ممنوعیت ICO‌ها در کره جنوبی ادامه خواهد یافت

ممنوعیت ICO‌ها در کره جنوبی ادامه خواهد یافت

طبق یک بیانیه رسمی که روز ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) منتشر شد، کمیسیون خدمات مالی (FSC) کره جنوبی به عنوان یک نهاد دولتی قانون‌گذار تایید کرد که ممنوعیت عرضه اولیه سکه (ICO) فعلا برداشته نخواهد شد.

این کمیسیون با انتشار نتایج یک پرسشنامه جامع که از سپتامبر ۲۰۱۸ جمع‌آوری شده بود، اعلام کرد که متوجه شده که شرکت‌های مجری ICO، در حوزه قضایی کشورهای خارجی قرار دارند اما هنوز در حال جذب سرمایه از شهروندان کره‌ای هستند.

کره جنوبی رسما در سپتامبر ۲۰۱۷ از ممنوعیت ICO‌ها در این کشور خبر داد. دلیل این اقدام عدم ثبات و دستکاری آسان قیمت اعلام شد.

یکی از مقامات FSC در آن زمان گفت:

اگر فعالیتی غیرقانونی وجود داشته باشد، امکان مداخله وجود دارد اما زمانی که قیمت‌ها و حجم معاملات بالا باشد مداخله بسیار مشکل خواهد بود.

ممنوعیت ICO‌ها در کره جنوبی ادامه خواهد یافت

جلسه FSC

در ماه آگوست ۲۰۱۸ پس از اینکه مجلس ملی کره جنوبی، مذاکره بر سر این ممنوعیت را آغاز کرد، امیدواری بر سر برداشتن ممنوعیت به‌وجود آمد که البته به دلیل بازار نزولی ارزهای دیجیتال اتفاقی رخ نداد.

در این بیانیه آمده است:

دولت یک رویکرد محتاطانه برای نهادینه‌سازی ICOها در پیش گرفته است. ما همچنین این وضعیت را در پیش خواهیم گرفت.

همچنین بنابر تحقیق و پرسشنامه‌ای که همراه با بیانیه منتشر شد، سنگاپور و سوئیس پذیرنده بیشترین تعداد ICO‌ها هستند. البته از تمام ۲۲ شرکتی که پرسشنامه را دریافت کرده بودند، فقط ۱۳ مورد پاسخ دادند.

پیش‌فروش‌های توکن یا همان ICOها به صورت سراسری درگیر مشکلات بازار نزولی سال ۲۰۱۸ بوده‌اند. بیشتر توکن‌های ارز دیجیتال هم‌اکنون پایین‌تر از قیمت اولیه پیش‌فروش معامله می‌شوند.

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه