مخابرات هند از بلاک چین برای جلوگیری از اسپم استفاده خواهد کرد

مخابرات هند از بلاک چین برای جلوگیری از اسپم استفاده خواهد کرد

سازمان «تنظیم مقررات مخابراتی هند (TRAI)» در راستای منع ارسال پیامک های تبلیغاتی و تماس های تلفنی اسپم از بلاک چین استفاده خواهد کرد. به نقل از منابع خبری هند؛ مخابرات این کشور برای اولین بار در مقابله با مشکل پیامک ها و تماس های ناخواسته تله مارکتینگ از بلاک چین استفاده خواهد کرد. روز سه شنبه پیش نویس این دستورالعمل صادر شد. به گفته مقام مسئول مربوطه، دسامبر سال قبل آمار مشترکین این سازمان به رکورد ۱.۱۹ میلیارد نفری رسیده است. سازمان TRAI قصد دارد با کمک فناوری بلاک چین اطلاعات تماس میلیون ها کاربر را رمزنگاری و امن کند. در این صورت اطلاعات تماس کاربران تنها در اختیار تله مارکت های ثبت شده قرار خواهد گرفت؛ آن هم در شرایط ویژه و خاص. مخابرات هند از بلاک چین برای جلوگیری از اسپم استفاده خواهد کرد رام سواک شارما، رئیس هیئت‌مدیره TRAI ضمن اشاره به شکست های قبلی سازمان در جلوگیری از تماس های اسپم تله مارکتینگ عنوان کرد:

این مشکل تنها مختص به کشور هند نبوده و جهانی است.

وی در ادامه صحبت های خود گفت:

سازمان TRAI برای منظور رفع این مشکل و ایجاد یک چهارچوب قانونی در خصوص استفاده از فناوری بلاک چین، با اپراتورهای مخابرات و سایر شرکت ها همکاری خواهد کرد.

شارما در صحبت های خود به صدور پیش نویس دستورالعمل ها اشاره کرد:

بلاک چین از دو مساله مراقبت خواهد کرد: – ثبت امن و صحیح اطلاعات. – عدم دسترسی عموم به جزئیات اطلاعات تماس افراد. دسترسی به این اطلاعات محرمانه بوده و برای عموم آزاد نخواهد بود، مگر برای خدمات رسان ها.

به گفته رئیس هیئت مدیره سازمان تنظیم مقررات مخابراتی در هند، TRAI اولین سازمانی است که تصمیم به اجرای چنین مقرراتی گرفته است. شایان ذکر است که طبق لایحه مذکور، کسب اجازه مشترکین پیش از دریافت هر گونه تمام و پیامک تبلیغاتی ضروری است. همچنین، طبق این دستورالعمل ها کاربران مجازند هر زمان که بخواهند در رضایت خود تجدید نظر کرده و درخواست مربوطه را لغو کنند. ثبت درخواست مشتری در سیستم opt-out کنونی، یک هفته زمان می برد. دستور العمل opt-out، در واقع همان در خواست لغو دریافت کالا، اطلاعات یا پیام بازاریابی است. شارما در صحبت های خود متذکر شده است که با فناوری بلاک چین دستور لغو دریافت تماس ها و پیامک های این چنینی بلافاصله اجرا خواهد شد. مخابرات هند از بلاک چین برای جلوگیری از اسپم استفاده خواهد کرد علاوه بر آن با هدف جلب رضایت مشتری از اطلاعات، کلیه تماس های برقرار شده میان شرکت های تله مارکتینگ و مشترکین در دفتر کل بلاک چین ثبت می شود. این لایحه برای حفظ امنیت رضایت مشتری در مقابل سوءاستفاده تماس های ناخواسته و مکرر، دستورالعمل هایی را پیشنهاد کرده است. چهارچوب پیشنهادی مذکور در مرحله اول در یک جعبه شنی (sandbox) رگولاتوری به اجرا در می‌آید. جعبه شنی معمولا منابعی را به صورت کنترل شده در اختیار برنامه مهمان قرار می‌دهد. کاربران می توانند برای تست راه حل پیشنهاد شده، در این محیط به صورت آزمایشی اقدام به ثبت درخواست های اجازه، و لغو دریافت تماس های تله مارکتینگ کنند. طرح نظر در خصوص این لایحه قانونی تا تاریخ ۱۱ ژوئن مجاز خواهد بود.

منبع: ccn
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه