سیتی بانک هند خرید ارزهای دیجیتالی را به وسیله کارت‌های خود ممنوع کرد

سیتی بانک هند خرید ارزهای دیجیتالی را به وسیله کارت‌های خود ممنوع کرد

«سیتی بانک» هندوستان را می‌توان تا به اینجا آخرین بانکی دانست که مشتری‌های خود را خرید ارزهای دیجیتالی با کارت‌های اعتباری صادرشده از جانب این بانک منع می‌کند؛ اما نقطه تمایز این اقدام با سایر اقدامات مشابه توسط بانک‌های دیگر را می‌توان، ممنوعیت اضافی برای خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های نقدی این بانک دانست. در ادامه با ارز دیجیتال همراه باشید.

به نقل از «کوارتز ایندیا»، طی اعلام رسمی سیتی بانک هندوستان، تمامی عملیات‌های خرید ارزهای دیجیتالی به وسیله کارت اعتباری و کارت‌های نقدی این بانک برای کاربران ممنوع است. در این اعلامیه آمده:

با وجود نگرانی‌های درون و برون‌مرزی در بانک‌هایی ازجمله «ریورس بانک» در مورد پتانسیل‌های اقتصادی، مالی، قانونی، امنیت کاربران و امنیت در حوزه مسائل بانکی و خطرات موجود در حوزه ارزهای دیجیتالی و به‌ویژه بیت کوین، سیتی بانک هندوستان تصمیم گرفته تا تمامی خرید و تبادلات به منظور دسترسی به ارزهای دیجیتالی را در مورد کارتهای اعتباری و نقدی خود را برای مشتری‌هایش ممنوه کند. 

شعبه هندوستان سیتی بانک، جزو گروه‌های بانکی سیتی است که هفته گذشته اعلام کرد که بیشتر شعبه‌های این بانک از خرید و فروش ارزهای دیجیتالی به وسیله کارت‌های اعتباری منع شده‌اند. از همین رو شعب مختلف سیتی بانک نیز به‌صف بانک‌هایی همچون «جی پی مورگان» و «بانک آمریکا» در ممنوعیت و فروش ارزهای دیجیتالی به‌وسیله کارت‌های خود، پیوست. پیش‌تر نیز شاهد تصمیماتی مشابه در مورد بانک‌های «لویدز» و «ورجن مانی» بودیم.

دولت هند نیز در آخرین اظهارنظر خود از خطرات حوزه ارزهای دیجیتالی گفته تا جایی که وزیر اقتصاد این کشور بیت کوین را یک طرح پانزی خوانده بود اما بانکهای هند رویکردهای مثبت‌تری را در این زمینه داشته و دارند. هند در چند ماه گذشته منشأ بسیاری از نا آرامی های بازار کریپتو بوده؛ اواسط ژانویه بود که بسیاری از بانک‌های هندی حساب‌های صرافی‌های ارزهای دیجیتالی در این کشور بستند یا مسدود نمودند. اول فوریه نیز برداشت‌ها و تفسیرهای نا مناسب از صحبت‌های وزیر اقتصاد در مورد قانون‌گذاری ارزهای دیجیتالی موجب شد تا بازار با تلاطم و کاهش قیمت روبه‌رو گردد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
منdd
منdd
۶ سال قبل

تو هند فقط رشوه خواری قانونه

فرهاد
فرهاد
۶ سال قبل

هر کاری میخاین بکنین،بیت کوین زنده میمونه