سامسونگ از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در سری گلکسی استفاده می‌کند

سامسونگ از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در سری گلکسی استفاده می‌کند

غول کره‌ای محصولات الکترونیکی، سامسونگ، در حال برنامه‌ریزی است تا قابلیت‌های ارز دیجیتال و بلاک چین را بر روی دیگر گوشی‌های سری گلکسی نیز ارائه دهد. به نقل از کوین‌‌دسک و به گزارش بیزینس کوریا (Business Korea) در روز سه شنبه (۲۴ اردیبهشت)، با توجه به خبری که از جانب سامسونگ منتشر شد، گزارش داد که این شرکت قصد دارد امکان دسترسی به برنامه کیف‌پول دیجیتالی خود را حتی بر روی مدل‌های پایین‌رده هم فراهم آورد و قابلیت‌ها و ویژگی‌های ارز دیجیتال را در حوزه‌ وسیع‌تری از محصولاتش گسترش دهد. چا ون چئول (Chae Won-cheol)، مدیر ارشد تیم استراتژی محصولات در بخش تجارت بی‌سیم سامسونگ، اظهار داشت:

ما با گسترش تدریجی تعداد مدل گلکسی‌هایی که از توابع و فعالیت‌های بلاک چینی پشتیبانی می‌کنند، موانع بر سر راه تجربه‌های جدید را از میان بر خواهیم داشت. همچنین، ما پس از کره، ایالات متحده و کانادا، تعداد کشورهای هدف جهت ارائه خدمات را گسترش خواهیم داد.

کیف پول بلاک چین سامسونگ، در حال حاضر تنها بر روی پرچم‌دار آن، گلکسی اس۱۰، که به تازگی وارد بازار شده، در دسترس است. سامسونگ از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال در سری گلکسی استفاده می‌کند از دیگر قابلیت‌های بلاک چینی این تلفن همراه هوشمند می‌توان به امضای دیجیتالی و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) اشاره کرد، که با توجه به این گزارش به نظر می‌رسد که ممکن است این قابلیت‌ها بر روی دیگر محصولات سری گلکسی نیز اضافه شود. بیزینس کوریا در گزارش خود گفت که سامسونگ در حال مذاکره با شرکت‌های مخابراتی مانند اس‌کی تلکام (SK Telecom) و کی‌تی کورپوریشن‌ (KT Corporation) در رابطه با احتمال همکاری بر روی ابزارهای احراز هویت دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین و دیگر نوآوری‌هاست. سامسونگ طی ماه‌های اخیر هر روز بیشتر و بیشتر در دریای عمیق بلاک چین فرو می‌رود. به دنبال رونمایی از قابلیت‌های بلاک چین و ارز دیجیتال گوشی‌های گلکسی اس۱۰، سامسونگ اعلام کرد که در حال توسعه شبکه بلاک چین خود بر مبنای پلتفرم اتریوم است و همچنین ممکن است در آینده توکن دیجیتالی خود با نام سامسونگ کوین (Samsung Coin) را عرضه کند. سامسونگ همچنین قصد دارد که فناوری بلاک چین را بر بسته‌های راه‌حل‌ فناوری اطلاعات سازمانی خود بیافزاید. این شرکت بزرگ فناوری، اخیرا حدود ۳ میلیون دلار بر روی استارتاپ کیف پول ارز دیجیتال لجر (Ledger) سرمایه‌گذاری کرده است. با توجه به کاربران زیاد گوشی‌های سامسونگ، این حرکت غول کره‌ای می‌تواند برای پذیرش ارزهای دیجیتال اتفاقی مثبت باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
رضا
رضا
۵ سال قبل

من همیشه به همه میگم این سامسونگ عشقه... رو دستش کمپانی نیومده.. دیدین گفتم...؟ درود به شرفشون . حرف نداره این سامسونگ...