دولت هند به دنبال ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال

دولت هند به دنبال ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال

به گزارش نشریه‌ی محلی The Economic Times در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت)، پیش‌نویس لایحه‌ای که در آن به وضوح ارزهای دیجیتال ممنوع اعلام شده‌اند، در حال دست به دست شدن میان ادارات مختلف دولت هند است.

یکی از مقامات آگاه به این امر، به این نشریه‌ی محلی گفته است که دولت هند، مذاکرات میان وزارت خانه‌ای را در خصوص پیش‌نویس لایحه‌ی رسمی «ممنوعیت و قانون‌گذاری لایحه‌ی ۲۰۱۹ ارزهای دیجیتال» آغاز کرده است.

کمیته‌ی متشکل از اداره‌ی امور اقتصادی (DEA)، اداره‌ی مرکزی مالیات مستقیم (CBDT)، اداره‌ی مرکزی مالیات و گمرک غیرمستقیم (CBIC) و اداره‌ی صندوق آموزش و حمایت از سرمایه‌گذاران (IEPFA)، از ایده‌ی ممنوعیت کامل فروش، خرید و صدور هرگونه ارز دیجیتال حمایت کرده‌اند.

گفته می‌شود که این کمیته همچنین قصد دارد گزینه‌ای را برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال طبق قانون پیشگیری از فعالیت‌های پولشویی (PMLA) در نظر بگیرد زیرا از این ارزها می‌توان برای پولشویی استفاده کرد.

وزارت امور شرکتی هند اعلام داشت که از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های کلاه‌برداری برای فریب سرمایه‌گذاران زودباور استفاده می‌شود.

دولت هند به دنبال ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال

خبرهای به دست رسیده از نشریه‌ی محلی اکونومیست تایمز، گزارش‌های ماه دسامبر را نقض می‌کنند. در این گزارش‌ها چنین آمده بود که کمیته‌های دولتی مختلف پیشنهاد کردند که ارزهای دیجیتال باید در این کشور به رسمیت شناخته شوند و همچنین تأکید دارند که توافق عمومی بر سر آن که ارزهای دیجیتال را نمی‌توان کاملاً غیرقانونی اعلام کرد، وجود دارد.

در ماه فوریه، دیوان عالی هند، به مقامات این کشور چهار هفته فرصت داد تا پیش از آن که پرونده‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال از جمله احزابی که خواستار لغو بخشنامه‌ی منتشرشده از سوی بانک مرکزی هند هستند را متوقف سازد، سیاست‌های قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را مطرح کنند.

در همان ماه، هیئتی به رهبری وزیر امور اقتصادی هند گزارشی مبنی بر افزایش نگرانی‌ها در خصوص تأثیر ارزهای دیجیتال بر ارز فیات محلی این کشور در صورتی که این ارزها برای انجام پرداخت‌ها پذیرفته شوند، منتشر کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
5 سال قبل

وای به حالمون احتمال ریزش شدید داریم چین و هند

حامی
حامی
5 سال قبل

ازین خبرا زیاد اومده و بیت راه خودشو رفته...این کشورها راهی جز قبول این تکنولوژی ندارن

علی
علی
5 سال قبل

تا میاد جون بگیره خبر بد ول میدن اینا همش نقشس.
از مردمانی که گاو و میمون و موش میپرستن انتظار بیشتری نداشتم

هوشیار
هوشیار
5 سال قبل

همه دنیا دارن در این حوضه پیشرفت میکنن اینا پس رفت
از همین حالا بهتون بگم هندی های عزیز از قافله عقب موندین ارزهای کاغذی تون تو دنیای مدرن آینده هیچ جایی براشون نیس

علی سلطان
علی سلطان
5 سال قبل
پاسخ  هوشیار

این واقعیت و نباید فراموش کرد که چین و هند جزء پرجمعیت ترین و اثر گذار ترین کشور های انسان و این یعنی داریم به.....

کورش ام ان
کورش ام ان
5 سال قبل

ایران با این همه داغونی اش فهمیده که تاثیر ارزهای مجازی چیه و ممنوع اش نکرده اینا باز چقدر عقب مونده هستن که ترس از تاثیر روی پول فیات اش دارن نه اینکه حالا پول چین و هند خیلی ارزش دارن.هیچکدوم از این دو کشور هیچ تاثیری توی پیشرفت جوامع بشری تا الان نداشتن.یعنی تاثیر ترکیه تو جامعه جهانی بیشتر از هنده با یک میلیارد جمعیت.

احمد
احمد
5 سال قبل

اینکه تاثیر گذار هستند یا باشند یک بحث است ولی صحیح عمل کردن به تعداد و اکثریت نیست..