بانک لویدز بریتانیا، خرید بیت‌کوین با کارت اعتباری را ممنوع کرد!

بانک لویدز بریتانیا، خرید بیت‌کوین با کارت اعتباری را ممنوع کرد!

در روزهای اخیر ارزهای دیجیتال علی‌الخصوص بیت کوین اوضاع سختی را سپری می‌کنند. اکنون گروه بانکداری Lloyds Banking خرید ارزهای دیجیتال توسط کارت‌های اعتباری خود را در سراسر بریتانیا ممنوع اعلام کرده است.

این گروه بانکداری کنترل بانک‌های Lloyds Bank، Halifax، MBNA و بانک اسکاتلند را در اختیار دارد و ممنوعیت اخیر به دلیل سقوط قیمت بیت کوین ایجاد شده است.

قیمت بیت کوین در ماه اخیر از حدود ۲۰ هزار دلار تا کمتر از ۸ هزار دلار در روزهای گذشته سقوط کرده است.

به نظر می‌رسد این حرکت لویدز بانک پیروی از اتخاذ سیاست مشابه گروه‌های بانکداری JP Morgan Chase & co و Citigroup در ایالات متحده می‌باشد. این دو غول بانکداری ممنوعیت مشابهی را جهت جلوگیری از گرفتار شدن مشتریان خود به بدهی‌های سنگین در صورت ادامه‌ی سقوط قیمت بین کوین لحاظ کرده بودند.

سخنگوی این گروه بانکداری در این خصوص اعلام کرد:

در تمامی بانک‌های Lloyd`s Bank، Halifax، MBNA و بانک اسکاتلند ما هیچ گونه خرید ارزهای دیجیتال توسط کارت‌های اعتباری را قبول نمی‌کنیم.

این بانک‌ها جهت جلوگیری از خرید و فروش‌ ارزهای دیجیتال توسط کارت‌های اعتباری، یکسری از ممنوعیت‌ها را بر روی کد‌های مورد استفاده در ترید پیاده‌سازی کرده اند. در حال حاضر دیگر بانک‌های بریتانیا هنوز برنامه‌هایی برای معرفی ممنوعیت مشابه اعلام نکرده اند اما با توجه به نوسان شدید بازار این امر کاملاً محتمل به نظر می‌رسد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه