرافی راه‌اندازی می‌گردد، به موضوع داغ این روزها تبدیل شده‌اند. براساس گزارش دیگری که توسط ICO bench منتشر شده، حجم سرمایه‌های جذب‌شده در سه ماهه نخست، چیزی در حدود یک میلیارد دلار عنوان‌شده که نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸، نیم میلیارد دلار کمتر است.


نتایج یک تحقیق: تنها ۳۷۶ نفر مالک یک سوم کل اتریوم‌ها هستند

براساس گزارش جدیدی که چین‌الیسیس منتشر کرده، مالکیت یک سوم کل اتریوم‌ها تنها در اختیار ۳۷۶ نفر قرار دارد. انتشار این گزارش نگرانی‌هایی درباره نحوه توزیع ثروت و تمرکز آن در پلتفرم اتریوم به وجود آورده است. همچنین در این گزارش آمده که نهنگ‌های اتریوم بر خلاف باور عمومی، تاثیر قابل توجهی بر روی قیمت‌ها ندارند اما ورود آن‌ها به بازار و فروش‌های عمده آن‌ها می‌تواند نوسانات زیادی در بازار به وجود آورد.


اقدام مشکوک لوکال بیت کوینز در برابر کاربران ایرانی

پلتفرم خرید و فروش لوکال بیت کوینز، اواخر هفته گذشته در اقدامی سوال‌برانگیز اقدام به مسدود کردن آی‌پی‌های ایران کرد تا کاربران ایرانی قادر به استفاده از خدمات این سایت نباشند. قسمت تعجب برانگیز ماجرا، برقرار بودن معاملات بین خریداران و فروشندگان ایرانی بود که از این نظر می‌توان آن را یک اقدام اولیه برای جلوگیری از ورود ایرانیان به این پلتفرم دانست. صرافی لوکال بیت کوینز در فنلاند قرار دارد و اخیرا این کشور قضیه قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را با جدیت هر چه تمام دنبال می‌کند.

اخبار مثبت هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

غول صنعت برق جهان از شبکه اتریوم استفاده می‌کند

یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه برق قصد دارد به منظور اجرای یک برنامه آزمایشی با یکی از اپلیکیشین‌های مبتنی بر اتریوم به نام iExec کار کند. EDF در حوزه خود ۵مین شرکت بزرگ دنیاست که ارزش بازار آن به حدود ۳۳ میلیارد دلار می‌رسد. برنامه غیرمتمرکز iExec که بیش از یک دهه از آغاز کارهای تحقیقاتی‌اش می‌گذرد، از جمله قدیمی‌ترین اپلیکیشن هایی است که از سال ۲۰۱۶ بر روی شبکه اتریوم فعال است و خدماتی با محوریت پردازش ابری در بستر بلاک چین به کاربران ارائه می‌کند.


سامسونگ از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در سری گلکسی استفاده می‌کند

غول فناوری کره‌ای در حال برنامه‌ریزی است تا از قابلیت ارزهای دیجیتال و بلاک چین در سایر گوشی‌های سری گلکسی استفاده کند. به دنبال رونمایی از قابلیت‌های بلاک چین و ارز دیجیتال در گلکسی اس۱۰، سامسونگ اعلام کرد که در حال توسعه شبکه بلاک چین خود بر مبنای پلتفرم اتریوم است و همچنین ممکن است در آینده توکن دیجیتالی خود با نام سامسونگ کوین (Samsung Coin) را عرضه کند.


نشانه‌های مقبولیت بیت کوین/ ۷۳۰ هزار آدرس، مالک بیش از یک بیت کوین

آمار نشان می‌دهد، تعداد آدرس‌هایی که بیش از یک بیت کوین دارند، از سال ۲۰۰۹ به صورت مداوم در حال افزایش بوده است. این افزایش به گفته مجری برنامه تلویزیونی کریپتو تریر از شبکه CNBC نشان دهنده آن است که سازمان‌ها و شرکت‌ها مختلف در حال ورود به دنیای ارزهای دیجیتال هستند.


امکان ارسال ارزهای دیجیتال در واتس‌اپ فراهم شد

کاربران واتس‌اپ از این پس قادر خواهند بود که ارزهای دیجیتال بیت کوین و لایت کوین را در این پیام‌رسان به یکدیگر ارسال کنند. این قابلیت که به وسیله سرویس Lite.Im ارائه می‌شود، انتقال ارزهای دیجیتال را برای عموم مردم ممکن خواهد ساخت. زولو ریپابلیک پلتفرم پیام‌رسان ارز دیجیتالش یعنی Lite.Im را در هفته جاری معرفی کرد که روشی آسان برای انتقال و دریافت بیت کوین از طریق واتس‌اپ است.

مقالات برگزیده هفته

کپسول هفتگی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال – شماره هفدهم – هفته چهارم اردیبهشت ۹۸

چگونه از شاخص RSI در تحلیل تکنیکال استفاده کنیم؟

خطوط عجیب‌وغریب نمودارهای قیمتی و اندیکاتورهای گیج‌کننده‌ای که تحلیلگران برای پیش‌بینی قیمت از آن‌ها استفاده می‌کنند، برای تازه‌واران دنیای ترید اذیت‌کننده است. در این مقاله به آموزش کاربردهای یکی از مهمترین اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال یعنی RSI پرداخته شده است.


سایز بلاک بیت کوین: آیا کم‌تر شدن بهتر است؟

بین عده‌ زیادی از توسعه‌دهندگان در سال‌های ۲۰۱۷ و ماقبل آن جنگ بزرگی در جریان بود؛ نبرد سایز بلاک. بسیاری از آن‌ها صحبت‌های ساتوشی را برای استناد به افزایش سایز بلاک ملاک قرار می‌دادند، اما در مقابل توسعه‌دهندگان دیگری این امر را عامل برهم زدن تمرکززدایی بیت کوین می‌دانستند. در هیاهوی به آرامش رسیده این نبردها در سال گذشته، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین  ایده کاهش سایز بلاک‌ها را مطرح کرد. چرا چنین ایده‌ای مطرح شد و هدف از آن چه بود؟ در این مقاله ایده کوچکتر شدن سایز بلاک‌ها زیر ذره بین رفته است.


نحوه تشخیص حجم معاملات تقلبی در صرافی‌ها

آیا در صرافی به خرید و فروش می‌پردازید که به واقعی بودن حجم معاملاتش شک دارید؟ نقدینگی یک صرافی عامل مهمی برای انتخاب آن است و حجم معاملات جعلی می‌تواند شما را در انتخاب یک صرافی به اشتباه بیاندازد. پارامترهای زیادی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید جعلی یا واقعی بودن معاملات یک صرافی را مشخص کنید. در این مقاله به معرفی و نحوه استفاده از این پارامترها اشاره شده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه