ربات تریدر یا ربات معامله‌گر (Trader Bot) چیست؟

ربات تریدر یا ربات معامله‌گر (Trader Bot) چیست؟

بی‌شک وجود فناوری‌های جدید موجب آسان‌ترشدن کارهای گوناگون می‌شود. امروزه با رشد چشمگیر سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال و گسترش نوآوری‌های مالی در این عرصه، باردیگر دانش و فناوری‌های نوین به‌کمک ما آمده‌اند تا سرعت نقل‌وانتقالات مالی و معاملاتمان را افزایش دهیم.

ارزهای دیجیتال دارایی‌های پرنوسانی هستند و برخلاف برخی از بازارهای سنتی، معاملات در ارزهای دیجیتال به ساعات خاصی محدود نشده و معامله‌گران ممکن است نتوانند واکنش سریع و درستی دربرابر تغییرات قیمت و بازوبسته‌کردن معاملات خود نشان دهند؛ بنابراین، ربات‌ تریدر (Trader Bot) یا ربات‌ معامله‌گر ارزهای دیجیتال به‌وجود آمده‌ است تا به سرمایه‌گذاران در این زمینه کمک کند. معامله‌گران می‌توانند با بهره‌گیری از قوانینی مشخص در ربات تریدر، از آن برای دادوستدشان استفاده کنند.

این ربات‌ها تبادلات مالی را به‌طور خودکار انجام و به کاربر اجازه می‌دهند به‌جای صرف وقت زیاد و رصد مداوم بازار، روی مسائل دیگری تمرکز کند. با استفاده از این ابزارهای جدید می‌توان پارامترهای گوناگونی مانند نوع استراتژی‌های معاملاتی یا بازه‌های زمانی مطلوب را برای معاملات تعیین کرد.

در این مقاله، قصد داریم درباره ماهیت ربات‌‌های تریدر و مزایا و معایبشان صحبت کنیم و به این پرسش پاسخ دهیم که آیا این فناوری جدید می‌تواند به فرایند کسب‌وکار معامله‌گران کمک کند یا خیر. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ربات تریدر یا ربات معامله‌گر چیست و چگونه کار می‌کند؟

ربات‌‌ تریدر یا ربات‌ معامله‌گر ارزهای دیجیتال سیستم‌ خودکاری است که به‌جای سرمایه‌گذار کار و امکان انجام معاملات به‌صورت خودکار را برای او فراهم می‌کند. این ربات‌ها اطلاعاتی مانند قیمت‌های فعلی و سطوح نوسانی را نیز در نظر می‌گیرند و موقعیت‌های خرید یا فروش را باز و بسته می‌کنند. روی‌هم‌رفته می‌توان گفت که ربات‌های تریدر انجام معاملات را تسهیل می‌کنند.

ربات‌ تریدر به‌دلیل نداشتن احساسات و تأثیرگذاری این شاخص بر روند معاملات، درمقایسه‌با انسان اغلب کارایی بهتری از خود نشان می‌دهد. به‌طو‌رکلی، کاربرانی که از این ابزارها استفاده می‌کنند، خطای کمتری مرتکب می‌شوند. طبق برآوردها، ربات‌های معاملاتی از نوع الگوریتمی حدود ۷۰ تا ۸۰درصد از حجم کل معاملات ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند از برخی ربات‌های رایگان برای انجام آسان‌تر معاملات ارزهای دیجیتال استفاده کنند؛ البته استفاده از ربات‌های پیشرفته چندان کم‌هزینه نیست و در برخی مواقع، کاربر باید مبالغ زیادی برای استفاده از آن‌ها بپردازد. معمولاً سرمایه‌گذاران به‌دنبال ربات‌هایی هستند که با نیازهایشان سازگاری بیشتری داشته باشند. کاربران باید به این نکته توجه کنند که ربات‌های معامله‌گر با‌توجه‌به ویژگی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای اهداف گوناگونی طراحی شده‌اند.

اختلاف‌نظرهای متعددی بر سر این موضوع وجود دارد که آیا ربات‌ها در معاملات ارزهای دیجیتال مفید هستند یا خیر‌؛ اما حقیقت این است که این وسایل نوظهور توانسته‌اند عملکرد موفقی از خود نشان دهند. با‌این‌حال برای به‌حداکثر‌رساندن تأثیر ربات، کاربر باید چگونگی استفاده از آن را به‌درستی بداند. این نکته را نیز نباید فراموش کرد که در بسیاری از مواقع، تنها کاربر است که باید برخی تصمیمات مهم معاملاتی مانند تعیین زمان خرید یا فروش را اتخاذ کند.

معامله‌گرانی که بدون صرف زمان و تلاش به‌دنبال راه‌حلی سریع برای رسیدن به موفقیت و ثروتمندشدن هستند، باید بدانند که ربات‌های معامله‌گر ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی برای آن‌ها نخواهند بود.

ربات‌ها از کجا می‌فهمند که باید چه کاری انجام دهند؟

تجزیه‌وتحلیل مبنای کار و انجام معاملات به‌واسطه ربات‌هاست. این ویژگی می‌تواند برای معامله‌گرانی بسیار مفید باشد که احساسات بر آنان تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود معاملاتشان را بر این اساس انجام ‌دهند.

ربات‌ها معمولاً براساس مجموعه‌ای از الگوریتم‌هایی کار می‌کنند که اغلب توسعه‌دهندگان آن‌ها را پیاده‌سازی می‌کنند. بدین‌ترتیب، موفقیت آن‌ها اکثر اوقات به درک توسعه‌دهنده از نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد. این ابزارها اغلب می‌توانند برای معامله‌گران حرفه‌ای که تحلیل‌های خاص خود را از بازار دارند، خسته‌کننده باشند؛ زیرا برخی از این نرم‌افزارها دامنه محدودی برای شخصی‌سازی ارائه می‌کنند.

ربات‌ها نمی‌توانند مانند انسان‌ها براساس حدس‌و‌گمان خریدوفروش کنند و تنها براساس شاخص‌های فنی معامله می‌کنند. اگر شاخص‌های انتخابی نشان‌دهنده فرصت خرید باشد و ربات نیز برای انجام این کار پیکربندی و تنظیم شده باشد، بدون چون‌وچرا همان الگو را دنبال می‌کند. البته گاهی اوقات کاربران برای رسیدن به سود بیشتر می‌توانند ربات تریدر را طبق روند پورتفو معامله‌گران حرفه‌ای تنظیم کنند.

زمانی که از فروش ارز دیجیتال سخن به‌میان می‌آید، می‌توان زمانی را برای فروش تنظیم کرد؛ البته با این شرط که دارایی مدنظر به سود مشخص‌شده‌ای رسیده باشد. در‌عین‌حال می‌توان برای هر ربات نقطه توقف ضرر (Stop Loss) تعریف کرد. در این حالت، اگر ارزش ارز دیجیتال کمتر از میزان تعیین‌شده شود، این ارز به‌طور خودکار فروخته خواهد شد. یکی از مزایای مهم ربات‌های ترید این است که می‌توانند علاوه‌بر استفاده از شاخص‌های تخصصی و جست‌جوی فرصت‌ها، نگاهی دقیق به سرمایه‌گذاری‌های فعلی نیز بیندازند.

اغلب اوقات حرص و طمع معامله‌گر را از خرید یا فروش به‌موقع باز می‌دارد که این مسئله با استفاده از ربات تریدر پیشگیری‌کردنی است.

ازآن‌جا‌که نوسان‌های بازار اغلب به مسائلی مانند تحولات و اخبار و حتی توییت‌های اینفلوئنسرهای ارز دیجیتال وابسته است، می‌توان گفت درحال‌حاضر توانایی برخی ربات‌ها برای رسیدن به موفقیت و کسب سود محدود شده است. با‌‌‌توجه‌‌به اینکه ربات‌ها بر‌اساس داده‌های خام و عملکرد گذشته هر دارایی کار می‌کنند، انتظار اینکه چنین ابزاری بتواند بنابر رویدادهای خبری و تحولات جاری عمل کند، موضوعی دور از ذهن به‌نظر می‌رسد.

انواع ربات‌های معامله‌گر

ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال بسیار منعطف و تنظیم‌شدنی هستند. شما می‌توانید الگوریتم ربات را براساس برنامه‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت یا کوتاه‌مدت تنظیم کنید. درادامه، برخی از ربات‌های محبوب موجود در حوزه ارزهای دیجیتال را معرفی می‌کنیم.

انواع ربات تریدر

ربات‌های آربیتراژ

انواع گوناگونی از ربات‌‌های تریدر ارزهای دیجیتال وجود دارند. یکی از این ربات‌ها‌، ربات‌های آربیتراژ است. ربات‌های آربیتراژ ابزارهایی هستند که قیمت‌ها را در صرافی‌ها بررسی می‌کنند و با استفاده از تفاوت قیمت میان این مؤسسات مالی، خریدوفروش را انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید: آربیتراژ (Arbitrage) در ارزهای دیجیتال چیست؟

ازآن‌جا‌که قیمت ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین در صرافی‌های مختلف متفاوت است، ربات‌هایی که بتوانند به‌سرعت عمل کنند، از اختلاف قیمت‌ها برای رسیدن به سود می‌توانند بهره ببرند. نکته دیگر اینکه زمانی که فرصت مناسب برای کسب سود از اختلاف قیمت‌ها در صرافی‌ها وجود دارد، ربات‌های آربیتراژ به تنظیم خودکار سفارش‌های خریدوفروش کمک می‌کنند.

ربات‌های معامله براساس روند بازار

همان‌طور‌که از نام این ربات پیداست، ابزاری مناسب برای معاملات روند یا ترند (Trend) به‌حساب می‌آید. این نوع از ربات‌ها حرکت قیمت دارایی خاصی را پیش از اجرای سفارش خرید یا فروش در نظر می‌گیرند. اگر روند نشان‌دهنده افزایش قیمت باشد، ربات موقعیت خرید را باز می‌کند و به‌طور مشابه، هنگامی که روند کاهش قیمت را نشان دهد، ربات موقعیت فروش را باز می‌کند.

ربات‌های وام‌دهنده

این ربات‌ها به شما امکان می‌دهند ارزهای دیجیتال را به‌عنوان وام به معامله‌گران مارجین قرض دهید؛ البته باید توجه کنید که این وام‌ها با بهره بازگردانده می‌شوند. ربات‌های وام‌دهنده کمک می‌کنند فرایند وام‌دهی را به‌طور خودکار انجام دهید و زمان کمتری را برای جست‌وجوی نرخ‌های مختلف بهره صرف کنید.

ربات‌های بازارساز

ربات‌های بازارساز سفارش‌های سریع خریدوفروش را انجام می‌دهند. به‌عنوان مثال، اگر X با ۱ دلار معامله می‌شود، ربات یک سفارش خرید به قیمت ۰.۹۹ دلار و یک سفارش فروش به قیمت ۱.۰۱ دلار ثبت می‌کند. اگر هر دو سفارش تأیید شوند، کاربر ۰.۰۲ دلار سود کرده است. این نوع از ربات‌ها یکی از ربات‌های برتر ترید محسوب می‌شوند.

ربات‌های معاملاتی الگوریتمی

ربات‌های الگوریتمی درحقیقت برنامه‌های کدمحوری هستند که می‌توانند سیگنال‌های خریدوفروش را در بازار تولید و اجرا کنند. اجزای اصلی این ربات‌ها قوانینی را دربر می‌گیرند که زمان خرید یا فروش را نشان می‌دهند. ربات‌های یادشده شاخص‌های متعددی مانند زمان بستن موقعیت و تعیین اندازه سفارش و تخصیص پورتفو را در خود جای داده‌اند.

ربات‌های اتوماسیون پورتفو

این ربات‌ها به‌جای انجام معاملات فعال، به‌طور ویژه‌ روی ایجاد و حفظ پورتفو کاربران متمرکزند. کاربران به‌منظور خودکار‌سازی فرایندهای متداول و خسته‌کننده از چنین ربات‌هایی استفاده می‌کنند. برای مثال، تصور کنید که ربات اتوماسیون پورتفو شاخصی دارد که سبدی از ۲۰ سکه برتر را بر‌اساس ارزش بازار باید تشکیل دهد. هنگامی که قیمت ارز دیجیتال نوسان می‌کند، ربات به‌طور خودکار با فروش دارایی‌هایی که عملکردشان ضعیف است، سبد مالی سرمایه‌گذار را متعادل‌سازی می‌کنند.

