atlasarzdigital

سقوط صد درصدی بازار ICOها در سه ماه نخست سال 2019

سقوط صد درصدی بازار ICOها در سه ماه نخست سال 2019

بازار عرضه اولیه سکه یا ICOها نسبت به تاریخ مشابه سال گذشته، با سقوط 97 درصدی مواجه است. بنا بر نتایج یک تحقیق انجام‌شده توسط «بیت مکس» (BitMEX)، یکی از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، این بازار از ابتدای سال 2019 تا به اینجا، توانسته 40 میلیون دلار سرمایه جذب کند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

طی سه ماهه نخست سال 2019 و بنابر گزارش‌های منتشرشده از جانب بیت مکس در روز گذشته، بازار ICOها با سقوط 97 درصدی در بحث‌های سرمایه‌های جذب‌شده، رو به رو شده است. بنا بر عقیده برخی، این اتفاق پس از بالا رفتن تب‌وتاب بازار ارزهای دیجیتال طی سال‌های 2017 و 2018، رخ داد و پس‌ازآن با کاهش سوددهی این بازار در سال 2018، حرارت حوزه ICOها نیز رفته‌رفته فروکش کرد. 

طبق آمار ارائه‌شده توسط این گزارش، ایاس، تلگرام، پروژه‌ای با عنوان Definity که حول محور روی پردازش ابری بر بستر بلاک چین کار می‌کند، بانک دیجیتال مبتنی بر بلاک چین «بانکرا» (Bankera)، «تی‌زیرو» (0t)، بیسیس (Basis)، زیرساخت خدماتی بلاک چینی «اوربز» (Orbs)، «پوما پی» (PumaPay) که بستری برای پرداخت ارزهای دیجیتال است، «جیت ایت» (Jet8) شبکه غیرمتمرکز موبایلی و «یونی کوین گلد» (Unikoin Gold)، ده پروژه برتری هستند که توسط عرضه ICO تأمین سرمایه شده‌اند.

برخی از این پروژه‌ها مانند اوربز، پوماپی و یونی کوین گلد، با توجه به قیمت میانگین 64-99 درصدی ICOها، بازگشت سرمایه منفی دارند.

سقوط صد درصدی بازار ICOها در سه ماه نخست سال 2019

بنا بر اطلاعاتی که بیت مکس عنوان نموده، برخی از این پروژه‌ها با تغییراتی جزئی، در حد تبدیل حرف C به E، آن را از حالت ICO به IEO یا Initial Exchange Offering (عرضه اولیه صرافی) تغییر داده‌اند. آمار چنین صرافی‌هایی روزبه‌روز در حال افزایش است. با وجود سودهای کلان حاصل از سرمایه‌گذاری در این بخش، به نظر می‌رسد که IEOها خود را در میان جامعه سرمایه‌گذاران به اثبات رسانده‌اند.

بر اساس گزارش و با استناد به میزان کل توکن‌ها، IEOهایی که در سال 2019 ایجاد شده‌اند، بازاری 907.7 میلیون دلاری را به وجود آورده‌اند. 

بنا بر آخرین گزارش که توسط ICO bench منتشر شد، در سه ماهه نخست سال 2019، تقریباً 350 پروژه ICO عرضه‌شده‌اند که نسبت به سه ماهه چهارم سال گذشته، کمتر است. بر همین اساس، حجم سرمایه‌های جذب‌شده در سه ماهه نخست، چیزی در حدود یک میلیارد دلار عنوان‌شده که نسبت به سه ماهه چهارم سال 2018، نیم میلیارد دلار کمتر است.

طی یک نظرسنجی که در ماه فوریه صورت گرفت، 19 درصد بر این باور بودند که دارایی‌های دیجیتال تا سال 2021 به ابزاری معمول در مباحث سرمایه‌گذاری و تجارت بدل خواهند شد. از طرف دیگر 41 درصد بر این باور بودند که مؤسسات مالی طی پنج سال آینده وارد حوزه ICOها خواهند شد و در طرف دیگر سکه، 23 درصد معتقد بودند که هیچ‌گونه فرصت بالقوه سرمایه‌گذاری در بازار ICOها وجود ندارد.

منبع: Cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه سقوط صد درصدی بازار ICOها در سه ماه نخست سال 2019 ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x