اختلاف نظر وزرای کره جنوبی بر سر ممنوعیت ارزهای دیجیتال

اختلاف نظر وزرای کره جنوبی بر سر ممنوعیت ارزهای دیجیتال

پس از اعلام امروز، ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) وزیر دادگستری کره جنوبی مبنی بر برنامه لایحه ممنوع سازی معاملات ارزهای دیجیتال در این کشور، گزارشات متناقض در این باره، باعث سردرگمی مردم و رسانه ها شده است.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات کره جنوبی در حال تنظیم پیش نویس ممنوعیت صرافی ها و مبادلات بیت کوین در این کشور هستند.

پارک سانگ کی، وزیر دادگستری این کشور، اظهار داشت که این تصمیم در پی بحث و توافق بین سازمان های دولتی از جمله وزارت اقتصاد و تنظیم کننده های مالی اتخاذ شده است.

به گزارش رویترز، سانگ کی گفت :

نگرانی های زیادی در مورد ارزهای مجازی وجود دارد و وزارت دادگستری کاملا آماده ارائه لایحه ممنوعیت معمالات ارزهای دیجیتال در این کشور است.

با این حال، جوزف یانگ، عضو کمپانی کوین تلگراف در کره جنوبی، امروز در توییتر شخصی خود با اشاره به منابع محلی گفت که وزارت اقتصاد کره جنوبی با پیشنهادی وزارت دادگستری مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال، موافقت نکرده است. یانگ گزارش داد که تصمیم نهایی هنوز گرفته نشده است.

دولت کره جنوبی از چند هفته پیش جلسات متعددی در این باره برگزار کرده بود.

همچنین گزارشاتی مبنی بر حمله پلیس به صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال در کره جنوبی وجود دارد که منابع محلی آن را تایید نکرده و  فقط یک بازرسی سر زده می دانند.

از روز گذشته و با اعلام خبر ممنوعیت مبادله ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، قیمت ها با کاهش محسوسی مواجه شده‌اند. کره جنوبی به عنوان یکی از پنج کشور بزرگ در معاملات ارزهای دیجیتال، نقش به سزایی در نوسانات بازار دارد.

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
علی
علی
6 سال قبل

خب پس ما ایرانی های بخوایم ارز دیجیتال داشته باشیم لاید چکار کنیم که بعدا به مشکل نخوریم؟

Reza
Reza
6 سال قبل

? Sarrafi binance ham to Korea hast

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
6 سال قبل
پاسخ  Reza

خیر باننس چینیه ولی سروراش در ژاپنه

رضا
رضا
6 سال قبل

با این حساب باید سریعتر ارزها رو از صرافی یوبیت خارج کنیم ؟ نظر شما چیه جناب آذرنیوا؟