ربات‌های تحلیل تکنیکال

ربات‌های تحلیل تکنیکال ازجمله ربات‌های محبوب‌ و پرکاربرد بازار و بهترین دوست معامله‌گران محافظه‌کار هستند. این ربات‌ها از اندیکاتورها و سیگنال‌ها برای پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده و کسب سود استفاده می‌کنند.

مزایای استفاده از ربات معامله‌گر

در این بخش، برخی از مزایای ربات‌های معامله‌گر ارزهای دیجیتال را بررسی و در‌نهایت به این نکته اشاره می‌کنیم که آیا ورود این ابزار به کسب‌وکارتان می‌تواند مفید باشد یا خیر.

استفاده از ربات تریدر

استفاده آسان

استفاده از ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال آسان است و به دانش برنامه‌نویسی نیازی ندارد. تنها چیزی که در‌این‌میان به آن نیاز دارید، فهرستی از دارایی‌هایی است که می‌خواهید ربات با آن‌ها معامله کند و شرایط ورودی یا خروجی و تعداد دفعاتی که باید از استراتژی‌های مشخص‌شده استفاده کند. تمامی این شاخص‌ها را کاربر برای ربات باید تعیین کند.

این سیستم‌های خودکار می‌توانند هم‌زمان در چندین صرافی استفاده شوند. اگر معامله‌گری فعال هستید که بخشی از زمانتان را صرف جابه‌جایی دارایی‌تان میان صرافی‌های مختلف ارزهای دیجیتال می‌کنید، استفاده از ربات‌ها باعث صرفه‌جویی بیشتری در زمان و انرژی شما می‌شود.

ناگفته نماند ربات‌های معامله‌گر را با استراتژی‌های معاملاتی خود می‌توانید تنظیم کنید. علاوه‌بر‌این، برای رصد تغییرات قیمت نیازی نیست کل روز مراقب سبد دارایی‌هایتان باشید؛ چراکه ربات‌ها تمامی این وظایف را انجام می‌دهند.

مدیریت ریسک

ربات‌های معامله‌گر ارزهای دیجیتال این امکان را فراهم می‌کنند که قوانین مشخصی را برای معاملاتتان تعیین کنید تا اگر یکی از آن‌ها انجام نشد، ربات سفارش‌های دیگر را لغو و معاملات را متوقف کند. این امر مانع از آن می‌شود که معامله‌گران کل موجودی‌شان را با یک یا چند معامله بد نابود کنند. همچنین، این سیستم‌های خودکار به افرادی که شبانه‌روزی قیمت‌ها را رصد نمی‌کنند، اجازه می‌دهند که همچنان در بازارهای ارزهای دیجیتال با حداقل ریسک مشارکت کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت ربات‌های ترید این است که با کمک آن‌ها می‌توانید استراتژی‌های معاملاتی خود را آزمایش کنید. این بدان‌معناست که ابتدا در بازاری شبیه‌سازی‌شده بدون از‌دست‌دادن سرمایه می‌توانید معامله کنید. سپس، این پارامترها را بهینه‌سازی و پس از اتمام این فرایند، تنظیمات ایجاد‌شده را به حساب کاربری اصلی خود منتقل کنید و در‌نهایت، با سرمایه اصلی خود وارد بازار شوید.

برخی از معامله‌گران حتی از چندین ربات معاملاتی برای کاهش ریسک سبد سرمایه‌گذاری‌شان استفاده می‌کنند. این فرایند سرمایه کاربر را دربرابر سقوط بازار محافظت می‌کند؛ زیرا دارایی‌ها در صرافی‌ها و با استراتژی‌های گوناگون در حال مبادله هستند.

شفافیت

بیشتر ربات‌های معامله‌گر ارزهای دیجیتال متن‌بار (Open Source) هستند تا هرکسی بتواند کد آن‌ها را بررسی کند. با استفاده از این سیستم‌های خودکار، دقیقاً می‌دانید که ربات ترید در حال انجام چه کاری است. در‌این‌میان، هیچ هزینه پنهان یا مکانیسم عجیب و مرموزی نیز وجود ندارد.

به‌طورکلی، ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال می‌توانند با تنظیم قوانینی که از انجام معاملات بدون سود جلوگیری می‌کنند، در زمان صرفه‌جویی کنند و با همین شیوه میزان سود سرمایه‌گذار را در طول زمان افزایش دهند. بااین‌حال، این ابزارهای نوین نباید به‌عنوان جایگزینی برای معاملات دستی معامله‌گران در نظر گرفته شوند.

معایب استفاده از ربات معامله‌گر

استفاده از ربات تریدر علاوه‌بر مزایای فراوانش، معایبی نیز دارد که درادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

نیاز به دانش کاربر

استفاده موفق از ربات مستلزم کسب دانش عمیق از بازار ارزهای دیجیتال و داشتن برنامه سرمایه‌گذاری عالی است. برای برخی از سرمایه‌گذاران، ربات تریدر می‌تواند ابزار مفیدی برای کمک به معاملات ارزهای دیجیتال آنان باشد. با‌این‌حال، برخی ترجیح می‌دهند به‌جای زمانی که باید صرف یادگیری سازوکار ربات کنند، آن را به یادگیری معاملات به‌صورت دستی اختصاص دهند.

لزوم نظارت دائمی

ربات‌های معامله‌گر ارز دیجیتال اغلب کارهای تکراری را به‌صورت خودکار انجام می‌دهند؛ اما باید این ابزارها به‌طور مرتب بررسی شوند تا از عملکرد آن‌ها اطمینان حاصل شود. بدون نظارت بر عملکرد نمی‌توان ربات‌ها را رها کرد تا به‌صورت مستقل کار کند. همان‌طورکه اشاره کردیم، برای تنظیم قوانین مؤثر و اطمینان از عملکرد ربات تریدر، به درک کاملی از معاملات ارزهای دیجیتال نیاز است.

ضعف‌های امنیتی

علاوه‌بر معایب گفته‌شده، ضعف‌های امنیتی احتمالی نیز در ربات‌ها وجود دارد. ربات‌های معامله‌گر ارز دیجیتال معاملات را ازطریق رابط‌های برنامه‌نویسی (API) انجام می‌دهند. مجرمان سایبری معمولاً از بلاک چین‌ها دور می‌مانند؛ چراکه به‌اندازه کافی ایمن هستند؛ اما این احتمال وجود دارد که ربات‌ها یا صرافی‌های ارزهای دیجیتال را هدف قرار دهند. باوجوداین، با غیرفعال‌کردن برداشت‌های خودکار، خطرهای این حملات را می‌توانید کاهش دهید.

همه ربات‌ها سودآور نیستند

در‌حال‌حاضر، ربات‌های معامله‌گر متعددی در بازار وجود دارند؛ باوجوداین، باید مراقب باشید و حتماً بر معاملات خود نظارت کنید. در ابتدا ربات را با مقادیر اندک سرمایه آزمایش کنید تا مطمئن شوید که این ابزار ارز دیجیتال برایتان سودآور است یا خیر. شایان ذکر است بسیاری از ربات‌ها حتی زمانی که به‌درستی کار می‌کنند، فقط بازده اندک و حاشیه‌ای را ارائه می‌دهند. افزون‌براین، استفاده از برخی از ربات‌ها به‌دلیل پیچیدگی‌های خاص برای کاربران چندان ساده نیست.

جمع‌بندی

ربات‌ تریدر ابزار مناسبی برای خودکارسازی سرمایه‌گذاری‌ در حوزه ارزهای دیجیتال و مدیریت ریسک و ایجاد قوانینی برای انجام معاملات است. شما می‌توانید استراتژی‌هایی را بر‌اساس داده‌های قبلی بازار تنظیم یا محبوب‌ترین روش‌های موجود را انتخاب کنید که سایر کاربران آن را آزمایش کرده‌اند. داشتن چنین ابزار مناسبی می‌تواند برای معامله‌گران هوشمند ضروری باشد؛ اما نباید فراموش کرد که حضور و نظارت کاربر همچنان برای به‌حداکثررساندن سود و جلوگیری از ضررهای چشمگیر ضروری است.

ربات‌‌های تریدر درکنار مزایای بسیارشان، معایبی نیز دارند. به‌خاطر بسپارید که ربات‌ها بر‌اساس شرایط و اقداماتی کار می‌کنند که شما برایشان تعیین کرده‌اید. بنابراین، باید درک درستی از ارزهای دیجیتال داشته باشید و در‌عین‌حال از استراتژی سرمایه‌گذاری مناسبی بهره ببرید. علاوه‌بر‌این، باید به‌خاطر بسپارید که اگر به‌دنبال درآمد غیرفعال (Passive Income) هستید، ربات‌های معاملاتی مناسب نیستند؛ چرا‌که دریافت نتایج مناسب از چنین نرم‌افزاری مستلزم صرف زمان و تلاش مستمر است.

ربات‌های معاملاتی روزبه‌روز در حال پیشرفت هستند. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نیز به ربات‌های معاملاتی کمک می‌کنند دائماً تکامل پیدا کنند؛ اما هنوز راه طولانی تا شکست‌دادن توانایی انسان در این عرصه وجود دارد. نکته مهم دیگر اینکه تقریباً بعید است که ربات‌ها بتوانند تهدیدهای فاجعه‌بار بازار ارزهای دیجیتال را شناسایی کنند یا میزان اهمیت فناوری‌ نوظهور را بسنجند.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

72 دیدگاه
امین قوچی
امین قوچی
3 ماه پیش

میشه از ربات تریدر صرافی هایی مثل OKX و KUCOIN و … استفاده کرد؟

یوسف
یوسف
5 ماه پیش

سلام خسته نباشید کسی درمورد ربات بات مون اطلاعاتی داره کسی بااین ربات آیا ترید کرده یه راهنمایب کنید ممنون میشم

امین قوچی
امین قوچی
7 ماه پیش

سلام میشه این ربات هارو سورسشو تهیه کرد و در ربات های تلگرام اجرا کرد یه جورایی شبیه madeline

مهدیار غلامی
مهدیار غلامی
1 سال پیش

ربات امو خوبه؟

لیلا
لیلا
1 سال پیش

سلام به نظرتون ربات تریدر سایت aitrades خوبه ؟

reza alamiyan
reza alamiyan
1 سال پیش
پاسخ  لیلا

سلام من هم دقیقا دنبال همین موضوع هستم
به نتیجه رسیدین شما ؟

محمد
محمد
1 سال پیش
پاسخ  reza alamiyan

کلاهبردار

محمد
محمد
1 سال پیش
پاسخ  لیلا

کلاهبردار

صادق
صادق
1 سال پیش

دوستان چ ارزایی بلند مدت سود بهتری میده بنظرتون؟

حسین
حسین
1 سال پیش
پاسخ  صادق

کاردانو و شیبا و فگ و اینترنت کامپیوتر و بایننس

Elias
Elias
1 سال پیش

سلام این ربات ها رو با چه زبان هایی مینویسن؟

زینب جعفری
زینب جعفری
1 سال پیش
پاسخ  Elias

براساس صفر و یک هایی که کنار هم قرار میگیره

یک تازه کار
یک تازه کار
1 سال پیش

خیلی مخی
ندزدنت

امیر
امیر
1 سال پیش
پاسخ  Elias

از هوش مصنوعی کمک میگیرن که بیشتر با پایتون نوشته میشه

Amin
Amin
1 سال پیش
پاسخ  Elias

پایتون

Unknow 27s
Unknow 27s
4 ماه پیش
پاسخ  Elias

بیشتر پایتون اگر هوش مصنوعی استفاده بشه ولی یکی مثل آربیتراژ نیاز به هوش مصنوعی نداره. من خودم قبلا که باینانس تایید هویت نداشت براش نوشته بودم با جاوا اسکریپت. البته برای کار های دیگه و سایت های دیگه هم با جاوا اسکریپت ربات نوشتم. خیلی خوبه اگر علاقه دارید حتماً دنبال کنین

مجید
مجید
1 سال پیش

الان همین اطلس ارز دیجیتال که تبلیغ میکنید رباطی که داره چطوره ؟!؟

hossein shahab
hossein shahab
1 سال پیش

سایت آسیک بوتز همین کارو میکنه من انجام دادم خیلی ضرر کردم. پشتیبانی ضعیف، ربات ضعیف و… دوستان کسی توی این سایت نره که سرمایشو از دست میده

علی
علی
1 سال پیش
پاسخ  hossein shahab

دقیقا منم شش ماه پیش رفتم کلی ضرر کردم اصلا ربات نیست کد api صرافیتونا میگیره و فقط یه سری سیگنال خودشون خرید میزنن و بیشترش قبل تاچ سود استاپ ضرر میخورند و گزارشاتی که میدند اصلا شفاف نیست در کل اصلا ربات اونجوری که فکر میکنید نیست اصلا اصلا نخرید

مسلم
مسلم
1 سال پیش

سلام درباره سایت comextrades میشه توضیح بدید ایا میشه در این سایت سرمایه‌گذاری کرد قابل اعتماد هست؟

مهران فرید
مهران فرید
1 سال پیش
پاسخ  مسلم

سلام
سایت comextrades اسکم شده پرداخت ندارد لطفا ورود نکنید

محمد آذرنیوار
مدیر
محمد آذرنیوار
1 سال پیش
پاسخ  مسلم

سلام کاملا کلاهبرداریه

آرزو
آرزو
2 سال پیش

لطفا درباره سایتaitrades توضیح بدین نحوی قرار داد با رباط شرایط سایت و… اگه ممکنه درباره atc هم توضیح بدین

محمد آذرنیوار
مدیر
محمد آذرنیوار
2 سال پیش
پاسخ  آرزو

سلام این سایت کلاهبرداریه.

محمد جواد خردمند خرم
محمد جواد خردمند خرم
1 سال پیش

درود بر شما جناب آذرنیوار عزیز خدا قوت.

میشه لطفا بفرمایید با چه منطق و مدرکی شما پیگید کلاهبرداریه؟
آیا شما خودتون اونجا اکانت داشتین؟ یا اینکه صرفا از چهار نفر شنیدین و اینو میفرمایین؟

امیر
امیر
1 سال پیش

لینک ویدیو رو دنبال کنید و ببینید که کلاهبرداریه

میلاد ط
میلاد ط
2 سال پیش

سلام دوستان میشه به منم رباطی که بهترین خروجی ممکنو میده رو معرفی کنید؟

مجید
مجید
2 سال پیش

سلام
آیا سایت aitrades سایت معتبری میباشد یا نه ؟

علیرضا
علیرضا
1 سال پیش
پاسخ  مجید

سلام
کلاهبرداریه

mostafa
mostafa
1 سال پیش
پاسخ  مجید

سلام بله

محمد جواد خردمند خرم
محمد جواد خردمند خرم
1 سال پیش
پاسخ  مجید

کاملا معتبره برادر

علی ابراهیم زاده
علی ابراهیم زاده
2 سال پیش

نرم افزار اتوتریدر را از کجا میتونم بخر م برای کار در متاتریدر ۴ لازم دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

محمد
محمد
1 سال پیش

سلام جهت روبات معامله گر حرفه ای میتونید با من تماس بگیرید

کریم
کریم
1 سال پیش
پاسخ  محمد

سلام. چطوری با شما تماس بگیرم؟

جهاندیده
جهاندیده
1 سال پیش
پاسخ  محمد

چطورمیتوان با شما تماس گرفت

محسن
محسن
2 سال پیش

سلام
نرم افزارهایی که برای برنامه نویسی این ربات‌ها استفاده میشود چی هستش
ممنون میشم پاسخ بدهید

Nima
Nima
8 ماه پیش
پاسخ  محسن

پایتون برادر

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.