سیگنال ارز دیجیتال چیست؟ آموزش کامل خواندن و استفاده

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟ آموزش کامل خواندن و استفاده

این امر بر هیچ‌کدام از ما پوشیده نیست که معاملات ارزهای دیجیتال می‌توانند مانند شمشیری دولبه، یک سرمایه‌گذاری پرسود و در‌عین‌حال یک فعالیت مالی با ریسک بالا باشد. بااین‌اوصاف بسیاری از معامله‌گران برای تصمیمات تجاری و سرمایه‌گذاری خود و کاهش خطرات بالقوه برای سرمایه‌های خود، به سیگنال‌ ارز دیجیتال متکی هستند.

سیگنال‌های ارزهای دیجیتال، اطلاعات ارزشمندی در مورد زمان خریدو‌فروش یا نگهداری یک ارز دیجیتال خاص ارائه می‌دهند. اما این سیگنال‌ها دقیقاً چه هستند و معامله‌گران چگونه می‌توانند به‌طور مؤثری از آن‌ها استفاده کنند؟ در این مقاله اصول اولیه بهره‌گیری از سیگنال‌های ارز دیجیتال را بررسی کرده و فهرستی از بهترین کانال‌ها و گروه‌ها را برای پیوستن به شما ارائه می‌دهیم.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال (Crypto Signals) در بیانی ساده، توصیه‌های معاملاتی هستند که عمدتاً توسط یک تحلیل‌گر یا گروهی از تحلیل‌گران و با استفاده از سبک‌های مختلف تحلیل بازار مانند تحلیل تکنیکال و بنیادی، برای شناسایی معاملات سودآور بالقوه در بازار ارزهای دیجیتال منتشر می‌شوند.

این سیگنال‌ها اطلاعات خاصی را در مورد زمان ورود یا خروج از معامله، جزئیات مربوط به دارایی موردمعامله، قیمت ورود یا خروج و سطوح حد ضرر ارائه می‌دهند.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال معمولاً از طریق کانال‌ در پیام‌رسان‌های مختلفی مانند تلگرام، دیسکورد یا ایمیل منتشر می‌شوند. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران از سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال برای به‌دست آوردن مزیت رقابتی در بازار استفاده کرده که به آنها کمک می‌کند تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه‌تری بگیرند.

هدف از سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال‌های ارز دیجیتال به کاربران در تصمیم‌گیری‌های معاملاتی در این بازار پرنوسان کمک می‌کنند. سیگنال‌ ارز دیجیتال به معامله‌گران کمک می‌کند تا فرصت‌های بالقوه خرید یا فروش را بر اساس عوامل مختلفی مانند روندها در بازار، الگوها، عناصر مختلف تأثیرگذار بر قیمت و اطلاعات تاریخی شناسایی کنند.

اجزای یک سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال‌های ارز دیجیتال معمولاً شامل اطلاعاتی از قبیل موارد زیر هستند:

 • نام جفت ارزها (Pair): نام در واقع به نماد جفت ارزهایی اشاره دارد که قرار است در بازار آن‌ها معامله کنید، به عنوان مثال، بیت کوین به تتر (BTC/USD) یا اتر به بیت کوین (ETH/BTC). شناخت جفت ارزی که معامله می‌کنید، امری بسیار مهم است؛ زیرا هر جفت ارز دارای نوسانات و نقدینگی خاص خود است.
 • نوع‌ معامله (Action): معامله یا به‌اصطلاح اکشن (عمل) یعنی کاری که باید انجام دهید. عمل یعنی خریدیافروش یک ارز دیجیتال. سیگنال خرید نشان می‌دهد که انتظار می‌رود قیمت ارز دیجیتال افزایش یابد، درحالی‌که سیگنال فروش نشان می‌دهد که انتظار کاهش قیمت وجود دارد.
 • قیمت ورودی (Entry Price): این قیمت، سطحی است که باید ارز دیجیتال را در آن نقطه بخرید یا بفروشید (فروش استقراضی) که اغلب توسط ارائه‌دهندگان سیگنال و با استفاده از تحلیل تکنیکال و شاخص‌های موجود در بازار تعیین می‌شود.
 • ذخیره‌سود (Take Profit): این سطح قیمتی، هدفی است که باید ارز دیجیتال خود را در آن نقطه بفروشید تا به سود برسید. تعیین این سطح برای ذخیرهٔ سود قبل از معکوس‌شدن روند بازار امری کلیدی و ضروری است.
 • حدضرر (Stop Loss): این سطح، قیمتی است که باید ارزهای دیجیتال شما در آن به فروش برسند تا در صورت معکوس‌شدن بازار، ضرر خود را به حداقل برسانید. تعیین این سطح برای محدودکردن ضررها در صورت تغییرات نامطلوب بازار بسیار مهم است.

انواع سیگنال ارز دیجیتال

انواع مختلفی از سیگنال‌های معاملاتی وجود دارد که هرکدام ویژگی‌ها و مزایای خود را دارند؛ این انواع مختلف به شرح زیر هستد:

 • غیرخودکار و خودکار: با سیگنال‌های غیرخودکار، تحلیل‌گران انسانی زمانی را صرف اعمال مهارت‌های تکنیکالی خود روی نمودار می‌کنند و سپس سیگنال معاملاتی خود را منتشر می‌کنند. در طرف مقابل سیگنال‌های معاملاتی خودکار توسط الگوریتم‌ها و ربات‌های ترید تولید و منتشر می‌شوند. سیگنال‌های دستی اغلب دقیق‌تر در نظر گرفته می‌شوند، زیرا عنصری انسانی، مانند احساسات بازار را در نظر می‌گیرد. بااین‌حال نرخ تولید سیگنال‌های خودکار سریع‌تر بوده و می‌توانند حجم بیشتری از داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنند.
 • اشتراکی و رایگان: برخی از سیگنال‌های معاملاتی به‌صورت رایگان دردسترس هستند، درحالی‌که برخی دیگر نیاز به خرید اشتراک دارند. سیگنال‌های رایگان برای مبتدیان یا کسانی که بودجهٔ محدودی دارند، گزینه خوبی است. بااین‌حال، سیگنال‌های اشتراکی اغلب تجزیه‌وتحلیل جامع‌تر و با دقتی بالاتر ارائه می‌دهند.
 • ورود و خروج: سیگنال‌های ورود نشان می‌دهد که چه زمانی، فرصت مناسبی برای ورود به بازار یک ارز دیجیتال است، در‌حالی‌که سیگنال‌های خروج نشان می‌دهد که چه زمانی برای خروج از بازار مناسب است.
سیگنال ارز دیجیتال چیست؟
سیگنال‌های ورود و خروج، فرصت‌های ورود به بازار یا خروج از آن را هشدار می‌دهند.

مزایای سیگنال در بازار ارزهای دیجیتال

شاید مزیت اصلی سیگنال در بازار ارزهای دیجیتال این باشد که بینش‌های به‌موقعی از وضعیت بازار و معاملات ارائه داده و معامله‌گران را قادر می‌سازد تا از فرصت‌های بالقوهٔ بازار بی‌وقفه بهره ببرند.

برای مبتدیان، سیگنال‌ها الگوهای پیچیده بازار را از ابهام خارج کرده و نقشهٔ راه واضح‌تری برای نقاط ورودوخروج ارائه می‌دهد. معامله‌گران پیشرفته نیز از سیگنال‌ها به عنوان داده‌های تکمیلی برای استراتژی‌های خود سود برده و فرآیند تصمیم‌گیری خود را اصلاح می‌کنند.

سیگنال‌های خودکار، به‌ویژه، مجموعه داده‌های وسیعی را به سرعت پردازش می‌کند و اطلاعاتی را ارائه می‌دهد که در تحلیل دستی ممکن است نادیده گرفته شود. علاوه بر این، گنجاندن نقاط حد ضرر و حد سود در سیگنال‌ها، معامله‌گران را به رویکردی ساختاریافته مجهز می‌کند و به مدیریت ریسک‌ و بهینه‌سازی بازده کمک می‌کند و در عین حال باعث صرفه‌جویی در زمان گرانبها و تلاش می‌شود.

ریسک‌های سیگنال ارز دیجیتال

درعین‌حال که می‌دانیم سیگنال‌های ارز دیجیتال راهنمایی‌های ارزشمندی ارائه می‌دهد، اما باید توجه داشت که این سیگنال‌ها هیچگاه بدون‌خطر نیستند.

هیچ سیگنالی، صرف‌نظر از منبع آن، به‌‌دلیل ماهیت بی‌ثبات بازار ارزهای دیجیتال، نمی‌تواند بازدهی صددرصدی را تضمین کند. تکیهٔ صرف به این سیگنال‌ها بدون تحقیق شخصی می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری‌های ناآگاهانه شود.

به‌علاوه، برخی از عوامل مخرب و کلاهبردار ممکن است سیگنال‌های گمراه‌کننده‌ای را برای دستکاری قیمت دارایی‌ها منتشر کنند که این شکل از کلاهبرداری معمولاً به‌نام طرح‌های پامپ و دامپ (Pump& Dump) نامیده می‌شود.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

علاوه‌براین سیگنال‌های خودکار علی‌رغم دقت الگوریتمی‌شان، ممکن است رویدادهای دنیای واقعی را که می‌تواند بر بازار تأثیر بگذارد، از قلم بیاندازند. بنابراین باید متوجه این موضوع باشیم که در‌حالی‌که سیگنال‌ها ابزارهای سودمندی هستند، باید با عواملی مانند دقت بالا، آگاهی از بازار و درک روشنی از استراتژی مدیریت ریسک برای کسب نتایج بهینه ترکیب شوند.

چگونه از سیگنال ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

استفاده از سیگنال های معاملاتی ارز دیجیتال مراحل نسبتاً ساده‌ای دارد. این مراحل به‌ترتیب عبارت‌اند از:

 1. یک ارائه‌دهنده قابل‌اعتماد سیگنال انتخاب کنید: اولین قدم انتخاب یک ارائه‌دهنده سیگنال قابل‌اعتماد است. همان‌طور هم که گفتیم، چندین ارائه‌دهنده سیگنال وجود دارد که به‌صورت رایگان یا اشتراکی این سیگنال‌ها را در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر می‌کنند. انتخاب ارائه‌دهنده‌ای با‌سابقه، اثبات‌شده و قابل‌اعتماد در این مرحله بسیار ضروری است.
 2. سیگنال ها را دریافت کنید: هنگامی‌که یک ارائه‌دهنده سیگنال را انتخاب کردید، شروع به دریافت سیگنال‌ها خواهید کرد. این سیگنال‌ها را می‌توان از طریق مجاری و کانال‌های مختلفی از جمله ایمیل، پیامک، پست شبکه‌های اجتماعی یا بر روی یک اپلیکیشن اختصاصی دریافت کرد.
 3. سیگنال‌ها را تجزیه‌و‌تحلیل کنید: قبل از اقدام به معامله با یک سیگنال، ضروری است که آن را به‌طور کامل تجزیه‌وتحلیل کنید. مطمئن شوید که سیگنال و دلایل این هشدار معاملاتی را درک کرده‌اید. برخی از ارائه‌دهندگان سیگنال، تجزیه‌وتحلیل دقیق و استدلال‌های محکمی را پشت سیگنال‌های خود ارائه می‌دهند، درحالی‌که برخی دیگر فقط اطلاعات اولیه‌ای مانند نقاط ورود یا خروج، نام جفت ارز و گاهی حجم یا میزان اهرم را نیز مشخص می‌کنند.
 4. بر روی سیگنال‌ها اقدام معاملاتی انجام دهید: هنگامی که سیگنال را تجزیه‌وتحلیل کردید و از تصمیم خود مطمئن شدید، می‌توانید با انجام معامله بر اساس آن وارد بازار شوید.
 5. بر معامله نظارت کنید: پس از انجام معامله، نظارت دقیق بر آن ضروری است. مطمئن شوید که حدود ضرر و ذخیرهٔ سود خود را به‌درستی تنظیم کرده‌اید.

چگونه سیگنا‌ل‌ ارز دیجیتال معتبر را شناسایی کنیم؟

تشخیص یک سیگنال قابل‌اعتماد ارز دیجیتال، امری بسیار مهم است؛ در اینجا چندین نکتهٔ کلیدی برای تشخیص سیگنال‌های معتبر را گردآوری کرده‌ایم:

 • شهرت منبع: همیشه شهرت منبع ارائه دهنده سیگنال را در نظر بگیرید. پلتفرم‌ها یا تحلیل‌گران باسابقه، اغلب توصیه‌های قابل‌اعتمادتری ارائه می‌دهند.
 • شفافیت: ارائه‌دهندگان سیگنال‌های معتبر اغلب دلایلی منطقی را در پس پیشنهادات خود ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کند فرآیند تصمیم‌گیری در مورد آن‌ها را بهتر درک کنید.
 • سازگاری: یک ارائه‌دهنده معتبر سیگنال‌های ارز دیجیتال، ثبات و دقت سیگنال‌های خود را در طول زمان را حفظ می‌کند.
 • بازخوردها و نظرات: بررسی نظرات و بازخوردهای سایر کاربران می‌تواند بینش‌هایی شفاف و کاربردی در بحث اطمینان به سیگنال‌ها ارائه دهد.
 • اجتناب از طرح‌های پامپ‌ودامپ: مراقب سیگنال‌هایی باشید که بازده‌هایی غیرواقعی و بالا را وعده می‌دهند. چنین طرح‌هایی به‌طور مصنوعی قیمت یک ارز دیجیتال را برای منافع شخصی این افراد افزایش می‌دهند.

نحوهٔ خواندن سیگنال‌ ارز دیجیتال

خواندن سیگنال‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال می‌تواند پیچیده باشد و به سطحی از درک بازار و تحلیل تکنیکال نیاز دارد. بااین‌حال، در اینجا چندین مرحلهٔ اساسی وجود دارد که باید دنبال کنید:

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟
 1. به‌دنبال قیمت ورودی باشید: سیگنال‌های معاملاتی معمولاً شامل قیمت ورودی (قیمت توصیه‌شده برای خرید یا فروش یک ارز دیجیتال خاص) می‌شوند.
 2. سطح حد ضرر را بررسی کنید: سطح حد ضرر قیمتی است که در صورت حرکت دارایی در جهتی خلاف پیش‌بینی شما، باید شما را از معامله خارج کند. حد ضرر از مهم‌ترین ابزارهای مدیریت ریسک است که به محدودکردن ضرر شما کمک می‌کند.
 3. به قیمت ذخیرهٔ سود نگاه کنید: این قیمتی است که باید از معامله خارج شوید تا سود کسب کنید، قیمتی که در آن سود خود را ذخیره می‌کنید، با نسبت مناسبی از ریسک به پاداش (Risk/Reward) بالاتر از قیمت ورودی است.
 4. احساسات بازار را تجزیه‌وتحلیل کنید: سیگنال‌های معاملاتی اغلب با تجزیه‌وتحلیلی از بازار ارائه می‌شوند، خواندن و درک این تحلیل برای تصمیم‌گیری آگاهانه امری مهم است.
 5. تحلیل تکنیکال را در نظر بگیرید: سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال، اغلب مبتنی بر تحلیل تکنیکال هستند که شامل مطالعهٔ نمودارها و الگوها برای پیش‌بینی حرکات بازار است. اگر با تحلیل تکنیکال آشنا نیستید، باید برای درک بهتر آن تحقیق و مطالعه کنید.
 6. معاملات خود را نظارت کنید: هنگامی‌که وارد معامله‌ای شدید، مهم است که آن را از نزدیک زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که در زمان مناسب از آن خارج می‌شوید. بازار را زیر نظر داشته باشید و اگر بازار بر خلاف شما حرکت کرد، آمادهٔ خروج از معامله باشید.

سیگنال‌‌ ارز دیجیتال را از کجا پیدا کنیم؟

شما می‌توانید سیگنال‌های ارز دیجیتال را در جامعه‌های مختلف ارزهای دیجیتال و از منابع متعددی پیدا کنید. این‌‌ها شامل گروه‌ها و کانال‌های تلگرام، حساب‌های توییتر، وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده سیگنال، تریدینگ‌ویو (TradingView) و انجمن‌های ارزهای دیجیتال است.

توجه به این نکته نیز مهم است که همهٔ منابع سیگنال‌های ارزهای دیجیتال قابل‌اعتماد نیستند؛ بنابراین مهم است که قبل از دنبال‌کردن هر ارائه‌دهنده سیگنال و اقدام به معامله، تحقیق و بررسی لازم را انجام دهید.

همچنین توصیه می‌شود که با مقادیر کمی از سرمایه، مسیر معامله‌گری خود را با استفاده از سیگنال‌ها شروع کنید و همیشه ریسک خود را با تنظیم دستورات حد ضرر (SL) مدیریت کنید. برای کمک به شما برای شروع، فهرستی از بهترین گروه‌های رایگان و ممتاز ارائه‌دهنده سیگنال و انجمن‌های ارز دیجیتال را در ادامه آورده‌ایم.

بی‌این‌کریپتو پرو (BeInCrypto Pro)

جستجوی سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال قابل‌اعتماد می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما تیم معامله‌گران بی‌این‌کریپتو، سیگنال‌های رایگان را در کانال بی‌این‌کریپتو پریمیوم (BeInCrypto Premium) در تلگرام به اشتراک می‌گذارند.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟
نمونه‌ای از سیگنال‌های بی‌این‌کریپتو پرو

استورم‌گِین (StormGain)

صرافی استورم‌گِین (StormGain)، راه‌حلی مناسب برای معاملهٔ ارزهای دیجیتال از طریق سیگنال‌های خود ارائه می‌دهد که توسط هوش مصنوعی چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) ارائه می‌شود. این ویژگی به معامله‌گران توصیه‌هایی دربارهٔ جهت معامله، قیمت ورودی و پارامترهایی مانند حد سود و ضرر را بر اساس حجم و اهرم انتخابی شما ارائه می‌دهد. این ویژگی انحصاری تنها در برنامه موبایلی استورم‌گِین قابل‌دسترسی است.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟ آموزش کامل خواندن و استفاده
نمونه‌ای از سیگنال‌های استورم‌گِین

تریدینگ‌ویو (TradingView)

تریدینگ‌ویو (TradingView)، یک ابزار مبتنی بر تحلیل تکنیکال و پرکاربرد در میان معامله‌گران در بازارهای مختلف است، تریدینگ‌ویو با ادغام با صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال، به محبوب‌ترین پلتفرم برای تحلیل ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟
نمایی کلی از بخش ایده‌ها در تریدینگ ویو

تردینگ ویو ابزارهای ترسیم و تحلیل آنلاین نموداری را برای کاربران، رایگان و دردسترس قرار داده است. تنها با ایجاد یک حساب کاربری، در پلن رایگان دسترسی به ابزارهای حرفه‌ای را با محدودیت سه اندیکاتور همزمان خواهید داشت. تریدینگ ویو پلتفرمی عالی برای مبتدیان با هدف شروع یادگیری اصولی تحلیل تکنیکال است.

در کنار این موارد، کاربران می‌توانند به سیگنال‌های معاملاتی کارشناسان و تحلیل‌گران مختلف ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشند. این کارشناسان و معامله‌گران از طریق پست‌های خود در جامعهٔ این پلتفرم، سیگنال‌های ارز دیجیتال را ارائه کرده و پیش‌بینی‌های خود را منتشر می‌کنند. تریدینگ‌ویو راهکاری اصولی و ایستگاهی همه‌جانبه برای دسترسی به چندین ابزار و ویژگی برای تحلیل در یک جا است. برای مشاهدهٔ تحلیل‌ها و سینگال‌های ارز دیجیتال در این وب سایت از این لینک وارد بخش ایده‌ها (Ideas) در تریدینگ ویو شوید.

نکاتی که باید قبل از ترید با سیگنال ارز دیجیتال بدانید

در انتهای مقاله و یادگیری مفاهیم و آموزش‌های مرتبط با استفاده از سیگنال‌‌های ارز دیجیتال، شاید ذکر چندین نکتهٔ زیر خالی از لطف نباشد:

 • تحقیقات خود را انجام دهید؛ درعین‌حال‌ که سیگنال‌‌ها می‌توانند نقطهٔ شروع خوبی باشند، همیشه سعی کنید قبل از تصمیم‌گیری در مورد یک معامله، تحقیق خود را انجام دهید.
 • متنوع‌سازی؛ از قراردادن تمام سرمایه‌های خود در یک سیگنال واحد خودداری کنید! تنوع‌بخشیدن به معاملات می‌تواند به مدیریت ریسک کمک کند.
 • به‌روز باشید؛ بازار ارزهای دیجیتال محیطی بسیار پویا است. مطمئن شوید که از آخرین اخبار و روندهایی که ممکن است بر تصمیمات معاملاتی شما تأثیر بگذارد، مطلع هستید.
 • استفاده از حد ضرر: برای اطمینان از این که متحمل ضررهای قابل‌توجهی نمی‌شوید، همیشه هنگام معامله‌کردن با یک سیگنال ارز دیجیتال، برای خود حدضرر تنظیم کنید.

سوالات متداول

آیا سیگنال‌های ارز دیجیتال کار می‌کنند؟

هیچ سیگنالی صرف‌نظر از منبع و به‌دلیل ماهیت پرنوسان بازار ارزهای دیجیتال، نمی تواند دقت صددرصدی را تضمین کند.

آیا می‌توان با سیگنال‌های ارزهای دیجیتال پول درآورد؟

بله، امکان کسب درآمد از سیگنال‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال وجود دارد. این سیگنال‌ها می‌توانند معامله‌گران را در فرآیند تصمیم‌گیری هدایت کنند و منجر به معاملات سودآور شوند.

معامله‌گران چگونه سیگنال دریافت می‌کنند؟

سیگنال‌های معاملاتی توسط یک تحلیل‌گر انسانی یا یک پلتفرم خودکار تولید می‌شوند و به مشترک سرویس سیگنال ارائه می‌دهند.

آیا سیگنال‌های ارزهای دیجیتال سودآور هستند؟

بله، سیگنال‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند به معامله‌گران در شناسایی بهترین فرصت‌های معاملاتی و بهینه‌سازی نقاط ورود و خروج کمک کنند.

جمع‌بندی

سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال، ابزاری ضروری برای هدایت‌شدن در بازار بی‌ثبات ارزهای دیجیتال هستند. سیگنال‌ها بینش‌ و توصیه‌هایی را به‌شکلی آنی ارائه می‌دهد و به معامله‌گران کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند، ریسک‌های خود را مدیریت کنند و سود خود را به حداکثر برسانند.

بااین‌حال، انتخاب یک ارائه‌دهنده سیگنال قابل‌اعتماد و تحلیل سیگنال‌ها قبل از اقدام بر روی آنها، مواردی مهم و ضروری هستند. به یاد داشته باشید، درعین‌حال که سیگنال‌های معاملاتی می‌توانند بسیار سودمند باشند، جایگزینی برای یک استراتژی معاملاتی سنجیده و همراه با مدیریت ریسک مناسب نیستند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه