نتایج یک تحقیق: تنها ۳۷۶ نفر مالک یک سوم کل اتریوم‌ها هستند

نتایج یک تحقیق: تنها ۳۷۶ نفر مالک یک سوم کل اتریوم‌ها هستند

براساس گزارش جدیدی که شرکت تحلیل داده‌ چین‌‌الیسیس (Chainalysis) منتشر کرده، مالکیت یک سوم اترهای شبکه اتریوم تنها در اختیار ۳۷۶ نفر قرار دارد. گفتنی است که این گزارش از آخرین داده‌های بلاک چین اتریوم تا تاریخ اول ماه می استفاده کرده است. انتشار این اطلاعات می‌تواند نگرانی‌هایی درباره نحوه توزیع ثروت در این پلتفرم به وجود آورد.

براساس این پژوهش که روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت در وبلاگ چین‌الیسیس منتشر شد، یک سوم اترهای در گردش شبکه اتریوم (یعنی حدود ۳۵ میلیون ETH) تنها در دست ۳۷۶ نفر قرار دارد. البته این رقم در مقایسه با سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ کاهش یافته است.

به گزارش کوین‌دسک همانطور که در نتایج این گزارش هم به آن اشاره شده و برخلاف تفکر رایج، نهنگ‌های اتریوم تاثیر قابل توجهی بر روی قیمت آن ندارند. اما ورود آن‌ها به بازار و فروش‌های عمده‌ای که از سوی آنان اتفاق می‌افتد، نوسانات زیادی در بازار به وجود می‌آورد.

شرکت چین‌الیسیس نهنگ‌ها را ۵۰۰ دارنده برتر یک ارز دیجیتال تعریف می‌کند. البته این تعریف شامل سرویس‌هایی نمی‌شود که دارایی‌شان را خارج از صرافی‌ها نگهداری می‌کنند.

نتیجه جالب دیگری که از این گزارش به دست آمده، به دست داشتن نهنگ‌ها در تنها ۷ درصد از تراکنش‌های شبکه اشاره می‌کند. به عبارت دیگر نهنگ‌های اتریوم علاقه‌ای به تراکنش‌های زیاد ندارند و بیشتر نقش یک دارنده غیرفعال را ایفا می‌کنند.

نتایج یک تحقیق: تنها 376 نفر مالک یک سوم کل اتریوم‌ها هستند

پژوهش انجام شده در ادامه نشان می‌دهد که نزدیک به ۶۰ درصد نهنگ‌های اتریوم، معامله‌گران فعالی نیستند و دارایی‌های خود را خارج از صرافی‌ها بدون آنکه معامله‌ای انجام دهند، نگهداری می‌کنند.

طبق نتیجه‌گیری چین الیسیس، این بدان معناست که آن‌ها مالک ۲۵ تا ۴۰ درصد اترهای در گردش شبکه هستند ولی با این حال رد پای آن‌ها در تنها ۸ الی ۱۸ درصد تراکنش‌های شبکه دیده می‌شود.

نتایج یک تحقیق: تنها 376 نفر مالک یک سوم کل اتریوم‌ها هستند

در ادامه پژوهش با استفاده از یک مدل آماری به نام «اتورگرسیو برداری» (VAR) که برای تحلیل سری‌های زمانی داده‌های مالی از آن استفاده می‌شود، چین‌الیسیس به این نتیجه رسید که قیمت اتریوم از قیمت بیت کوین پیروی می‌کند. به طور میانگین افزایش ۱ درصدی قیمت بیت کوین در روز گذشته به افزایش ۱.۱ درصدی اتریوم در روز جاری منجر شده است.

هرچند در ادامه به این نکته اشاره شده است که قیمت بیت کوین تاثیر قابل توجهی بر روی نوسانات روزانه اتر نشان نمی‌دهد.

این مطالعه در بخش انتهایی خود تاثیر برداشت از صرافی‌ها و واریز سرمایه‌ به آن‌ها را از سوی نهنگ‌های اتریوم به طور خلاصه ذکر کرده است که طبق مدل آماری VAR، ارسال سرمایه به صرافی‌ها بر روی قیمت تاثیری نداشته اما باعث افزایش نوسانات شده است. اما از سوی دیگر برداشت سرمایه از صرافی‌ها تاثیری بر روی قیمت یا نوسانات نداشته است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
داوود
داوود
5 سال قبل

سلام چرا نمیتونم به استخر انت پول وصل شم یه هفته دستگاه خاموش بوده الانم که روشنه نمیتونم وصل شم. استخر نایس هش رو امتحان کردم مشکلی نداشت

نیما ملک پور
نیما ملک پور
5 سال قبل
پاسخ  داوود

سلام داوود جان
از این لینک و راه‌حل‌هایی که دوستان در دبدگاه‌ها ارائه دادن، میتونی کمک بگیری

هوشیار
هوشیار
5 سال قبل

این قدرت باید بین تمام مردم پخش بشه نباید به عده ای محدود باشه